Annapolis

Annapolis

Námorná akadémia

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2006, 108 min

Annapolis dokazuje, že Justin Lin je režisér, který má vyjímečný cit pro akci. Kdykoliv se totiž ve filmu boxuje, tak film řadí na vyšší rychlostní stupeň a je opravdu na co se dívat. Trošku horší je to už s příběhem, který je nevyvážený a obětuje hodně času právě boxu a přípravám na boxerský turnaj. Raději bych strávil více času s jednotlivými postavami a jejich výcvikem. I když by to znamenalo obětování všech těch efektních záběrů během jednotlivých zápasů a příprav na ně. Čert to vem! Takových filmů už tady bylo. Annapolis mělo vsadit více na jednotlivé postavy a hlavně na Franca a Gibsona, kteří jsou přesně typově obsazeni a hraní jim jde pěkně od ruky. Jejich vzájemná konfrontace mohla být dotažena ještě více do krajnosti. Co naplat, tvůrci ale vsadili na jiné karty. Přesto film stojí za podivání už jen kvůli tomu závěrečnému zápasu. Dávám 3+.(29.10.2011)

Docela slušný příběh o hošíkovi, který se chce stát námořníkem v Annapoliské akademii. Přes kočkování s instruktory, tréninkový drill se frajer snaží proboxovat k absolvování, mezitím si odskakuje zarandit s důstojnickou fešandou. Hlavní hrdina má docela charisma, celá ta námořnická akademická agitace mě tak vzala, že bych snad hned rukoval :-) - 70 %.(14.11.2012)

Jake Huard (James Franco) touží po jediném - stát se mariňákem. Tak dlouho bombarduje úřady, až jej přijmou na Námořní akademii. Ale jako rebel nebude mít snadné projít ani prvním ročníkem - zvlášť když si na něj zasedl jeden z vychovatelů, Cole (Tyrese Gibson). Když se chystá školní boxerský turnaj, ucítí Jake příležitost, jak se Colemu pomstít. Ale ani Cole není špatný boxer... I když svým námětem mne tento film až tolik nenadchnul - přece jen, kdo normální by se tak moc chtěl stát vojákem (a možná právě proto takovéto agitky vznikají) - tak jako celek mne docela pobavil. Herecké obsazení skvělé (James Franco patří k mým nejoblíbenějším herců, tvrďák Tyrese Gibson je taky cool, a Jordaně Brewster to zase sluší), akční scény jsou taky fajn, a to občasné filozofování (když se budeš hodně učit, trénovat a papkat zeleninu, jedině tak se s tebe stane ten správný mariňák) mi tentokrát ani moc nevadilo...(30.5.2013)

Svým způsobem tento film znázorňuje prototip na úspěšný snímek. Skoro nic tu nechybí ... dojemný příběh, jak se z outsidera, kterému nikdo nevěřil, stane frajer, který všechno zvládnul. Nechybí ani správný záporňák, který se ke konci vylíhne v docela fajn chlápka. K tomu se zde navíc dočkáme i docela solidní kamery, dobré hudby, která koresponduje s dějem a neruší ho (btw, v poslední době dost vzácné). Film má docela svižný spád a pěkný happy-end .... prostě odpočinkový kousek pro vypnutí -- > 7/10(3.2.2008)

Tento film mi pripomína mix filmu Ten nejlepší a Dústojník gentleman. Vojačik chce nakopať riť dôstojníkovi ktorého neznáša ale s ktorým sa na záver uzmieri ,dosť vela náhodných paralel s už spomenutými filmami nemyslíte? Nakoniec však ak to vezmeme z prava aj z ľava výsledok je dobrý a nedá sa k tomuto filmu povedať až tak veľa zlého. Mená v titulkoch nepritiahnu masového diváka a ani neinšpiruje mládež k vstupu do armády ale ked si tento film zapnem v televízií nebudem sklamaný.(4.8.2013)

• - V magazínu „Muscle & Fitness“ byl snímek označen jako film s osmým nejlepším sportovním tréninkem. Prvenství drží Rocky (1976). (Sufferer)

• - Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v prostredí americkej Námornej akadémie, vznikol bez podpory amerického Ministerstva námorníctva a Ministerstva obrany. (MikaelSVK)