Annapolis

Annapolis

Námorná akadémia

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2006, 108 min

Já vlastně čekala nafoukaný vlastenecký drill amerických mariňáků a pustila si to jen kvůli upřímným a šibalským očím Jamese Franca....jenže on ten filmík za to stál, tak předně, ten nacionalismus se ani nekonal, spíš sonda mezi obyčejné kluky. Když pracujete denně s tátou a a bráchou v loděnici, kde stavíte bitevní lodě pro námořnictvo, a přes tu širokou řeku se denně díváte na budovy Akademie, začne se vám leccos honit v hlavě a pokud ještě umíte trochu boxovat....podotýkám ještě, že Tyresemu Gibsonovi uniforma velmi, velmi sekla a soundtrak byl super, připomínal Matrix. Hlubokánské drama jsem nehledala a byla překvapena za čtyři hvězdy.(9.6.2013)

Film na kterej jsem přišel úplnou náhodou, nemohl jsem spát a asi ve tři ráno jsem se zadíval na konec tohoto filmu. Samozřejmě jsem si film ihned "koupil" a byl jsem nadšen. J.F. je libovej borec, kterej na konec prohrál, ale i tak byl za hrdinu, takže opět taková americká klasika, ale i tak to bylo dobrý.(1.9.2013)

Ne úplně blbý pohled na americkou výcvikovou akademii. V podstatě jednoduchý, civilní a přímočarý (a samozřejmě klišovitý a agitační, jak jen pohled na vojenskou akademii může být), hlavně ale kašlající na nějaké ohlušující exploze nebo drsné pohledy z kokpitů stíhaček. Justin Lin to navíc docela vyhrál s herci i hudbou Briana Tylera.(2.11.2011)

Zajímavé drama z prestižní námořní akademie, která sídlí kousek od Washingtonu D.C, je to příjemné sledovat kariérní růst J.Franca, který se dostal lístek na toto akademii jako šťastlivec. J. Franco jako boxer okouzlí všechny včetně Donnieho Wahleberga, kterého můžeme znát z Bratstva, také získá lásku a úctu mezi svými bývalými spolupracovníky, kteří se podílí na stavbě lodí.(27.4.2011)

TOP Podle komentářů a hodnocení to nevypadá jako kvalitní film. Ještěže jsem se nechal nalákat na svoje oblíbence. Velmi příjemného a talentovaného Jamese Franca a exoticky krásnou a sympatickou Joradanu Brewster. Tohle je film, který se hodí pro nenáročnou zábavu a rozhodně se bude líbit i nějaké slečně. Mě bylo při jeho sledování dobře. Ani jsem nechtěl aby to skončilo a to je podle mě nejlepší vizitka takovýchto filmů. Jednoznačně top film pro časté opakování k navození pohody v duši. Plus pár bonusů za docela inteligentní scénář a padnoucí herce, zvlášť Tyrese Gibson mě hodně bavil.(24.1.2011)

• - Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)

• - V magazínu „Muscle & Fitness“ byl snímek označen jako film s osmým nejlepším sportovním tréninkem. Prvenství drží Rocky (1976). (Sufferer)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v prostredí americkej Námornej akadémie, vznikol bez podpory amerického Ministerstva námorníctva a Ministerstva obrany. (MikaelSVK)