poster

Yesterday

 • Jižní Korea

  Yeseuteodei

 • Jižní Korea

  예스터데이

 • anglický

  Yesterday

Krimi / Akční / Sci-Fi

Jižní Korea, 2002, 121 min

Režie:

Yoon-soo Jeong

Scénář:

Yoon-soo Jeong

Kamera:

Han-cheol Jeong
 • hiczech
  *

  Domnívám se, že film má jistý potenciál a mohl by oslovit vyhraněnou skupinu diváků. Mě však vůbec neoslovil i přes jisté sci-fi prvky v podobě práce s geny v budoucnu. K filmu bych ještě dodal, že je to také film zčásti psychologický a myslím, že by mu to také sedlo. Na to, že korejská kinematografie vyprodukovala v poslední době skvělé perly (My Sassy Girl, Taegukgi hwinalrimyeo) je toto jen slabý kus. V hlavní ženské roli jsem poznal Yoon-jin Kim z mého oblibeného seríálu LOST. Nemohu dát více než jsem dal.(6.5.2005)

 • otík
  **

  Hodně náročný akčně dramatický film, který je tak složitý, že je téměř nepochopitelný. Je v něm zachycena snaha policistů vypátrat osobu zvanou Goliáš, která je velmi nebezpečná svému okolí. Akce ja nasnímána dobře, drsně a syrově, střihy často do sebe nazapadají, postavy mluví hodně v nesouvislosti s dějem, objevují se z ničeho nic a hodně zmateně. Je to naší kultuře jen stěží pochopitelný a přijatelný film.(8.7.2005)

 • Rudovous
  ***

  Priznam se, ze mi tento film zas az tak nepochopitelny neprisel a spis si myslim, ze vse do sebe nejakym zpusobem zapada. Co bych vytkl je proste celkova nevyraznost a klisovitost. Nekdy me klise bavi, ale tentokrat... .Technicla stranka v sobe pak nese opravdu velkou nevyvazenost. Ano, vizualne urcite zajimave, ale nemohl jsem si nevsimnout i slabsich momentu, ktere prave protoze vetsina filmu je tak precizni, tolik vystupuji navenek. Zaver filmu je ovsem velmi vydareny.(5.9.2007)

 • igi B.
  ***

  Nu, tohle je prostě i v rámci žánru trošku zvláštní film, navíc vedle všeho musíte u něj trošku myslet... Akční sci-fi drama a la Korea se špetkou té asijské filozofie. Taky mám pocit, po prvním shlédnutí, že se mi tohle dílo bude těžko hodnotit. Je mi ale jasné, že brzo se na tenhle film podívám s odstupem znovu. Možná ho potom budu muset ještě přehodnotit. A myslím, že nejspíš nahoru... - - - P.S. Typické bláboly distributora (Intersonic) o obsahu a technických parametrech na přebalu dvd nevnímejte: Film není 4:3, nemá anglický dabing, netrvá 89 minut :-( ...Uvnitř na disku je zdá se naštěstí zcela jiný film :-)...(17.3.2006)

 • honajz
  *

  Na tyhlety korejský šílenosti vážně už nemám. Zvykl jsem si, že Korejci nedokážou dát dohromady alespoň smysluplný scénář, který by odněkud vycházel a někde končil, a že vyprávějí podobně zmateně, jako když mi chtěl tuhle vyprávět obsah jednoho dílu seriálu picnutý alkoholik. Je to jejich trade mark. Ale zvyknout si neznamená nechat se dobrovolně mrzačit. Tohle je prostě sled volně poskládaných scén, kde jde jen o sugestivní obraz a vypiplanou technickou kvalitu (a to taky neplatí vždy, třeba v tom tunelu je to pěkně mizerné CGI), důležité je, že někdo má důvod někam rychle jet, střílet, honit se, mlátit se. Logiku v tom už vůbec nemá smysl hledat - jestli by takhle skutečně fungovala policie, asi by nikdy nic nevyřešila nebo by její členové šli pěkně rychle od válu. Postavy jsou mi ukradené, nikomu jsem nefandil, a že jednotlivé scény vypadají jako načinčané kousky z komiksu beru spíše jako minus. Tahle "estetika" zkrátka není pro mne. A příběh vlastně není nijak složitý, to jen tak vypadá, protože je naprosto nesmyslně vyprávěn - hrdinové někam jedou, nikdo neví kam a a proč, tam se zahoní, zastřílí, nikdo neví proč a proti komu (chvílemi to dokonce vypadá, že proti sobě jdou tři čtyři organizace, a ne pět poldů a jeden Robur Dobyvatel), občas někoho bolí hlava, občas neví, co je za den, a vlastně je to jedno, podstatné je, aby zheblo co nejvíc lidí a bylo to co nejvíc CGI krvavé. Takže když to shrnu - prostinký příběh o jednom vědeckém pokusu, který se vymkl díky jednomu jedinci kontrole, následné odplatě, a vše podáno natolik zmateně a napřeskáčku, bez motivací postav i jejich jednání, že z toho vznikl jeden velký mišmaš.(16.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace