Mořské panny

• Česko Mořské víly (více)
Trailer

Charlotte je patnáctiletá dívka, která žije v Oklahomě se svou výstřední matkou Rachel a svou devítiletou sestrou Kate. Rachel se při sebemenším problému stěhuje. Tentokrát je to její románek s ženatým šéfem, proto se rozhodne přesídlit se svými dcerami do malého města v Massachusetts. Obě děvčata jsou sice rozdílná, ale jako sestry si velmi dobře rozumí. Kate miluje plavání, v němž exceluje, a Charlotte je posedlá katolictvím, ve kterém ji utvrzuje nesouhlas Rachel. V novém domově se Charlotte zanedlouho seznámí s Joem Porettim, 26letým správcem kláštera a zároveň řidičem školního autobusu, zatímco do Rachel se zamiluje místní prodavač bot Lou Landsky. Jednoho dne přijde zpráva o smrti prezidenta J. F. Kennedyho, která se všech hluboce dotkne. Charlotte zjistí, že Joe zvoní na zvonec kláštera, a jde za ním. Začne ho utěšovat a nakonec ho políbí. Jakožto věřící se cítí být hříšnicí, a proto se rozhodne držet půst, aby se očistila od svých hříšných myšlenek. Když po nějaké době zkolabuje, půst přeruší, ale zato si vezme do hlavy, že ji Bůh potrestal těhotenstvím. Neschopna svěřit se matce se svými problémy, ukradne jí auto a uteče z domova. Když ji další den přivede Lou zpět, Rachel se snaží najít ke své dceři cestu, to se jí však nevede. Další den jde Charlotte ke gynekologovi, který ji vyšetří a diví se, jak je možné, že si dívka, která je panna, myslí, že by mohla být těhotná. Charlotte se neskutečně uleví. Když Rachel společně s Louem slaví silvestr, Lou chce, aby si ho vzala, nebo se k němu společně s dcerami nastěhovala. Rachel to však odmítne se slovy, že nemá ráda závazky. Lou proto z párty odjede, a tak Rachel požádá Joea, zda by ji odvezl domů. Když vystoupí z auta, dá mu novoroční polibek. To uvidí Charlotte a okamžitě ji napadne, že se jí ho snaží matka přebrat... (TV Prima)

Trailer

kleopatra

Mořské panny jsou milou oddechovkou, ale hloubavějším divákům jistě neujde nenásilné poučení pod vrchními vodami. To je totiž tak: máma s dvěma dcerami migruje z místa na místo, nepřestává po zpackaných vztazích věřit v nové začátky. V co věří dcery, je pro ni vedlejší, ale teď je na čase, aby si svůj díl osudovosti vybraly i ony: malinká plavkyně Christina Ricci a pánbíčkářka Winona Ryder nezůstávají ve stínu Cher ani o jeden šplouch. ()

dobytek

Osudy nějaký rozvedený bláznivý ženský a jejích dvou dcer mě teda zrovna moc nezajímaly. Film je asi určen spíš pro ženský publikum. Ale dalo se na to koukat a sem tam jsem se i něčemu zasmál. Těžko tam najít něco, co by se dalo vyzdvihnout. Na druhou stranu mě nenapadá ani nic, co by bylo vyloženě špatný. Prostě takovej průměrnej film, kterej stačí vidět jednou. ()

Sejkorka

Velmi dobrá romantika ve které excelují matka Cher, a Winona RyderChristina Ricci,- její dcery. Docela se povedl dabing, každá z těch tří má svoje kouzlo. A není to totál hepyend, život jde dál, i když Lou (Bob Hoskins) by si ho určitě za svoji snahu zasloužil. ... Charlotte je patnáctiletá dívka, která žije v Oklahomě se svou výstřední matkou Rachel a svou devítiletou sestrou Kate. Rachel se při sebemenším problému stěhuje. podruhé 5-2-24 Kate miluje plavání, v němž exceluje, a Charlotte je posedlá katolictvím, ve kterém ji utvrzuje nesouhlas Rachel. Stálevelmi dobré, Winona super. Škoda, že už nemůže hrát tyhle svoje týnejdžerky. Má strašně podobný úsměv jako Keira K. Mám rád obě. ()

Stanislaus

Mořské panny jsou na první pohled jednoduše napsaným filmem, který je však na druhou stranu tak hezky a mile zahraný, že mu člověk onu přímočarost spolkne i s navijákem. Ústřední ženské trio mě naprosto okouzlilo. Cher umí nejen skvěle zpívat, ale i zahrát matku s nadmíru dynamickým životním stylem. Nadržená pánbíčkářka Winona Ryder s barvitým vnitřním monologem a roztomile potrhlá milovnice vody a vína Christina Ricci se svých rolí zhostily též s grácií a nabídly stejně jako Cher nezapomenutelné herecké výkony. Nicméně ani Bob Hoskins nezůstal opodál a se Cher vytvořili sympatický pár. Jak se říká, v jednoduchosti je krása, a o tomto snímku to platí trojnásob. Teď už stačí říct jen "šup šup" k televizi a pustit si do uší titulní song. ()

rockwoman

"Budu se smažit v pekle. On mi vypráví o své ubohé matce a já si představuji jak mi rozepíná šaty. // Bože zařiď ať se paní Flaxová ovládá." :-) ...Máte chuť na hvězdičkový sendvič? Pak navštivte paní Flaxovou a její mořský víly. A po jídle si s nima klidně můžete i společně zatrsat. Kdo by je neměl rád viď Bobe? ()

• Píseň „Shoop Shoop Song“ od Betty Everett, která ve filmu zazněla, později představitelka hlavní role Cher přezpívala a vydala na svém albu. (Dlee)