Kalvárie

(festivalový název)
  • Belgie Calvaire (více)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

Toj

Tohle je naprosto skvělá ujetost... Myslím, že režisér stvořil v rámci žánru zcela vyjímečné dílko. S vyšinutostí a zvrhlostí se zde pracuje s tak naprosto nápaditou takřka geniální imaginací, že jsem byl mnohokrát velmi zaskočen. Vedle toho Du Welz pracuje velmi zajímavě s formou (například natočení zbrklého úprku lesem).. Jediná moje výtka je směrem k tomu, že mohla lépe zafungovat nějaká dramaturgie. Chvílema film prostě neodsejpal tolik, aby se jednalo o dokonalý zážitek... ()

Ruut

Uvěřím bez problémů, že na samotě u lesa straší pominutý dědek a že má k ruce místního retarda. Ale co znamená ta nedaleká vesnice, kde žije jen tlupa dalších úplně stejných bláznů? Hodně špatný scénář nezachraňuje bohužel ani dobrá režie. Napětí skoro nulové. A násilné scény tačené dost unile, takže Calvaire nemůže ani pořádně šokovat. Nuda. ()

ledzepfan

No co toto zase jednou bylo?? :D Explotation vystavěný na docela klasické a už zlehka obehrané zápletce, který si docela fičí na své obrazové stránce, místy hraničí až s těžkou artovostí ..(?)..Má to vlastně jednu zásadní nedokonalost a tou je fakt, že se tam strašně dlouho nic pořádného neděje..Filmaři sice budujou atmosféru(a to tak,že zdatně)ale divák vlastně odzačátku moc dobře tuší, že na téhle hospodě a tomhle dědkovi je něco špatně-a než zjistí co přesně-uběhnou 2/3filmu....v téhle rovině bych dal za 3 a zapoměl bych...V poslední třetině se ale dědek a pár obyvatel nedaleké minivesničky vybarví v tak byzardních a absurdních barvách, že si divák chvilkama připadá jako by koukal na nějákou hodně svérázně pojatou Kafkárnu šmrncnutou českou sodou...Konkrétně hospodská scénka s "tancovačkou"mě donutila dokopnout tam i tu čtvrtou hvězdu=Fakt úlet :) ()

TheRaven

Brilantní evropský hixplotation (kde jinde hledat prasata podobného formátu, než ve Francii, žejo). Od první chvíle skvěle budovaná atmosféra. Celkově temné, hnusné, barbarské, místy skoro groteskní (hospoda). Vyznění a závěr zcela bezútěšný. Je vidět, že může být hodně muziky, aniž by tekly potoky krve. Velké překvapení. ()

petero

Od v podstate francúzskeho hororu i keď belgického režiséra dnes fanúšik hororu čaká notnú dávku brutality hlavne keď je to príbeh človeka čo sa dostane do spárov značne úchylných vidlákov a teraz trošku zaSPOILERujem pretože som čakal že obeť sa schopí a začne miestnych masakrovať pri úteku za slobodou ale film sa drží hodne reálu ako by to asi mohlo aj v skutočnosti byť a k zbrani sa dostáva tesne pred záverečnými titulkami. Všetko je to strašne naťahované i keď naturalistické ale aj nudné a tak najzaujímavejšou scénou mi prišla vynikajúca hororová skladba ktorú predviedol miestny štamgast v krčme na klavíry, teda hlavne jej začiatok. ()

• Film byl natočen v klášteře Sainte Élisabeth v Mondorf-les-Bains v Lucemburském velkovévodství a v Belgii v přírodní rezervaci Hautes Fagnes a ve vesnici Bullange. (bianci)
  • Režisér filmu se vyjádřil, že chtěl vytvořit film, ve kterém diváci sympatizují se zápornou postavou, a ne s jeho obětí. (aknamor)
  • Podle režiséra jsou ve filmu jen dvě postavy, a to Marc a Bartel. Ostatní lidé ve filmu jsou jen jakousi variací na postavu Bartela. (aknamor)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července