Reklama

Reklama

Mořské panny

  • Česko Mořské víly (více)
Trailer

Obsahy(1)

Charlotte je patnáctiletá dívka, která žije v Oklahomě se svou výstřední matkou Rachel a svou devítiletou sestrou Kate. Rachel se při sebemenším problému stěhuje. Tentokrát je to její románek s ženatým šéfem, proto se rozhodne přesídlit se svými dcerami do malého města v Massachusetts. Obě děvčata jsou sice rozdílná, ale jako sestry si velmi dobře rozumí. Kate miluje plavání, v němž exceluje, a Charlotte je posedlá katolictvím, ve kterém ji utvrzuje nesouhlas Rachel. V novém domově se Charlotte zanedlouho seznámí s Joem Porettim, 26letým správcem kláštera a zároveň řidičem školního autobusu, zatímco do Rachel se zamiluje místní prodavač bot Lou Landsky. Jednoho dne přijde zpráva o smrti prezidenta J. F. Kennedyho, která se všech hluboce dotkne. Charlotte zjistí, že Joe zvoní na zvonec kláštera, a jde za ním. Začne ho utěšovat a nakonec ho políbí. Jakožto věřící se cítí být hříšnicí, a proto se rozhodne držet půst, aby se očistila od svých hříšných myšlenek. Když po nějaké době zkolabuje, půst přeruší, ale zato si vezme do hlavy, že ji Bůh potrestal těhotenstvím. Neschopna svěřit se matce se svými problémy, ukradne jí auto a uteče z domova. Když ji další den přivede Lou zpět, Rachel se snaží najít ke své dceři cestu, to se jí však nevede. Další den jde Charlotte ke gynekologovi, který ji vyšetří a diví se, jak je možné, že si dívka, která je panna, myslí, že by mohla být těhotná. Charlotte se neskutečně uleví. Když Rachel společně s Louem slaví silvestr, Lou chce, aby si ho vzala, nebo se k němu společně s dcerami nastěhovala. Rachel to však odmítne se slovy, že nemá ráda závazky. Lou proto z párty odjede, a tak Rachel požádá Joea, zda by ji odvezl domů. Když vystoupí z auta, dá mu novoroční polibek. To uvidí Charlotte a okamžitě ji napadne, že se jí ho snaží matka přebrat... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Mořské panny jsou milou oddechovkou, ale hloubavějším divákům jistě neujde nenásilné poučení pod vrchními vodami. To je totiž tak: máma s dvěma dcerami migruje z místa na místo, nepřestává po zpackaných vztazích věřit v nové začátky. V co věří dcery, je pro ni vedlejší, ale teď je na čase, aby si svůj díl osudovosti vybraly i ony: malinká plavkyně Christina Ricci a pánbíčkářka Winona Ryder nezůstávají ve stínu Cher ani o jeden šplouch. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ach to dospievanie. Niekedy dokáže mladého človiečika riadne potrápiť, hlavne keď nemá tie správne informácie o sexe a o partnerskom živote... Winona Ryder bola skvelá, Cher zase očarujúco podmanivá a sympatickým dojmom na mňa pôsobil aj Bob Hoskins, ktorému kladné postavičky idú veľmi dobre. Dejová linka ma síce nejak zvlášť nenadchla, ale celé to pôsobilo príjemným dojmom, hlavne vďaka atmosfére, ktorú herci a prostredie dokázali navodiť. Silný priemer. 65/100 ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Jedného dňa odišla. Počas vysávania. Ani nevypla vysávač.“ Vraj ak je kniha dobrá, spoznáte to už po prvej vete. U filmu je to podľa mňa o čosi dlhší čas, lebo niektoré filmy môžu klamať telom. Povedzme 15 minút. Ak je film dobre zrežírovaný, je to radosť pozerať. Akosi všetko tam má zmysel a svoje dôležité miesto. Dobrí herci, psychologicky kvalitne prepracované postavy, scenár, ktorý je o niečom, režisér, ktorý nikoho a nič nepodceňuje, výprava, dialógy, prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Ako MORSKÉ VÍLY. Fantastická Cher, fantastická Winona Ryderová, fantastická Christina Ricciová a najfantastickejší Bob Hoskins ako „otec, ktorého by sme všetci chceli“. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Osudy nějaký rozvedený bláznivý ženský a jejích dvou dcer mě teda zrovna moc nezajímaly. Film je asi určen spíš pro ženský publikum. Ale dalo se na to koukat a sem tam jsem se i něčemu zasmál. Těžko tam najít něco, co by se dalo vyzdvihnout. Na druhou stranu mě nenapadá ani nic, co by bylo vyloženě špatný. Prostě takovej průměrnej film, kterej stačí vidět jednou. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Nesmím myslet na sex a manžela, nebudu jezdit školním autobusem. Ale to mi nepomůže. Jestli přijdu na to proč ho miluju, ten svíravý pocit mě přejde. Miluju ho, má na dotek tak hladkou kůži. Miluju ho, nosí mokasíny i v zimě i když musí mít nohy jako led." Moc milý film o třech osůbkách ženského pohlaví s jejich radostmi a strastmi, kde mně Charlota v podání Winony Rider nejednou rozesmála a to jsem zrovna dnes moc potřebovala. Plus výborná atmosféra a hudba, tudíž bez mrknutí oka dávám zaslouženou čtyřku. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (7)

  • Původně se měl na režisérské židli objevit Lasse Hallström, pro kterého by se jednalo o první film produkovaný v USA, avšak po konfliktu s Cher projekt opustil. Cher stála také za odvoláním dalšího režiséra Franka Oze. (Dlee)
  • Do role Šarloty byla původně obsazena Emily Lloyd, která měla za roli vyinkasovat 435 000 amerických dolarů. Když ale Cher dala najevo, že Emily nevypadá jako její dcera, režiseři se rozhodli do role obsadit Winonu Ryder. Emily později na autorech filmu vysoudila nemalé finanční odškodnění. (Dlee)

Reklama

Reklama