Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V království Nová Filatelie vládne mladý král Filda I. Panování ho však moc nezajímá. Všechen svůj čas věnuje sbírání vzácných známek. Místo něj tak vládnou dva ministři, kteří Fildovu nepraktičnost využívají ve svůj prospěch. Obohacují se, kde se dá, vyhlašují nesmyslné předpisy a v království vládne nepořádek. Do této situace přichází rázná tetička Klotylda, která okamžitě pochopí, že pokud chce království zachránit, musí svého synovce krále Fildu donutit, aby se oženil. Jenže, kde rychle vzít nevěstu? Filda se navíc brání, ale nakonec přece jenom souhlasí. Ožení se ovšem pouze pod jednou podmínkou: jeho vyvolená mu musí přinést vzácnou známku s názvem Modrý Mauritius. Mezi adeptkami na královnu jsou i dcery ministrů. Jejich úsilí překazí dobrý skřítek, který se nakonec rozhodne pomoci prosté dívce Božence. Jí se totiž trochu podivínský král skutečně líbí a neusiluje jen o moc a o peníze. Král Filda má tak jedinečnou příležitost pochopit, že na světě existují věci, které nenahradí ani ta nejvzácnější známka ze všech. Stane - li se tak, bude království zachráněno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

otík 

všechny recenze uživatele

Pohádka s hroznými hereckými výkony v čele s dětským hlasem a projevem krále Adama Nováka, podivnými kreacemi skřítka Arnošta Goldflama a často uplakanou a nevýraznou Luckou Vondráčkovou. Člověk snad ani tomu králi nepřeje, aby se s tou Božkou nedal dohromady, když je tak dětinský. A závěrečný polibek je jen výplodem neschopného scénáristy. Ergo kladívko, to byla trapná pohádka stejně jako tato hláška Zdeny Hadrbolcové. Hudba: Jiří Vondráček ()

Reklama

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Pohádky natočené po roce 1989 mají celkově velmi slabou úroveň. A tahle se ani trochu nevymyká. A pokud ano, tak pouze tím, že je ještě o trochu slabší než ten zbytek. Pokus o pohádku s "moderním" příběhem. Ovšem natočenou tak, že si nejdéle po deseti minutách budete říkat "proboha ať už to skončí". ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Mladý král František se věnuje své sbírce známek a nic jiného ho nezajímá... Musí přijet teta Klotylda, aby ergo kladívko dala Františka i království Filatelie konečně dopořádku... Tento nápad se mi líbil, podobně jako skřítek Modrý Mauritius (v podání Arnošta Goldflama), který provází všechny uchazečky při honu za touto filatelistickou lahůdkou. Ale zpracování tohoto námětu postupně bohužel dost vázlo a stávala se z toho spíše nepříliš povedená komedie. Ještě že nakonec všechno dopadlo tak, jak to v pohádce má být! ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama