Chřestýši útočí

USA, 1976, 82 min

John McCauley

Irv Goodnoff

Miles Goodman

Rattlers je solidní hadí horor s pěknou atmosférou. Ale to je asi to jediné co lze na filmu pochválit, nýbrž například útoky hadů jsou špatné, to samé herci, hudba, cokoliv si na tomhle filmu vyberete je špatné. Jen ta atmosféra film drží na čistém průměru. McCAuley není dobrý režisér takže se ani nedivím že jako režisér pošel. Jo málem bych zapoměl ještě je dobrá scéna hadi v koupelně.(1.7.2010)

• Gemini

Další z nekonečné řady "zvířecích" thrillerů, totéž jako zabijácké včely, piraně a další podobná havěť. Schéma je naprosto stejné, jako obvykle tu máme tajný armádní projekt, který se jaksi vymkl z rukou, tentokrát ovšem scénárista přestřelil i pokud se logického hlediska vývoje biologických zbraní týká. Nejhorší na celém filmu ovšem je dementní zvuková či spíš ruchová kulisa, protože to, co má evokovat chřestění plazících se kamarádů, zní jako umělohmotné kastaněty. Ubohost i na poměry obvyklé nedělní poobědové programové skladby.(30.7.2006)

• eraserhead666

Hlavní chybou filmu je, řekl bych, že vlastně vůbec nijak negraduje. On prostě plyne, možná trochu do kopce, než někam jinam a každou minutu plyne hůř a hůř. Zápletka je na svou dobu snad i standardní, chřestýšů a hadů sice plno (až by snad mohl závidět kdejaký napětím výživnější hadí film), ale nic z toho. Spíše než hadí/animal horror je to dobrodružné romantické drama jednoho hadologa a fotografky, kterým agresivní hadi jen umožní vrznout si ve spacáku ve stanu. Příběh je suchý jako písek pouště, v němž se odehrává, Las vegaská vsuvka je tak netypická a do filmu se nehodící (ale uznávám, že si oba hlavní hrdinové nemohli prostě říci: "Jo, tak si dneska v tom stanu vrzneme"), až je snad komická. Kdybych měl na filmu něco vyzdvihnout - na začátku je upozornění, že obraz je nevalné kvality, jenže ta nevalná kvalita obrazu mě zaujala a užíval jsem si jí více, než celého filmu. A pak hudebně/zvukový doprovod, ten mě zaujal, hlavně když jsem se snažil zjistit, co to tam pořád klape a když už to kamera zabere a on to byl hudební doprovod. Výborný hudbení doprovod.(5.9.2013)

• TheRaven

Sám sobě se divím, že stejně vždy udělám tu chybu, že si pustím nějaký béčkový zvířecí horor. I tentokrát jsem se chtěl oprostit od všech racionálních úvah a jen si užívat, ale nešlo to. Film totiž postrádá téměř jakýkoliv napínavější děj, scénu, atmosféru, prostě nic a tak to člověku nedá a přemýšlí nad tím, co vidí. Nad naprosto křečovitými a stupidními dialogy, příšerným obrazem a ještě příšernějšími efekty, pokud se to tak dá nazvat. O nějaké autentičnosti ani nemluvě. Chápu, že do scén, kde byla přímá konfrontace člověka s hadem, nemohli použít pravé chřestýše, ale mohli těm hadům alespoň vytvořit nějaké to chrastítko na „ocásek“, nebo zabírat jen přední partie těla, aby nebylo poznat, že jsou používáni jiní hadi. Pak je tu hledisko z pozice biologa či ekologa (nadsazené , ale nedalo mi to :)),. Pak mají mít lidé hady rádi a chránit je, když je vidí v takovém to nesmyslu. Přitom to jsou tak nádherná a fascinující zvířata, které musí milovat každý, kdo je blíže pozná ;-). No celkově to uběhlo docela rychle, ale spíš takovým způsobem, že na konci už jsem nevěděl, co bylo na začátku a vlastně jsem si ani nevšiml, že by film nějak výrazně začal a už běžely titulky. Smutné, ale na druhou stranu to bylo tak blbé a úsměvné, že jsem rád za novou zajímavou zkušenost a třeba se na tento snímek ještě někdy, někde odkážu. Jinak svou nechtěnou zábvností si to málem vysloužilo i tu jednu hvězdu.(20.1.2009)

• destroy83

Slabší eko horor, který mě místy celkem zaujal i v dobrém slova smyslu pobavil. Děj se převážně odehrává v pouštní krajině, kam je po několika smrtících útocích chřestýši povolán místním šerifem slavný zoolog, aby přišel na kloub hadímu masakru. K ruce dostane atraktivní fotografku a zapisovatelku, která dokumentovala válku ve Vietnamu. Spolu postupně odkrývají utajené skutečnosti, které změnily hady v krvelačné zabijáky. Snímek je zpracován poloamatérsky, napětí se objeví zřídkakdy a některé scény diváka přímo nudí. Ovšem ve filmu se objeví i řada velice dobrých scén - útok hadů na ženu ve vaně, masakr na venkovské farmě nebo finální zúčtování s viníkem hadí agrese. Herecké výkony jsou obstojné, ale filmová hudba a zvukové efekty přímo strašné. Podtrženo sečteno, dávám dvě hvězdy.(29.3.2009)