poster

Malá ryba

 • Austrálie

  Little Fish

 • Velká Británie

  Little Fish

Drama

Austrálie, 2005, 114 min

 • Piškotka
  ***

  Jako film těsně po probuzení se to dá. Ovšem začátek byl tajemný ve smyslu kdo je kdo, kdo s kým atd. Do toho neustále ta hudba, co trochu dráždí. Cate bývalou feťačku zahrála víc než dobře, zejména stavy paniky a úzkosti, když obstarávala dávku pro svého otce (nebo otčíma?). Minulost se vracela i příchodem jejího bývalého, drogového překupníka. Byla statečná, že všechny ty nástrahy ustála. A uměla lhát jako sedmilhář. Konec nedopadl dobře pro její psychiku, opět se stala bezvýznamnou nulou, které nikdo nepůjčí prachy.(9.3.2009)

 • Anderton
  ***

  Nato, že sa vo filme stretli tri veľké hviezdy austrálskeho filmu, je Malá ryba trochu nevýrazná. Keď už sa podarí ich získať všetkých naraz v rovnakom čase, stálo by zato popremýšlať, do akého projektu ich naverbovať, alebo ako vylepšiť scenár, aby mal divák po filme dostatočný pocit zadosťučinenia. Malá ryba je typický nezávislý film o lúze (ako inak), v ktorom figurujú drogy, depresia a beznádej. Takže súčasné klubové publikum by malo byť spokojné.(11.1.2013)

 • cab
  ***

  Prilis zdlouhave a utapejici drama chce varovat na nebezpecne ucinky drog a jejich nasledky v pokusu kterehokoliv zavislaka postavit se zpatky na nohy a normalni zivot v podani nasich protinoscu z Australie. Herecka jmena zarucuji filmu pozornost a slusnou distribuci minimalne na DVD, i kdyz celkovy dojem je spise negativniho razu. 45%(16.12.2006)

 • kleopatra
  ***

  Usilovné sbírání se z šikmé plochy není vždy vydlážděno pochopením a dobrými skutky a tak Tracy ve snaze dát si život do pořádku dělá chyby - lidské, přirozené chyby. Bohužel, JEJÍ problém nemá sílu pořádně diváka zaháknout a tak Malá ryba zůstává i malou rybou filmovou. Citlivou, přemýšlivou, ale malou. Za vidění stojí Hugo Weaving a především Cate Blanchett, která neumí hrát v malém stylu. Sváteční 3 *.(28.3.2007)

 • Triple H
  ***

  Drogy a pár ľudkov lapených v ich osídľach. Jedna malá ryba, jeden zúfalec, jeden feťácky loser a jedna žena medzi nimi všetkými. Priznám sa, že od filmu som čakal viac. Hugo Weaving bol veľmi dobrý, ale tie tri hviezdičky dávam hlavne za Cate Blanchett, ktorá je ozaj výborná a celý film drží nad vodou.(29.3.2007)