Mořské panny

Scénografie:

Stuart Wurtzel

Kostýmy:

Marit Allen

Osudy nějaký rozvedený bláznivý ženský a jejích dvou dcer mě teda zrovna moc nezajímaly. Film je asi určen spíš pro ženský publikum. Ale dalo se na to koukat a sem tam jsem se i něčemu zasmál. Těžko tam najít něco, co by se dalo vyzdvihnout. Na druhou stranu mě nenapadá ani nic, co by bylo vyloženě špatný. Prostě takovej průměrnej film, kterej stačí vidět jednou.(17.11.2014)

Mořské panny jsou milou oddechovkou, ale hloubavějším divákům jistě neujde nenásilné poučení pod vrchními vodami. To je totiž tak: máma s dvěma dcerami migruje z místa na místo, nepřestává po zpackaných vztazích věřit v nové začátky. V co věří dcery, je pro ni vedlejší, ale teď je na čase, aby si svůj díl osudovosti vybraly i ony: malinká plavkyně Christina Ricci a pánbíčkářka Winona Ryder nezůstávají ve stínu Cher ani o jeden šplouch.(26.2.2005)

Ach to dospievanie. Niekedy dokáže mladého človiečika riadne potrápiť, hlavne keď nemá tie správne informácie o sexe a o partnerskom živote... Winona Ryder bola skvelá, Cher zase očarujúco podmanivá a sympatickým dojmom na mňa pôsobil aj Bob Hoskins, ktorému kladné postavičky idú veľmi dobre. Dejová linka ma síce nejak zvlášť nenadchla, ale celé to pôsobilo príjemným dojmom, hlavne vďaka atmosfére, ktorú herci a prostredie dokázali navodiť. Silný priemer. 65/100(22.4.2017)

„Jedného dňa odišla. Počas vysávania. Ani nevypla vysávač.“ Vraj ak je kniha dobrá, spoznáte to už po prvej vete. U filmu je to podľa mňa o čosi dlhší čas, lebo niektoré filmy môžu klamať telom. Povedzme 15 minút. Ak je film dobre zrežírovaný, je to radosť pozerať. Akosi všetko tam má zmysel a svoje dôležité miesto. Dobrí herci, psychologicky kvalitne prepracované postavy, scenár, ktorý je o niečom, režisér, ktorý nikoho a nič nepodceňuje, výprava, dialógy, prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Ako MORSKÉ VÍLY. Fantastická Cher, fantastická Winona Ryderová, fantastická Christina Ricciová a najfantastickejší Bob Hoskins ako „otec, ktorého by sme všetci chceli“.(2.9.2010)

"Nesmím myslet na sex a manžela, nebudu jezdit školním autobusem. Ale to mi nepomůže. Jestli přijdu na to proč ho miluju, ten svíravý pocit mě přejde. Miluju ho, má na dotek tak hladkou kůži. Miluju ho, nosí mokasíny i v zimě i když musí mít nohy jako led." Moc milý film o třech osůbkách ženského pohlaví s jejich radostmi a strastmi, kde mně Charlota v podání Winony Rider nejednou rozesmála a to jsem zrovna dnes moc potřebovala. Plus výborná atmosféra a hudba, tudíž bez mrknutí oka dávám zaslouženou čtyřku.(4.9.2013)

• - O roli Rachel se nejprve ucházela Barbra Streisand, nakonec ji ale získala Cher. (hansel97)

• - Píseň „Shoop Shoop Song“ od Betty Everett, která ve filmu zazněla, později představitelka hlavní role Cher přezpívala a vydala na svém albu. (Dlee)

• - Původně se měl na režisérské židli objevit Lasse Hallström, pro kterého by se jednalo o první film produkovaný v USA, avšak po konfliktu s Cher projekt opustil. Cher stála také za odvoláním dalšího režiséra Franka Oze. (Dlee)