Modrý Mauritius (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 57 min

• Mertax

Když už nic, tak přinejmenším aspoň zajímavá rolička Pavla Dostála. Ano, toho exministra.(27.3.2007)

Mladý král František se věnuje své sbírce známek a nic jiného ho nezajímá... Musí přijet teta Klotylda, aby ergo kladívko dala Františka i království Filatelie konečně dopořádku... Tento nápad se mi líbil, podobně jako skřítek Modrý Mauritius (v podání Arnošta Goldflama), který provází všechny uchazečky při honu za touto filatelistickou lahůdkou. Ale zpracování tohoto námětu postupně bohužel dost vázlo a stávala se z toho spíše nepříliš povedená komedie. Ještě že nakonec všechno dopadlo tak, jak to v pohádce má být!(14.4.2013)

• lubospoti

Pohádky natočené po roce 1989 mají celkově velmi slabou úroveň. A tahle se ani trochu nevymyká. A pokud ano, tak pouze tím, že je ještě o trochu slabší než ten zbytek. Pokus o pohádku s "moderním" příběhem. Ovšem natočenou tak, že si nejdéle po deseti minutách budete říkat "proboha ať už to skončí".(15.4.2013)

• Pepinec

Oceňuji sebekritiku, s jakou tvůrci po sedmapadesáti minutách uznali, že to dál nemá cenu.(27.12.2011)

• otík

Pohádka s hroznými hereckými výkony v čele s dětským hlasem a projevem krále Adama Nováka, podivnými kreacemi skřítka Arnošta Goldflama a často uplakanou a nevýraznou Luckou Vondráčkovou. Člověk snad ani tomu králi nepřeje, aby se s tou Božkou nedal dohromady, když je tak dětinský. A závěrečný polibek je jen výplodem neschopného scénáristy. Ergo kladívko, to byla trapná pohádka stejně jako tato hláška Zdeny Hadrbolcové. Hudba: Jiří Vondráček(10.1.2014)