Annapolis

Námorná akadémia

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2006, 108 min

• cab

Nic noveho prinasejici agitace nebo-li nabor novych nadeji USA do armady podle predem jasneho mustru, ktery je tak citelny az otravny. Nezapadas do spolecnosti, pridej se k armade, ktera te napravi nebo ti da smysl zit, nabidne lasku, poskytne ubytovani, jidlo, kamarady, dobrou kondici a respekt okoli...hehe 35%(19.12.2006)

Annapolis dokazuje, že Justin Lin je režisér, který má vyjímečný cit pro akci. Kdykoliv se totiž ve filmu boxuje, tak film řadí na vyšší rychlostní stupeň a je opravdu na co se dívat. Trošku horší je to už s příběhem, který je nevyvážený a obětuje hodně času právě boxu a přípravám na boxerský turnaj. Raději bych strávil více času s jednotlivými postavami a jejich výcvikem. I když by to znamenalo obětování všech těch efektních záběrů během jednotlivých zápasů a příprav na ně. Čert to vem! Takových filmů už tady bylo. Annapolis mělo vsadit více na jednotlivé postavy a hlavně na Franca a Gibsona, kteří jsou přesně typově obsazeni a hraní jim jde pěkně od ruky. Jejich vzájemná konfrontace mohla být dotažena ještě více do krajnosti. Co naplat, tvůrci ale vsadili na jiné karty. Přesto film stojí za podivání už jen kvůli tomu závěrečnému zápasu. Dávám 3+.(29.10.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,127,992Tržby Celosvetovo $17,496,992Tržby za predaj DVD v USA $28,957,236 //počet predaných kusov 1,227,838║ klasický šablonkový príbeh v ktorom moc postavy nedokážu pohnúť s emóciami /40%/(23.11.2008)

Annapolis je jednoduchý ale za to dobře koukatelný snímek, hlavně protože se pořád ve filmu něco děje. Trénink, box, škola, zase trénink, buzerace...prostě dril dril dril. Justin Lin si vypůjčil své dva oblíbené herce ze série Rychle a zběsile. Tyrese Gibsona a Jordanu Brewster, a i to byl ten důvod proč jsem do tohoto filmu z námořní akademie šel. A i když je zde v pouze v modrých barvách, líbil se mi moc. Více jak leckterej ''červenej'' film.(31.8.2015)

Docela slušný příběh o hošíkovi, který se chce stát námořníkem v Annapoliské akademii. Přes kočkování s instruktory, tréninkový drill se frajer snaží proboxovat k absolvování, mezitím si odskakuje zarandit s důstojnickou fešandou. Hlavní hrdina má docela charisma, celá ta námořnická akademická agitace mě tak vzala, že bych snad hned rukoval :-) - 70 %.(14.11.2012)

• - Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)

• - V magazínu „Muscle & Fitness“ byl snímek označen jako film s osmým nejlepším sportovním tréninkem. Prvenství drží Rocky (1976). (Sufferer)

• - James Franco kvůli filmu trénoval osm měsíců box. (Zbranicus)