poster

Malá ryba

 • Austrálie

  Little Fish

 • Velká Británie

  Little Fish

Drama

Austrálie, 2005, 114 min

 • starbrejkr
  *

  Absolutní problém filmu je, že je tak trochu - tedy spíš tak trochu hodně- o ničem. Působí jako epizoda nějakého nekonečného seriálu. Vážně nevím, co nám tím tvůrci chtěli říct. K postavám si člověk nevytvoří žádný vztah, nemá to začátek ani konec, gradace byla pro tvůrce zřejmě sprosté slovo. Vážně nevím, jak dlouho jsem neviděl tak totálně nepovedený film...proč se toho účastnili mojo oblíbení herci v čele s Cate Blanchett je mi záhadou, možná to podle scénáře vypadalo zajímavě...O obsahu filmu říká vše zdejší krátký obsah a vězte, že je to na to, co se ve filmu děje, ještě obsáhlé. Asi to měl být film, který nám měl říct, jak jsou drogy špatné, ale jestli to mělo být poselství, tak hodně nepovedené. Ach, to byla hrůza....(1.3.2009)

 • Deimos
  **

  DVD/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Prostředí 2/10/// +herci, příjemná hudba, ze začátku celkem zajímavé -postupně se dostavuje nuda, je to dlouhé, slabý závěr, skoro žádná dramatičtější scéna/// Myslel jsem si, že to vytáhnu na třetí hvězdičku, ale tenhle film si to asi nezaslouží. Nápad to nebyl vyloženě špatný a koho baví se dívat na ztroskotance jak se protloukají životem tak ten se asi bude "dobře bavit". A to nejen proto že film nabídne skvělé herecké obsazení a navíc kdo si potrpí na herecké výkony, tak nemůže odcházet zklamán. Jenže celé je to obsahově dost prázdné, rozvleklé a začíná to celkem nudit. Škoda, že je to nakonec jen malá rybka, která se ztratila v záplavě těch větších a lepších kousků./// Celkem 46%///(16.5.2010)

 • Cervenak
  ****

  Veľmi realistická dráma o drogách, ktorá sa zaobíde bez brutálneho tlačenia na pílu v štýle Rekviem za sen či zbytočného filmového vyhrocovania situácií (hrozne sa mi páčilo, že sa scény s pištoľou zaobišli bez strieľania - proste tam fungovalo normálne ľudské dohováranie), ale napriek tomu jej nechýba napätie a vnútorný náboj, ktorý silnie s každou minútou. Ani nemá zmysel hovoriť, že Cate Blanchett je v úlohe bývalej feťáčky famózna ako vždy. Najdôstojnejším spoluhráčom jej je Hugo Weaving, ktorého som ešte nevidel hrať lepšie ako práve v tomto filme. Najprv som nevedel naskočiť na jednu vlnu s postavami a ich spočiatku nevyjasnenými vzťahmi, ale aj vďaka skvelým hercom ma film postupne vtiahol a nakoniec z toho bol celkom silný zážitok.(8.5.2007)

 • Anderton
  ***

  Nato, že sa vo filme stretli tri veľké hviezdy austrálskeho filmu, je Malá ryba trochu nevýrazná. Keď už sa podarí ich získať všetkých naraz v rovnakom čase, stálo by zato popremýšlať, do akého projektu ich naverbovať, alebo ako vylepšiť scenár, aby mal divák po filme dostatočný pocit zadosťučinenia. Malá ryba je typický nezávislý film o lúze (ako inak), v ktorom figurujú drogy, depresia a beznádej. Takže súčasné klubové publikum by malo byť spokojné.(11.1.2013)

 • Piškotka
  ***

  Jako film těsně po probuzení se to dá. Ovšem začátek byl tajemný ve smyslu kdo je kdo, kdo s kým atd. Do toho neustále ta hudba, co trochu dráždí. Cate bývalou feťačku zahrála víc než dobře, zejména stavy paniky a úzkosti, když obstarávala dávku pro svého otce (nebo otčíma?). Minulost se vracela i příchodem jejího bývalého, drogového překupníka. Byla statečná, že všechny ty nástrahy ustála. A uměla lhát jako sedmilhář. Konec nedopadl dobře pro její psychiku, opět se stala bezvýznamnou nulou, které nikdo nepůjčí prachy.(9.3.2009)