Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tracy (Cate Blanchett) usilovně zápasí se svými problémy. Když se jí podaří zprovoznit vlastní internetovou kavárnu, vypadá to, že má částečně vyhráno. To ale ještě netuší, že bude brzy v ohrožení života. Ale vrací se zpět její noční můra v podobě bývalého přítele pašeráka drog. (Magic Box)

Recenze (30)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Usilovné sbírání se z šikmé plochy není vždy vydlážděno pochopením a dobrými skutky a tak Tracy ve snaze dát si život do pořádku dělá chyby - lidské, přirozené chyby. Bohužel, JEJÍ problém nemá sílu pořádně diváka zaháknout a tak Malá ryba zůstává i malou rybou filmovou. Citlivou, přemýšlivou, ale malou. Za vidění stojí Hugo Weaving a především Cate Blanchett, která neumí hrát v malém stylu. Sváteční 3 *. ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Absolutní problém filmu je, že je tak trochu - tedy spíš tak trochu hodně- o ničem. Působí jako epizoda nějakého nekonečného seriálu. Vážně nevím, co nám tím tvůrci chtěli říct. K postavám si člověk nevytvoří žádný vztah, nemá to začátek ani konec, gradace byla pro tvůrce zřejmě sprosté slovo. Vážně nevím, jak dlouho jsem neviděl tak totálně nepovedený film...proč se toho účastnili mojo oblíbení herci v čele s Cate Blanchett je mi záhadou, možná to podle scénáře vypadalo zajímavě...O obsahu filmu říká vše zdejší krátký obsah a vězte, že je to na to, co se ve filmu děje, ještě obsáhlé. Asi to měl být film, který nám měl říct, jak jsou drogy špatné, ale jestli to mělo být poselství, tak hodně nepovedené. Ach, to byla hrůza.... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nato, že sa vo filme stretli tri veľké hviezdy austrálskeho filmu, je Malá ryba trochu nevýrazná. Keď už sa podarí ich získať všetkých naraz v rovnakom čase, stálo by zato popremýšlať, do akého projektu ich naverbovať, alebo ako vylepšiť scenár, aby mal divák po filme dostatočný pocit zadosťučinenia. Malá ryba je typický nezávislý film o lúze (ako inak), v ktorom figurujú drogy, depresia a beznádej. Takže súčasné klubové publikum by malo byť spokojné. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Veľmi realistická dráma o drogách, ktorá sa zaobíde bez brutálneho tlačenia na pílu v štýle Rekviem za sen či zbytočného filmového vyhrocovania situácií (hrozne sa mi páčilo, že sa scény s pištoľou zaobišli bez strieľania - proste tam fungovalo normálne ľudské dohováranie), ale napriek tomu jej nechýba napätie a vnútorný náboj, ktorý silnie s každou minútou. Ani nemá zmysel hovoriť, že Cate Blanchett je v úlohe bývalej feťáčky famózna ako vždy. Najdôstojnejším spoluhráčom jej je Hugo Weaving, ktorého som ešte nevidel hrať lepšie ako práve v tomto filme. Najprv som nevedel naskočiť na jednu vlnu s postavami a ich spočiatku nevyjasnenými vzťahmi, ale aj vďaka skvelým hercom ma film postupne vtiahol a nakoniec z toho bol celkom silný zážitok. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Prostředí 2/10/// +herci, příjemná hudba, ze začátku celkem zajímavé -postupně se dostavuje nuda, je to dlouhé, slabý závěr, skoro žádná dramatičtější scéna/// Myslel jsem si, že to vytáhnu na třetí hvězdičku, ale tenhle film si to asi nezaslouží. Nápad to nebyl vyloženě špatný a koho baví se dívat na ztroskotance jak se protloukají životem tak ten se asi bude "dobře bavit". A to nejen proto že film nabídne skvělé herecké obsazení a navíc kdo si potrpí na herecké výkony, tak nemůže odcházet zklamán. Jenže celé je to obsahově dost prázdné, rozvleklé a začíná to celkem nudit. Škoda, že je to nakonec jen malá rybka, která se ztratila v záplavě těch větších a lepších kousků./// Celkem 46%/// ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama