Červi

(neoficiální název)
  • Česko Třesavka (neoficiální název) (více)

Bytový komplex SKILINER je moderní výdobytek infrastruktury s veškerým vybavením pro obyvatele.. Jsou to obchody s potravinami, butiky, prádelny,bary a bazény, a též zubařské ordinace a moderní klinika. Ale je tu i něco víc. Vynález šíleného parazitologa, který je toho názoru, že lidský druh ztrácí přirozené instinkty vlivem používání mozku. A tak geneticky vyrobí parazita, který má vliv na posílení základního lidského instinktu - lidské sexualty. Jako pokusného králíka si vybere svoji studentku. Infekce se šíří v obytném domě raketovou rychlostí. Může vedoucí lékař kliniky infekci zastavit? Lze vůbec něco dělat? (oficiální text distributora)

pend

První film od Cronenberga, který jsem viděl, dost silně na mě zapůsobil, ta nákaza vůbec nevypadala pěkně. ()

Warhorr

Pětihvězdičkový Hilton s oplzlými úchyláky a krvavými hlemýždi. Oceňuji, jak Cronenberg z docela přiblblýho námětu dokáže udělat zajímavou hororovu show. Takže ve zkratce, parazitující červíček, který bublá ve Vašem těle jako malinký alien, nutí jedince k sexuálním intrikám a to i třeba k opačnému pohlaví nebo ke své dceři. Slušná úchylárna ale líbilo se. ()

Hapretor

Mix zombie a vesmírné invaze parazitů. Proč ne. Zábavné to je, stejně tak úsměvné, místy nechutné. Natáčení musela být sranda. Na povel se muchlovat a matlat po sobě nějaký sračky. Oh jee. Tohle umí snad jen ten Cronenberg. ()

GOREGASM

Námět virové nákazy neznámým parazitem zpracovává Cronenberg po svém. Bizarně a syrově jak to umí snad jenom on. Nešetří nahotou a nechutnostmi a explicitní je, co mu jen cenzor povolí. V jeho případě nejde o samoúčelné prvky, ale o nástroje, kterými stupňuje od počátku nejistou atmosféru a po zvrhlostmi olemované cestičce diváka dovede až k bezvýchodně vygradovanému finále. Triviální myšlenka tak oživla v rukou mistra napínavých a originalních bizarností ve velmi působivý debut, během něhož mě několikrát napadlo, že Cronenberg nebyl už v mládí duševně zdravý :-). 80% ()

hribisko

Tak tohle tedy bylo za sexuální revolucí pár roků zpátky - extrémně nadržený humusácký hovnoid! = jebačka a zuřivosť = ()

HonzíQ

Jeden uživatel tu Shivers okomentoval jako 'Freud meets Alien'. Já bych to doplnil na 'Freud meets Alien meets Ed Wood'. ()

FeFa

I když nejsem fanda hororů, Cronenberga mám rád a námět filmu mi také příjde povedený, přesto ale musím dát nižší hodnocení. Především kvůli technické stránce. Zkrátka se mi zpracování více než 30 let starého filmu nelíbí natolik, abych si jej řádně užil. Vím, že to není zrovna košér, ale je to tak. Kdyby byl film natočen v dnešní době, určitě bych dal přinejmenšim 4*. ()

ecis

Jeden z rannych filmov kontroverzneho ale mojho velmi oblubeneho rezisera prinasa mix sexuality, hnusu (to cudo kvazi parazit pripominajuci skor ludsky exkrement ako zivociha), napatia prechadzajuceho v niektorych momentoch do hororovej zombie atmosfery, pohlcujuca hudba, zaujimave a prekvapive herecke vykony (Allan Migicovsky v ulohe Tudora); a to vsetko bez zbytocneho natahovania a filozofovania v cca 80 minutach. Pre milovnikov zvlastnosti a hororovych "lahodok" vrelo odporucam. ()

Karp

Viděl jsem ten film kdysi na sté VHS kopii a myslel si, že je to nějaký béčkový "polohoror"... a ono to zatím bylo umění...:-) Tak to "sorry":-) ()

Knor

Ano, asi tak nějak jsem si představoval základní stavební kámen pro ty všechny další Cronenbergovy nechutný úchylárny. Parazit vzhledově mezi červem, lejnem a kroasantem infikuje tělo a poté dělá z lidí sexuálně násilné chodící loutky.....to je teda solidní úlet a baví mě to. Film nepostrádá nahotu, násilí, sex, sem tam nějakou tu pěknou chuťovku, krve je tak akorát a hlavně ten celkovej nápad je šílenej a naprosto ujetej jako sám pan režisér. Bohužel se na filmu už podepsal zub času a je to dost znát. Jinak je to povedenej Cronenbergův začátek. ()

Doomer

Škoda že ten parazit měl i pohyblivou formu, za 1. něco takového v půlce osmdesátých let je natočeno dost vtipně 2. parazitologicky to není moc pravděpodobné 3. slimák měl celkem nadpřirozenou sílu a uměl ohlodat ruku skoro až na kost - to taky působilo dost úsměvně..... jinak dobré Béčko :-) ()

MindTuber

K tomuhle snímku budu shovívavý, nejen proto, že už má nějaký ten pátek. Silnou stránkou je prostředí budovy, kde se děj odehrává a s jehož prostorem se po celý film pracuje. To Shivers dodává určitou atmosféru a snad i pocit stísněnosti. Co se týká efektů, tak ty jsou slaboučké a plní jen svou roli, než že by se snad snažily o vyvolání strachu. Podle mě filmu dávají grády jiné věci. Jsou to třeba jen drobnosti, ale podle mě hrají velkou roli. Jako je například telefonát mezi doktory, při kterém v jednom záběru můžeme vidět akvárium s nějakou pijavicí, zatímco druhý lékař sleduje sestřičku, která se vyzývavě převléká. Podněcuje to a dokresluje ústřední myšlenku filmu, který by se dal i brát jako katastrofický, přičemž sledujeme jen tu část, která samotné katastrofě předchází. Zde vznik epidemie. Co mě zarazilo je malá míra nahoty, než ta kterou jsem původně očekával a těžko soudit jak moc výstřední byl film v době uvedení. Tři. ()

GameboyNES

typický 70. léta, všechny buchty bez podprdy, červi vypadali jak pan Henký. Atmosféra celkem fpohodě, škoda jen že Barborka neměla víc prostoru. Slušné 4. ()

MaxForValue

"Shivers" v mnohom pripomína novší a podstatne sofistikovanejší REC, kde záhadný vírus rovnako hubí obvyvateľov jedného panelového domu. Pokiaľ hľadáte niečo, pri ktorom vám, minimálne posledných 20 minút budú naskakovať zimomoriavky, tak ste na správnej adrese. Rovnako správne ste zaparkovali, ak hľadáte niečo inteligentné, desivé, Cronenbergovsky násilné a sexuálne jemne explicitné. Asi som sa v Cronenbergovi zmýlil, vnímal som ho len ako malého mravca vo veľkom mravenisku, ale zdá sa, že je to poriadne veľká "mucha". ()

nooly

Přes evidentní technické nedostatky se na film dalo dívat. Takový předstupeň pravé Cronenbergovské úchylné zábavy. ()

Kortexo

Cronenberg začal filmem, který nemá originální téma, ale vynahrazuje to atmosférou a překvapivím koncem. Tenhle film je povedeným rozjezdem jeho budoucí geniality. ()

Pokryvac

Veľmi originálny a svojrázny horror o nechutnom parazitovi, kvôli ktorému sa z ľudí stávajú sexuchtivé bytosti snažiace sa zažehnať svoj hlad po tele. Cronenberg to vie! Výborné herecké obsadenie. Potešila Barbara Steele, známa zo starčích horrorových klasík, a jej plagátová scéna vo vani (koľkože horrorov sa odvtedy odohralo v tejto kúpelňovej výbave?!) a taktiež Lynn Lowry, ktorá ma dostala svojim podmanivým vyzretím. Mnoho pamätihodných scén, vrátane skvelého záveru v preplnenom bazéne s Lynn v priesvitnom tričku, dáva tušiť, že máme dočinenia s jedným z najvýraznejších predstaviteľov novodobého horroru - ten však ešte musí na potrebné pochopenie počkať. ()

Gottfried

Dost zle. Az na vynimky slabe herecke vykony, biedne vystavany napad a nuda. Je mi luto, ale tento film som sa nutil dopozerat a ani zaverecna sexualna apokalypsa (ktora aj tak vyzera, ako tocena znudenym mnichom) nestoji za nic. ()