Rabid

(festivalový název)

Rose je po nehodě na motocyklu podrobena experimentální operaci, která zapříčiní přeměnu části jejího těla. V podpaží jí vyrůstá zvláštní orgán a sílí v ní touha po krvi. Při bezcílných potulkách městem se nechává svádět od mužů, aby je poté přeměňovala v krvežíznivé šílence. Chaos v ulicích roste... Hlavní roli měla původně odehrát Sissy Spacek, nakonec však byla obsazena pornoherečka Marilyn Chambers. (-bad-mad-wolf-)

ecis

Opat velmi posobivy a svojsky Cronenberg; tentoraz menej hororovy ako Shivers, menej psychologicky ako The Brood, ale viac thrillerovsky a pochmurny. Ziadny sucit neexistuje...len cisty naturalizmus. Vynikajuco zvladnuta posadnutost a tuzba po krvi. Takuto vec dokaze natocit len David. Obdivujem, ako vie naucit spolupracovat kameru s hudbou. ()

Knor

Klasicky hodně temné a syrové jak se na Cronenberga sluší a patří. Bohužel jsem se poměrně často nudil a v porovnání s velmi podobným Shivers, je právě Shivers se svým komornějším příběhem zajímavější. Očekával jsem taky o něco odvážnější podívanou, takže celkově je to pro mě mírné zklamání. ()

Pitryx

No, klasika o nákaze, nic nového. Alespoň že herečka v hlavní roli byla kočanda a občas něco ukázala, jinak by se divák užral nudou. Maskéři se asi také nepředřeli. Přesto jim desítku, stejně jako již zmíněné Marilyn Chambers dám. ()

djbarrel

Velmi zajímavá variace na upíří téma . Přerod člověka v krvežíznivé monstrum je podán velmi temně a sugestivně. Navíc film disponuje hodně temnou atmosférou strachu a nejistoty, během šířící se epidemie. Film půsoní dost moderně, člověk by ani neřekl, že datum výroby je už pěkně vousaté. Příjemný hororový zážitek. 77% ()

Madax

Cronenbergova režie je opět nanejvýš nápaditá, aniž by se uchylovala k hůře stravitelným, kontroverzním způsobům, jako je tomu u některých jeho jiných filmů. Napětí od začátku pozvolna graduje a rozjíždí se nefalšovaná horrorshow, jakási směsice katastrofického thrilleru a filmu o upírech. Divák přímo pociťuje hrůzu z té strašlivé nákazy, která mění lidi na zákeřné zombie. Nápad s tím divným orgánem na těle hlavní antihrdinky je vážně originální. Po technické stránce je film téměř bezchybný, hlavně mrazivý hudební motiv přímo podtrhuje onu bezůtěšnou atmosféru, kterou toto dílo oplývá. Navíc je tu pár scének, které dlouho nejdou z mysly - mě nejvíc dostala ta v metru a ta se Santa Clausem. A taky ten strašný rozdíl mezi zdravým člověkem, a tím, co se z něj stane za pár okamžiků po infikaci - žádná romerovská zombie, ale skutečně trpící, šílený jedinec, nakažený virem podobným vzteklině a šířící tuto hrůzu dál... Syrový příběh je uzavřen stylovým, ne zrovna radostným koncem, který nádherně zapadá do toho mrazivého celku. Můžu jenom doporučit, tedy pokud na to máte právnou náladu a hlavně nervy. Spolu s Mouchou asi nejlepší Cronenberg. ()

morbido

Škoda teho nevyužitého potenciálu.Idea by ušla ale bohužel spracovaní je dosti nudné a nevýrazné.Ten nápad bylo treba rozvinút lebo iba chvilku po skončení filmu si prakticky polovicu nepamatam.Za týden budem vedet o čem ten film je iba zhruba.Což je škoda lebo potenciál by tam byl ale hold na nudné utahané filmy bez akcie alebo výraznej atmosféry proste nejsem. ()

sibskyn

Pro mě jeden z hororů, které nesmí být nikdy zapomenuty. Je to úchylné( v podpoží je orgán, který vypadá jako penis), je tam gore, jsou tam "Zombie", nákaza, kteětrá dobývá sv a je tam tvrdá, hutná atmosféra jako zmražená čokoláda. Podívejte se na to! Je to krásný kus historie hororu. ()

Figuto

Po Shivers další porce nudy. Tady je to trochu lepší díky Marilyn Chambers. Dnes už to nestojí za ten čas. ()

mistrpropr

určitě se to dá vidět, má to svý světlý chvilky, ale nebavil mě celkem utahanej začátek a hlavně se mi moc nelíbil ten řitní otvor v podpaží ze kterýho vylejzá péro (přenos choroby)... ()

Kosir odpad!

Řekněme si to tak, jak to je. Když vidím nebo čtu něco poprvé a vymyká se to "mejnstrýmu," tak to začasté může zaujmout. Třeba do té míry, že dáte "čtyrku". Po druhé si zvyknete a potřetí to otráví. Potom záleží na tom, s čím jste začali a k čemu jste dospěli. Tohle je čtvrtý fil od Cronenberga jako přes kopírák a už mě přestal bavit, takže Rabid to odnesl. Vyšší hodnocení z minula nezměním, abych zmátl ostatní hodnotitele. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech