Červi

(neoficiální název)
  • Česko Třesavka (neoficiální název) (více)

Bytový komplex SKILINER je moderní výdobytek infrastruktury s veškerým vybavením pro obyvatele.. Jsou to obchody s potravinami, butiky, prádelny,bary a bazény, a též zubařské ordinace a moderní klinika. Ale je tu i něco víc. Vynález šíleného parazitologa, který je toho názoru, že lidský druh ztrácí přirozené instinkty vlivem používání mozku. A tak geneticky vyrobí parazita, který má vliv na posílení základního lidského instinktu - lidské sexualty. Jako pokusného králíka si vybere svoji studentku. Infekce se šíří v obytném domě raketovou rychlostí. Může vedoucí lékař kliniky infekci zastavit? Lze vůbec něco dělat? (oficiální text distributora)

george16

Na tuhle vlastně prvotinu Cronenberga jsem se docela těšil, ale očekávání byla větší než výsledný efekt. Je to takové nedotažené a beru to vážně jako start k jeho lepším "magorským" zítřkům. Lezoucí hovno, které ve vás probudí sexuální jen sexuální pud jako téma dobrý, ale provedení na můj vkus docela slabé, hlavně výkony herců a místy to působí hodně amatérsky. Ale na tehdejší tvorbu určitě nadprůměr a inspirativní pro ostatní na téma parazitů. A jen tak naokraj - neodpustím si, jak v dnešní době v těhle old filmech vyznívají luxusní moderní apartmány a zařízení - :) ()

bulawaio

8/10. Cronenberg to prostě umí. Většina současných režisérů by dnes z takového námětu udělala úchylnou sračku, ale pan režisér se tady udržel na uzdě a udělal především atmosférický horor s apokalyptických nádechem. Sice náš parazit vypadá jako výkal, ale tím ho to dělá především odpornějším. Film obsahuje mnoho jednotlivých obstojných scén, ale nad hodnocení převládá především závěrečná atmosféra, která i po skončení filmu nutí přemýšlet a to já strašně rád. Je to také hlavní myšlenkou, která je do filmu zakonzervována. Ta jasná kritika fungování společnosti. To se už v dnešní hororové tvorbě pramálo vyskytuje a především proto mam rád starší pecky. ()

karnifex

Výborný film. Cronenberga mám rád a tento snímek mi sednul. Osobně jsem ho vnímal spíše jako komedii, než horor (a trochu mi připomněl Polanského) - prostě to téma bylo zpracováno s nadhledem a vtipně. ()

borifield

Musím přitakat tomu, že jsem se výtečně bavil! Onen červenohnědý hnus, ano - přiznejme si to, popisek již zde uvedený zcela odpovídá, si dělá z postav ve filmu figurky, kterým se dá závidět jenom velmi těžko. ()

Calibos!

Totální nářez..... opravdu to chvílemi vypadá jako Romero, ale co do nechutnosti, tak je to Cronenberg jak má být. Perfektní atmosféra, oplzlosti na každém rohu, mno prostě klasika na kterou se nezapomíná. ()

mistrpropr

proč lezoucí hovno????? s takhle zhovadělym parazitem se mě nějaká atmosféra ani nedotkla...fakt zklamání :/ možná by mohli natočit remake jako fekal porno :D:D ()

Chaoticum

Koukám na CSFD: "Jak to, že jsem tenhle film ještě neviděl?"...5 minut před koncem: "Sakra, tahle jsem už jednou viděl!" Tolik k tomu, jak mi film utkvěl v hlavě. Cronenbergovy filmy mám rád, většinou se mi dost líbí, ale Shivers mě vůbec neoslovuje. žádná sympatická postava, s kterou bych se mohl nebo se vůbec stihl ztotožnit. Charaktery umírají totiž docela rychle a ty zbývají diváka moc neosloví. Vlastně mi připadne, že herci ani moc nehrají. Nechutnost se taky moc nekonala. Třeba už jsem jen moc otrlý, ale nijak extra nechutní mi ti paraziti/hlísti nepřipadali. Má-li to být odpověď na vlnu zombie hororů, tak se podle mě nijak nepovedla snad s vyjímkou samotného finále, které jsem si z celého filmu zapamatoval, protože je docela působivé. Škoda, protože z tísnivé atmosféry bytovky Skiliner se určitě dalo vytěžit mnohem víc. ()

Kosir

Původně jsem si myslel, že jsem se spletl a musel jsem se proto ujistit, že jde o Cronenberga. Oceňuji jako předpodobu vetřelce (ale kolik jich bylo), nicméně ta celá věc je udělána jen pro efekt a maso (většinou pěkné), ale, přes veškerou snahu jsem na tom nenašel nic poutavého, ba ani zamýšlenou (asi) symboliku, natož hrůzu. Nemůžu se ubránit dojmu, že to je odfláknuté a největší rajc z toho měl rejža při natáčení. To už ti šukající invalidé mají úseky, kdy se jeden trochu soustředí. ()