Bohatá dědička Stefanie Harperová, matka dvou dětí, se provdá za pohledného sportovce Grega Marsdena. Věří, že život s ním bude plný lásky a pohody. Úmysly jejího vypočítavého manžela jsou však úplně jiné. Přelétavý Greg touží jen po rodinném majetku a Stephanii podvádí s její nejlepší kamarádkou Jilly. Při jedné projížďce v buši srazí Greg Stephanii do řeky. Ta během okamžiku zmizí v kalné vodě, plné krokodýlů. Z pohledné a šťastné mladé ženy se rázem stane znetvořená oběť muže, který se jí chladně zbavil. Stefanie má ale velké štěstí, když jí zachrání starý zálesák.

Návrat do ráje získal v době svého vzniku celosvětovou polularitu a patří mezi nejznámější australské seriály. Dědička rodinného impéria Stephanie Harperová se stala životní rolí Rebecky Gillingové. Díky zajímavému hereckému obsazení i přiznané přímočarosti a naivitě si seriál uchoval svoji přitažlivost. Přispívá k ní také náhled do atraktivního prostředí a životního stylu vyšší společnosti v osmdesátých letech. (oficiální text distributora)

Zagros

Ani nevím, jak jsem se k Návratu do ráje dostal, ale kdysi dávno jsem četl původní knihu a vcelku se mi líbila. Když jsem se k tomu dostal v podobě seriálu, pustil jsem si jej taky. Nebylo to úplně špatné, příběh je vcelku jednoduchý a přímý. Díky tomu nestihne nudit a rychle osýpá. Postavy jsou jasně čitelné, ale také slušně obsazené a zahrané. Zkrátka dobrý televizní seriál, který dokáže na šest večerů pobavit. Nic víc, nic míň. ()

Paity

Nerozumím za co bych měl vlastně dát lepší hodnocení. Takových případůkdy, kdy se nějaká žena ocitla sama kdesi, tu byla. ()

Xavi6

Další z romantických maškarád, která je jednak na období docela poměrně dost špatně natočená, sice zaujme dějem, ale to je tak možná všechno, ale i to není vrcholná úroveň. ()

mira007

V době uvedení to bylo originální a svižně napínavé, ale když to nedávno dávali v televizi, tak to člověk mohl ocenit jen ze sentimentu, protože kvalita materiálu, na který se to točilo, je stejná jako záběry projevů Brežněva. ()

Everyone

Hodnotím asi s odstupem 20 let :D. Viděl jsem to snad asi jako jedenapůlmetrový špunt, ale vím jistě, že jsem se vždycky těšil na další díl (celkem 6 :-)), protože zde jsem se poprvé setkal s tím, že na konci dílu předcházejícího byla vypjatá scéna, která byla násilně přerušena, aby to divák prostě zapnul příště. I takto se k divákovi chovali tvůrci. Na mě to zabíralo, ale cítil jsem se vždycky televizně zneužitý :-). ()

Hapretor

Slušné - velmi slušné ... Silné a velmi hezky vykreslené charaktery ... v záplavě dnešních sr... a komiksáků o ničem ... něco pořádně chytlavého a koukatelného ... ()

Trixi

Kdepak ........ tohle není seriál podle mého gusta. Jaká si detektivní zápletka je jen slabou náplastí na jinak velmi "americkou" mýdlovou operu. Kam se hrabe Dalas........ ()

Allan

Zcela souhlasím s uživatelem gudaulin - kdesi hluboko v hlavě jsem měl uloženo, že tenhle seriál byl poměrně kvalitní, svižný, napínavý a dobře nasnímaný. No, z toho seznamu kvalit nyní zbyla snad jen ta kamera. Australané dokázali, že i oni umějí točit bezduché tuposti romanticko-dramatického charakteru. Pokud by se seriál sestříhal tak, že z každého dílu by se vzalo 15 minut, mohl by z toho býti průměrně dobrý TV film. Ale stopáž 6 x 45 minut tento výtvor prostě nedokáže smysluplně vyplnit. ()

_aandyy_ odpad!

Nemám ráda krokodýly a australské seriály. To už je daleko lepší kdejaká latinskoamerická telenovela než se dívat na neustálé tahačky o firmu a pokusy o vraždu. Extra nudný seriál. ()

yueh

Kdysi to mělo své kouzlo. Když jsem to viděl někdy před pár lety podruhé, ptal jsem se sám sebe, jak jsem se na to mohl vůbec dívat. ()

Katy19

Nostalgie a vzpomínka na dětství, kdy moje mamka u každého dílu seděla s kávou. A já s ní! Další takové seriály přišly záhy, ale už neměly to "kouzlo". ()

vilusinska

Na tenhle seriál jsem koukala s mamkou a ikdyž jsem to viděla po letech a viděla i to jak je seriál málo kvalitní tak se mi nepřestal líbit,Stephanie a její mladý manžel Greg který jí nechá jako "potravu pro krokodýla", a přeměna ze staré dědičky majetků Harperů na topmodelku která se musí pomstít, a že konečně snad může být šťastná s lékařem, se doufejme neomrzí ()

moriero

Jako u většiny, i za mě a mé hvězdičky mluví jasná nostalgie. I já se těšil na každé pondělí, abych věděl, jak bude tento romanticko-dobrodružný příběh o pomstě pokračovat. A Rebecca Gilling byla a pořád je krásná ženská (tedy od 2. dílu první série). Hlas Mileny Steinmasslové k ní fantasticky seděl. Dodával jí na dramatičnosti. A úvodní znělka mi v uších zněla ještě mnoho let. ()

Kontryhelka

Mně se to velmi líbilo a ve své době tento seriál u nás působil velmi svěže. Nové prostředí, herci a příběh udělaly z tohoto seriálu docela slušnou i když asi ne moc provařenou klasiku. ()

Moraldo

Nevím proč, ale mělo to své kouzlo a jako jeden z mála shlédnutých seriálů utkvěl mi v paměti.. Ba co víc, vzpomínám na něj dost rád. Neobjektivní dodatek po letech. Stáhnul jsem si seriál z netu a musím říct, že jsem ho s chutí shlédl znovu. ()

iwee23

Nedávné vysílání na Barrandově mi připomnělo tento kdysi (pro mě) zajímavý seriál....S odstupem času jsem kritičtější, ale první série se docela povedla. ()