poster

Crash

 • Kanada

  Crash

Drama / Thriller

Kanada / Francie / Velká Británie, 1996, 100 min

Předloha:

J.G. Ballard (kniha)

Scénář:

David Cronenberg

Hudba:

Howard Shore

Střih:

Ronald Sanders

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ****

  krv + benzín + pohlavné šťavy + zaolejované časti havarovaných vozidiel + obväzový materiál + spojovače kostí = 1/1/1/1/1/1, všetko pretrepať a nemiešať!(21.3.2012)

 • Faye
  ****

  Hlavním tématem filmu je morbidní sex. Nevšední sexuální vzrušení k němuž je potřeba auto a pokud možno, jako předehra, zvuk mačkajících se plechů aut a tříštícího se skla. Jedna havárka a můžete se společně, se stejnou partou „nadšenců“ ukájet nad fotografiemi rozmlácených aut a pouštět si k tomu „porno“ Made in BESIP. Extrémně ujetá záležitost, ovšem s podivně mrazivou a zároveň přitažlivou atmosférou.(23.8.2005)

 • jojinecko
  ***

  Kto si myslí, že Cronenberg nie je úchylák, nech hodí kameňom:))) Už dlho som nevidel tak "fetišisticky" natočený film...(19.4.2009)

 • Radyo
  ***

  Nacházet sexuální vzrušení tam, kde mnoho lidí nalézá smrt, to je opravdu myšlenka hodná úchylácké mysli Davida Cronenberga. Kontroverzní film, který se snaží spíše šokovat, než zaujmout (i když šok je také způsob, jak zaujmout). Pár otevřených sexuálních scén a spousta erotična (ale tak nějak zvrhlého).(26.7.2002)

 • POMO
  ****

  Mimoriadne bizarná, psychologicky komplikovaná a sexuálne avantgardná óda na zvodné stránky dobrovoľnej a zároveň nevyhnutnej seba-deštrukcie telesnej stránky uboľavenej generácie, žijúcej v chladnom, odosobnenom svete. Umenie v cronenbergovskom háve, od ktorého neodtrhnete ani na sekundu zrak a ktoré vás nakoniec dovedie do stavu extázovitej depresie a smútku. Nádhera.(25.5.2003)

 • - Role Vaughana byla nabídnuta Michaelu Hutchencovi. (HellFire)

 • - Ve Velké Británii je film úplně zakázán např. ve Westminsteru, Chesteru, Cardiffu a Durhamu. (HellFire)

 • - K natáčení se použilo šest Lincolnů. Tři pro řízení, jeden pro havárii, jeden byl rozpůlen vedví pro účely studia a z jednoho se udělala pojízdná kamera. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace