poster

Úžasní Ambersonovi (TV film)

 • USA

  The Magnificent Ambersons

Drama

USA, 2002, 150 min

 • The_God
  ***

  Příběh o tom, jak chudý Honza k bohatství přišel naruby. Ambersonovi ukazují, jak může být blahobyt pomíjivý, obzvláště odmítáte-li se tvrdohlavě přizpůsobit nové době. Na televizní film neobyčejně velká výprava, co se kostýmů a kulis týče. Ke kameře ani režii nemám výtky. Jonathan Meyers odvedl opravdu výborný výkon (George v jeho podání jsem vážně nenáviděl a ten konec jsem mu přál), ale ostatní herci hráli spíš průměrně nebo jen o trochu líp. Scénář se povedl a nevšiml jsem si nějakých chyb nebo nejasností. Zhlédl jsem to v originále, takže to je pro mě plus navíc. Kdyby byl tento film cup of my tea, tak bych mu ještě hvězdičku přidal.(17.7.2009)

 • slunicko2
  ****

  Georgy, I´ve always been fond of you, but I haven´t always liked you. 1) Předchůdce filmu z roku 1942 jsem dosud neviděl, knižní předlohu jsem nečetl a tak nemohu srovnávat. Mně se tento přepis líbí. Všechny parametry jsou přiměřeně naplněné a divácký zážitek příjemný. 2) Čtvrtou hvězdičku dávám skvělému 25letému Jonathanu Rhys Meyersovi (George) za jeho báječné britské herectví i za nespornou fyzickou přitažlivost.(6.8.2011)

 • Drnqonovic
  ***

  Průměrný film o průměrné bohaté rodině a jejich problémy, které bych chtěl mít. Na druhou stranu Jonathan Rhys Meyers tak dokonale ztvárnil rozhýčkaného a povýšeného synka z bohaté rodiny, že jsem měl strašnou chuť rozkopnout televizi pokaždé, když se na obrazovce objevil jeho arogantní výraz. Jedině kvůli němu mělo smysl dokoukat Ambersonovi do konce.(20.8.2010)

 • Djkoma
  ****

  Výrazně větší melodrama než (prostříhaní) Skvělí Ambersonové od Orsona Wellese. Televizní vzhled příliš nepřekáží, roztažená stopáž by mohla být kratší, ale herci jsou příjemní a vkusně obsazení. Původní verzi se to však ani zdaleka nevyrovná, i když třeba čtení dopisů je velmi dobře vyřešeno stejně jako přehlednost celého dvougeneračního příběhu. I myšlenky původního filmu byly zachovány, takže setkání staré a moderní doby stejně jako zvyků a tradic je skrze postavy dotažené. Na televizi opravdu pěkné... Slabší 4*.(30.1.2010)

 • Kamkon
  ****

  Sice se toto dílo nedá moc srovnávat s originálem od Orsona Welse, ale jako samostatné televizní dílko je skvělé. Pan Meyers opět dokazuje, že mu sedí prakticky jakákoliv role a právě jeho výkon tento film povznáší nad průměr. V originále si můžete rovněž vychutnat jeho zajímavou barvu hlasu i tón a krásnou výslovnost všech ostatních, včetně jeho tety, která ji může mít pro někoho méně zajímavou, či spíše odpuzující. Styl vyprávění a při něm některé nasnímané scény jsou rovněž skvostné, stejně jako záběry na krajinu a rostoucí město. Ostatní je průměr britské televizní tvorby.(17.7.2009)