Reklama

Reklama

Okno do nebe

  • Česko Odvrácená strana hor (více)

Obsahy(1)

Nadějná lyžařka a vášnivá sportovkyně zůstává po těžkém úrazu páteře na vozíčku a nikdy už nebude chodit. Přesto chce všem dokázat, že navzdory nepřízni osudu umí být užitečná...  Jill Kinmontová je krásná mladá dívka, která žije s rodinou v Bishopu. Ze všeho nejvíc miluje lyžování. S nejlepší kamarádkou Audrou Jo Nicholsonovou doufají, že by se jednou třeba mohly podívat na olympiádu. Jill je tajně zamilovaná do vynikající lyžaře a dobrodruha Dicka Bueka, který neustále zkouší nové a nové nebezpečné kousky a života si užívá plnými doušky. Málokdy se však zdrží na jednom místě, a tak se Jill postupně sbližuje s Buddym Wernerem, dalším lyžařem... Jednoho dne po závodech Audru Jo zaskočí silná nevolnost. Lékařský nález je osudový. Má obrnu. Jill je jejím neštěstím velice zasažena. V zimě roku 1955 se Jill a Buddy účastní posledního velkého závodu, jehož vítěz pojede příští rok na olympiádu. Trenér Dave McCoy svou svěřenkyni upozorňuje na nebezpečné místo, Jill chce ale zajet lepší čas než její největší soupeřka Andy Lawrenceová. Večer v chatě se opět setkává s Dickem. Je ve společnosti snoubenky, což Jill opláče. Do závodu dá všechno – výsledkem je hrozivý pád. Je těžce zraněná, má zlomený obratel, přerušenou míchu a dolní část těla i ruce bez citu. Ani na okamžik se nevzdává. Prohlásí, že se jednou zase postaví na nohy a bude lyžovat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

ripo 

všechny recenze uživatele

Hlavná predstaviteľka postihnutej lyžiarky mala 5 rokov pred natáčaním filmu nehodu - slon ju pristúpil a ona bola potom 4 mesiace pripútaná na invalidný vozík. V tomto filme to naplno využila ( jazdu na vozíku ), ale to bolo asi tak všetko, čím bol tento film zaujímavý. Ale aby som pravdu povedal, ešte niečim ma zaujal - priblížením doby, kedy ešte šport nebol prekomerionalizovaný a ako sa lyžovalo v roku 1955 - fakt úsmevné ..... ))) ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Nenápadná dráma, ktorá prináša tragický príbeh mladej lyžiarky s vôľou žiť ďalej, je dobre spracovaná, so sympatickými hercami a takým príjemným fílingom. Aj tempo je fajn. Občas síce tlačí sa dojímavú strunu, ale to sa dá pri takýchto snímkoch očakávať. Mladý Bridges, brat slávnejšieho brata, v netypickej roli. "Od ramien dole nič necítim, preto sa nemôžem milovať...To nejako prežijem." (takéto dialógy sa môžu udiať fakt iba vo filme). Súťaže v alpskom lyžovaní v 50. rokoch budú pripadať dnešnému divákovi úsmevne, ale aspoň uvidí, kam sa tento šport odvtedy posunul. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama