poster

Obchodník s deštěm

 • anglický

  The Rainmaker

 • slovenský

  Obchodník s dažďom

Romantický / Western / Komedie

USA, 1956, 121 min

 • Lestat
  *****

  Burt Lancaster coby pokoutný prodavač Bill Starbuck. Potřebujete ochránit před tornádem, suchem nebo jinou katastrofou. Počkejte si až k vám ve svém pomalovaném vozítku dorazí a máte po problémech. Kdyby se to ale náhodou nepovedlo, prodá vám alespoň pár svých snů. První za dolar, druhý za dva..Tak si pospěšte.(18.11.2003)

 • Anderton
  ****

  Obchodník s dažďom má vďaka svojej divadelnej predlohe omnoho bližšie k dobovým konverzačkám typu Mačka na horúcej rozpálenej streche ako ku klasickým westernom. Ocitáme sa okrem pár výnimiek spred prahov domov v dvoch interiéroch, kde padne len jedna poriadna rana päsťou a na tasenie koltov tu nikto nemyslí. Osobne ma film zaujal asi najviac tým, že zo súčasnej ponuky filmov málokedy natrafím na problémy osamelých tridsiatnikov a netušil som, že túto radosť mi urobí vyše 60 rokov starý film.(5.2.2018)

 • sator
  *****

  Od dětství film o naději miluju...V českém znění: František Němec - Burt Lancaster (Bill Starbuck), Věra Kubánková - Katharine Hepburn (Lizzie Curry), Eduard Cupák - Wendell Corey (J.S. File), Petr Kostka - Lloyd Bridges (Noah Curry), Petr Oliva - Earl Holliman (Jim Curry), Vladimír Krška - Cameron Prud'Homme (H.C. Curry), Čestmír Řanda - Wallace Ford (Howard Thomas), a další.(17.7.2013)

 • Madsbender
  ****

  Vydarená romantická westernová komédia s tradične skvelým Lancasterom a Katharine Hepburn. Zbožňujem filmy o podvodníčkoch a zlodejoch, a Starbuck je jednoducho trieda s úžasným rečníckym talentom. Výborný príbeh, ktorý strieda komediálnu a dramatickú rovinu, o žene, ktorú nikto v živote nemiloval. Príjazd notorického podvodníka, "obchodníka s dažďom", však všetko zmení... Yepee-ka-yey!(30.12.2013)

 • Karlos80
  ****

  Více než pěkný romantický film kde Burt Lancaster hraje roli takového šaramantního šarlatána Starbucka, který v jádru není vůbec špatný člověk. A jak už to tak bývá zvykem, jednoho dne se tento vyvolávač deště dostane až na farmu Curryových kde v něm jejich mladá dcera Lizie (Katharine Hepburn) později najde zalíbení a jistou soudržnost. Později její staropanenská zatrpklost jde úplně stranou, a pod jeho vlivem postupně zmizí zcela, takže ho pochopitelně brání i proti své rodině. Velice působivý starý film, který těží z opravdu výborných výkonů skvělých hlavních představitelů, kteří ve vzájemné souhře psychologicky přesvědčivě a takřka sugestivně rozehráli kontrastní charaktery.(23.11.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace