Annapolis

Annapolis

Námorná akadémia

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2006, 108 min

Nemohu a ani nechci moc kritizovat, protože skoro není co. Annapolis je z půlky boxerský film a z části také film o námořnické akademii a výcviku. Ani v jedné linii nejde Lin nijak do hloubky, takže není ani moc co zkazit. S hodnocením bych šel klidně o stupeň výš, ale konkurence v tomto žánru je obrovská. Lepších boxerských dramat bych napočítal hned několik a i co se týká námořnictva má Annapolis velkého konkurenta ve snímku Ten nejlepší. 65%(3.8.2012)

Má to silnější i slabší chvíle, v některejch momentech se určitě dalo vytěžit víc z nevraživosti mezi Howardem a poručíkem. Jediná věc, která mě tam ale neskutečně srala byla účast Jordany Brewster!!!!Tahle ta frnda mi tam seděla jak pěst na oko, at už jako "cool" trenérka boxu a nebo jak si tam jako nadřízená na vojenský přehlídce okousávala se svým kadetem hlavu.At se jde vycpat a s takovým představením at radši zkusí u Rocca Siffrediho, ten by ji dostal do provazů.(3.2.2008)

Nenarocny snimok z prostredia Namornej akademie, boxerskych zapasov a rodinnych a inych problemov. Mozno to nie je film, ktory by si zasluzil 4 hviezdicky, kedze je tam aj mnoho dialogov, ktore by hlavne fanusikov boxu mohli vyrusovat, ale aspon kvoli nadhernej hudbe Briana Tylera, ktory dokazal vystihnut ci uz boxerske chvile alebo problemy medzi otcom a synom si tento film zasluzi o hviezdicku navyse. Taktiez vedlajsiu ulohu si tu zahral aj Donnie Wahlberg, ktory (pamätnici si mozno pamätaju) zacinal koncom 80-tych rokov ako spevak a tanecnik v jednej z prvych chlapcenskych skupin New Kids on the Block. Nadhernu Jordanu Brewster si mozeme pamätat z Rodriguezovej Fakulty v ulohe Delilah alebo aj z akcaku Rychlo a zbesilo...... 17.05.2008(17.5.2008)

Moc přijemný a pohodový film. Dlouho jsem se do něho neměl, myslel jsem, že to bude trochu nuda, ale nakonec jsem jen litoval, proč jsem si ho nepustil dřív, protože byl fakt moc moc pěkný. Jediné negativum, které se netýká filmu bylo, že byl špatně načasovaný dabing, kde slova byly dřív, než postavy přímo mluvili. Nejhorší to bylo,jak byli v ringu. Ani ještě neboxli a už jsem slyšel rány... Jinak super. Ale i přesto mi to pohodu s filmu nepřebilo... 75%(21.1.2012)

Konečně! Konečně vynikající film z prostředí amerického Námořnictva. A to vynikající po všech stránkách. Příběh není nijak složitý, film rychle uteče a nemusíte moc přemýšlet. Novic prestižní námořní akademie Annapolis, James Franco. Většinou opovrhován a vychováván stylem 'Nikam to nedotáhneš.. Ty na to nemáš', se dostal na místo, o kterém snil. Divákovi stačí sledovat film, příběh mu vše odvypráví sám. Herecké výkony jsou na výši, co se hereckého obsazení týče. James Franco na to má utáhnout celý film. Občas sice klopýtne, ale zbytek herecké sestavy mu pomůže. Tyrese Gibson je ten správnej bad ass velitel, který to někde v hloubi duše myslí dobře. Jordana Brewster, tak krásná herečka a hraje v tolika málo filmech. Na ni se stačí podívat a hned je člověku příjemněji. Všichni hrají to, na co mají. A vychází to. Příjemným překvapením byl pro mě výkon Francova spolubydlícího - Vicellouse Reona Shannona. Dialogy byly uvěřitelné, někdy dokonce hodně chytré. Nejvíce mě zaujal rozhovor Mississippi. Příběh doprovází skvělá hudba Briana Tylera. Po dlouhé době si zase musím sehnat OST. Tato muzika se k filmu nebývale hodí a dodává mu něco 'navíc'. Romantická vložka nevadí, naopak, je příjemným zpestřením. Co se týče stránky boxu, je škoda, že příběhová linie se točí hlavně okolo něj. Osobně bych přivítal, kdyby se více mluvilo o námořnictvu a o akademii, ale co. Je škoda, že se autoři nedohodli s Námořnictvem. Takhle neuvidíme žádné exkluzivní záběry. Je to škoda, když už takový film vznikl. Co je dobře, že snímku to nijak neubralo na působivosti. Pokud jste military fanda a víte něco o US Navy, film si zamilujete.(13.8.2006)

• - Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v prostredí americkej Námornej akadémie, vznikol bez podpory amerického Ministerstva námorníctva a Ministerstva obrany. (MikaelSVK)

• - V magazínu „Muscle & Fitness“ byl snímek označen jako film s osmým nejlepším sportovním tréninkem. Prvenství drží Rocky (1976). (Sufferer)