3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

plooter

Velice zdařilý snímek, který nepotřeboval slova k tomu, aby oslovil. To, co Kim Ki-duk chtěl povědět, to zcela jistě pověděl opět svým osobitým stylem. Tohle řadím mezi jeho Top snímky. Doporučuji! ()

josmart

Pěkný film v tradičním meditativním duchu. Ve srovnání s ostatními Kim Ki-dukovými filmy mi ovšem připadá poněkud přestylizovaný. ()

Zette10

Milé. Zajímavé. Komorní. Vizuálně výtečné. Povedená hudba. Příběh spíše průměrný. Celkové resumé: sen nebo realita? Čtyři hvězdičky. ()

27p16and41p6

Tento film šel úplně bokem mě. Herci mě nijak neoslňovali svými výkony, ani mi nebyli moc sympatičtí, i když to není důvod, proč jdu s hodnocením dolů. Přišlo mi to celé padlé na hlavu, od začátku po konec. Novodobý ninja mi přišel směšný, příběh s byty nezrealizovatelný, neumím si představit, že by takový styl života komukoliv třeba jen chvíli vydržel. Možná je to moje chyba a film vůbec nechápu, ale na toto je můj mozek prostě krátký. ()

Loganberry

Zvláštní, zvláštní snímek. Melancholický, snivý, obrazový, vyprávěcí. První půlka v-y-n-i-k-a-j-í-c-í. od zatčení to šlo z kopce dolů. A závěr? Otázka vkusu. Celkově za tři, ale průměrný film to rozhodně není. ()

antragus

Takový ten film, kdy na konci vlastně nevíte co říct. Jen víte, že to bylo silné, že máte podivné pocity, možná i ve spojitosti s tím, jak žijete vy sami. ()

carnacv

Velmi působivý film oplývající neotřelým, překvapivým a velmi originálním dějem. Žádná šablonka, žádná otřepaná klišé. Tohle by nás snad ani nenapadlo. Velmi těžko uvěřit, že tohle je někdo schopen zkomponovat. Kamera, děj, výkon, hudba, vše do sebe krásně zapadá. Dlouho jsem takto povedený film neviděl. ()

boulala

Nebylo to špatné, ba po psychologické stránce bych řekl zajímavé. Některé nelogické prvky chování hlavních postav mi ale celou dobu lezly dost na nervy. Závěr byl pak také trochu mimo můj vkus, kdy by se dalo říct, že to vlastně ani žádný závěr nemělo. Napřed jsem dával 4 hvězdy a chtěl jsem to vidět více z pohledu uměleckého, ale nakonec jsem se rozhodl jen pro tři, protože od filmu prostě očekávám trochu něco jiného. ()

ajfelka

Dvě vyprahlé, osamělé duše, které se náhodou potkaly a už spolu zůstaly. Krásný, citlivý, dojímavý příběh o dvou lidech, kterým druzí nerozumí, protože se trochu odlišují. Nerozlišují realitu a sen, jsou prostě spolu. ()

ragtime

3 Iron bol prvým filmom od Kim Ki Duka, ktorý som videl a nemohol som začať lepšie. Spočiatku mi štýl rozprávania nesedel ale postupne si ma úplne získal a poslednou scénou pri raňajkách ma dostal načisto. Toto bola poézia v obraze. ()

Jardatekk

Výborný scénář, výborná kamera, výborní herci. Takový sport by mě opravdu bavil. Tolik tiché a tolik krásné. Co všechno se dá vyjádřit beze slov? .... Krásný okouzlující zážitek :) ()

pazzini

Únik z reality aspoň na tých 80 minút filmu. Vlažné a ukľudňujúce... Na chvíľu by som tým "duchom" chcel byť aj ja... ()

Skunkiee

Po stránce technické nemám co dodat. Po stránce příběhové...Jak si najít k hrdinům cestu, když nemluví? Jak jim vidět do hlavy? Postačí k tomu dokonalé záběry, úsporné herectví a zvláštní melancholická atmosféra? Možná že ano... Film má vlastně do reality daleko. A podobá se snu. A tím snem se nakonec také stává (nebo ho tak chápu já)...Přesto se asi jedná o nejlepší film o golfu. Film, který vám bude chvíli ležet v hlavě a tak nějak příjemně doznívat. ()

Mistr119

Na tenhle film jsem se díval na kurzu jógy a byl jsem upozorněn, že je to vlastně celé metafora hledání átmanu. Návštěva domu vždycky symbolizuje návštěvu těla, naše duše si tak osidluje vždy něco, co "nám" vlastně nepatří a postupem času se snažíme víc a víc splynout s celkem a stát se neviditelnými. Hlavní hrdinka symbolizuje princip Šakti. ()

revere

Kulturní rozdíly mi brání objektivně vnímat a hodnotit filmy exotických, zejména pak asijských produkcí. Ki-duk Kim opět předvádí mistrnou filmařinu, osobně však vždy preferuji emotivní náboj před řemeslnými kvalitami. Takže další vynikající asijský film s neopominutelným poselstvím, který mne nedostal na kolena. Název pro mne zůstává záhadou. ()

E-Chord

Kimovo emocionálně vypjaté melodrama mě naprosto uchvátilo, takže prosím neočekávajte nějakou nezaujatou recenzi. Vypráví o lásce takových dvou trochu jiných a bezejmených lidí, o vztahu beze slov odehrávajícím se na pozadí vylidněného japonského města (!). Podivínský mladík se při své oblíbené zábavě týkající se vloupávání do cizích bytů setkává s týranou ženou, která pod tíhou životní situace utíká s mladíkem s trýznitelova domu....Ženino zásadní rozhodnutí, vynucené její citovou vyprahlostí a snad i shodou okolností, je pro ni osvobozením. Kim jim však rozvoj láskyplného vztahu rozhodně neusnadňuje: jakékoli milostné vibrace jsou vždy přerušeny nějakou drsnou událostí, avšak právě díky těmto nesnázím jsou milostné scény (velmi sporadické) nadpozemsky krásné, ať již se týkají hry s golfovým míčkem či laškování s chodidly obou hrdinů. Kim se tak úspěšně vyhýbá všem romantickým klišé, kterými se v jiných asijských filmech opravdu nešetří (viz např. Classic)....V druhé polovině filmu, po nedobrovolném odloučení obou milenců, se pouto mezi nimi stává ještě více metafyzičtějším, jakoby více nehmatatelným - materiálně zajištěnou ženu něco stále k asociálnímu mladíkovi přitahuje - žije stále jakoby ve snu, toužíc po svém milovaném.........Úchvatná vizuální stránku tohoto klenotu je doplněna nevtíravou a příjemnou hudbou. Jsem moc rád, že ještě existují lidé, kteří dokáží natočit něco tak krásného, jako je tenhle film. ()

Bohy

Miluji happyendy. A zvláště, pokud je happyend takhle neamerický a poeticky smutný. Bál jsem se, že hlavní hrdina ve vězení bídně zhyne, což bych považoval za nechutné klišé, ale Kim mě mile překvapil. Celý film je citlivě poskládán z malých příběhů (či dramat) a nenápadně, ale s jistotou, veden až ke konci, který nedovolí vydechnout a zapomenout, ale nutí přemýšlet a prociťovat celý příběh. Rád relaxuji u jednoduchých filmů s velkou výpravu, ve kterých všichni nakonec tleskají, ale 3-iron mě zase po dlouhé době přinutil přemýšlet o normálním životě, o hodnotách a zanechal ve mně jistotu, že důležité není to, co je vidět, ale že je vždy nutné nahlédnout pod povrch. A ještě jedno poučení: když krásná žena přijde do mého domu a lehne si v obýváku na divan a usne, tak se tomu nemám divit! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí