Takový... nemastný, neslaný. Rozhodně zajimavý po vizuální stránce, ale jinak je to takový naivní. Malý děti to určitě pobaví, ale (především vzhledem ke konci, kdy běží děti ve zpomaleném záběru a elfí král zpívá rádobypoučnou písničku) nevidím důvod proč se na to v pokročilém věku koukat, leda ze studijního hlediska, protože Finské pohádky u nás opravdu moc zaběhlé nejsou...(25.2.2006)

• bloodcountes

Předně je zcestný a špatný zdejší Obsah. Bylo to takhle: trolové se přihrnuli do lesa, kde odjakživa žili elfové. Tyto elfy, kteří se s nimi přišli po sousedsku přivítat, vyhnali pryč. Díky jedné elfce, která se skamarádila s jedním trolem a při nájezdu trolů na elfskou vesnici zemřela, se všichni napravili, elfka oživla a nakonec vidíme, jak spolu všichni elfové i trolové běží na slavnost. Jak dojemné. Nelze nevidět paralelu k situaci finů v jejich zemi, kde trolové jsou nájezdníci z asie a afriky. Jak se finské děti učí, že nakonec se všichni spřátelí, protože jednomu trolovi bylo smutno, po jedné elfce. Je to vymejvárna neskutečné razance a proto nemůžu dát nic než ODPAD.(8.7.2017)

• eagle-eye

Krásná příroda, pěkné kostými, jinak trošku divná pohádka, ale co čekat od Finů, že?(10.3.2007)

• Jezinka.Jezinka

Ve Finsku mají trollové ocas, asi nejzajímavější prvek celé téhle taškařice. Jinak trollové jsou líní, hloupí a trapní. Trapní ve všech podobach a projevech. Trapní tak, že se za ně stydíte. Elfové jsou laskaví a hodní, pročež jsou v sevřeném šiku a mají natažené luky, než bys řekl 'neodporovatzlunásilím', jen se za kopcem něco šustne. V místě, kde žijí, musejí být Finové skromní. I k pobavení jim tak stačí málo.(31.10.2018)

• janek85

Tady tohle je spíše film pro děti. Připomíná mi hodně Asterixe a Obelixe, nebo nějaký takový podobný příběh. Děj mě vůbec nebral, protože nebyl záživný, hudba místy se objevovala, ale bylo jí tam málo. Efekty ty byly dobré, za ně dávám 1*. Je to točeno v krásné přírodě, která taky dává + mému hodnocení a převleky byly slušné. Celkový dojem:Nebralo mě to moc, trochu nuda.35%Přístupnost:přístupný(10.3.2007)

• - Natáčelo se v Hailuoto a Puolanka ve Finsku. (Cheeker)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Milli (Maria Järvenhelmi) zemře, se herečka viditelně ani nesnaží zadržovat dech. Zřetelně vydíme, jak se její hrudník pohybuje. (tyna97)