Bohatá dědička Stefanie Harperová, matka dvou dětí, se provdá za pohledného sportovce Grega Marsdena. Věří, že život s ním bude plný lásky a pohody. Úmysly jejího vypočítavého manžela jsou však úplně jiné. Přelétavý Greg touží jen po rodinném majetku a Stephanii podvádí s její nejlepší kamarádkou Jilly. Při jedné projížďce v buši srazí Greg Stephanii do řeky. Ta během okamžiku zmizí v kalné vodě, plné krokodýlů. Z pohledné a šťastné mladé ženy se rázem stane znetvořená oběť muže, který se jí chladně zbavil. Stefanie má ale velké štěstí, když jí zachrání starý zálesák.

Návrat do ráje získal v době svého vzniku celosvětovou polularitu a patří mezi nejznámější australské seriály. Dědička rodinného impéria Stephanie Harperová se stala životní rolí Rebecky Gillingové. Díky zajímavému hereckému obsazení i přiznané přímočarosti a naivitě si seriál uchoval svoji přitažlivost. Přispívá k ní také náhled do atraktivního prostředí a životního stylu vyšší společnosti v osmdesátých letech. (oficiální text distributora)

Michelle_S

Scéna z tohohle starého seriálu ve mně poprvé probudila nechuť ke krokodýlům a pocit, že si za to, že je loví na boty a kabelky, vlastně můžou sami:-))) Už nikdy tu scénu o nedostanu z mozku a na Floridu jen tak nezavítám:-) ()

Liberi

Ty vole, k čemu mě to zase přinutili se dívat? Tahle zkurvená věc měla celou dobu pěkně našlápnuto do venezuelských telenovel. Jen ty ksichty byli příjemnější. Jo a - s nostalgií se jděte bodnout! ()

audinka

Na tu dobu výborný seriál plná napětí, zvratů a také trochu romantiky. Docela zajímavý námět a hlavně konec je napínavý.Ale pokračování je už zbytečně utahané. ()

Ruffus83

Budu jeden z mála, který dá Návratu do ráje 1 méně hvězd než jeho pokračování. Jsou to tři, ale pěkné hvězdy. Sedí mi asi spíš dallasovsko-rodinně-firemní atmosféra. I když krokodýlní zápletky měly tedy taky něco do sebe. Možná mi, oproti Návratu 2, tady přišlo poměrně dost hluchých míst, zbytečných prostojů (hlavně v samotném začátku série). Herecky skvělý mi přišel J.Reyne (jinak také australský zpěvák), další důkaz toho, že ryze záporné role bývají divácky nejvděčnější. Naopak W.Hughes jako Jilly poněkud zaostávala za skvělou mrchou z druhé řady v podání P.Topano. Maskéry bych pochválil za ´ožranou´ image R.Gilling, byla to tehdy docela mrazivá podívaná... ()