poster

Jaké vlasy má Zlatovláska (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1992, 26 min

 • Ded@M@tes
  **

  Obyčejná krátká pohádka o popleteném princi. ( Hodnocení: 4/10 )(27.11.2012)

 • otík
  ***

  Totální studiová pohádka, ve které král (Postránecký s úžasným plnovousem) chce princi z druhého království provdat svou dceru. Jenže princ požaduje zlatovlásku, král má rudovlásku. A tak zaúkoluje své pohádkové bytosti (Ježimáma, Ježiholka, Ježibába, Hastrmanová, Hejkalová), aby něco vymysleli. A jak už to v pohádce bývá, princ se zamiluje do rudovlásky, pak mu ale král nastrčí nepravou zlatovlasou dceru, pak princ chce zase rudovlásku, tak mu ji král vrátí, pak se chce zlatovláska pomstít, .... No na krátkou pohádku je toho až moc. Průměr spíše pro malé děti. Hudba: Vítězslav Sýkora(28.8.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Jaké vlasy má Zlatovláska je otázka, kterou špatně zodpoví jenom naprostý trouba. Jakou barvu má bílý kůň? Kolik let trvala třicetiletá válka (hádejte, proč nepíšu o staleté) a jaké vlasy má Zlatovláska? Zlaté. Skvělý rozjezd a pak, jako by scénárista dostal mrtvici a v pěti minutách dobře rozehranou pohádku totálně spláchl. Mistrům parukářům ovšem ruce uřezat od samého počátku.(18.11.2012)

 • Elenor
  **

  Ona by ani tak nevadila krátká stopáž. Tu má třeba pohádka Paní Liška také, a přesto nechybí úvod, zápletka a závěr. Tahle ,,Zlatovláska" ale obsahuje jen úvod, úvod, úvod, náznak gradace, závěr (?). Tahle pohádka se skvělými herci je naprosto o ničem, záčátek má, ale děj se příliš neposune, nic z ní nevyplývá, prostě nula.(9.10.2008)

 • flanker.27
  **

  Pohádka, ve které má Kateřina Brožová červené šaty s dekoltem, že i Cersei Lannister bledne závistí (to je pochvala), a Michal Dlouhý zase trenky, pro které je výraz "bizár" moc obyčejný. Nad Lindou Rybovou by se i kámen ustrnul, během sledování jsem si však říkal, na čem scénárista v době psaní jel.(17.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace