poster

Jeden zůstává, druhý odchází

 • Francie

  Un reste, l'autre part, L'

Komedie / Drama

Francie, 2005, 95 min

 • claudel
  *****

  "Až je mi hanba, jak jsem šťastný"....Hm, tak tohle byl nejlepší film, jaký jsem za poslední dva měsíce viděl. Úplně mě pohltil, svým dějem, vyzněním, hereckými výkony, hudbou, tragikomičností. Charlotte Gainsbourg už podruhé vytvořila velmi jímavou postavu, která ve mně vzbuzuje ty nejhlubší pocity. Daniel Auteuil a Nathalie Baye, to jsou také bez debat herci par excellence. Do toho všeho Dalidina písnička "Il venait d´avoir dix-huit ans", ta podrthnula veškerou tragikomičnost. Jen mě mrzí, že na ČT 1 nedávají filmy v původním znění, věřím, že by tenhle výjimečný filmový zážitek byl ještě silnější.(17.9.2008)

 • Pupidyk
  ****

  Filmy protkané lidskostí a problémy lásky mě nikdy moc nebraly... Může za to hlavně to, že jsem ještě mladý a povrchní a nevímco ještě... Pokud není v podobném filmu mnoho vtipu, tak je zázrak, že mé hodnocení stoupne nad 3*. Zde jsem dlouho váhal, v průběhu filmu jsem měl smíšené pocity, ale i když to není žádná ukrutná zábava, je skvěle vidět jak Berri filigránsky točí a herci - no paráda...(1.12.2006)

 • JimJam
  ****

  Je třeba říci, že dějová linie s Danielem Auteuilem byla mnohem lepší než ta s Pierrem Arditim. Auteuil a Charlotte Gainsbourgová filmu kralují a předvádí skvělé a uvěřitelné výkony (jejich příběh hodnotím 5 hvězdičkami), ale ostatní herci, byť zkušení jako Arditi a Bayeová, jejich kvalit zdaleka nedosahují.(6.10.2008)

 • Crocuta
  ****

  Dobře obsazený snímek, který jednoznačně ilustruje fakt, že ať už v situaci v níž se Daniel a Alain ocitli (a která mi pohříchu není neznámá) člověk odchází nebo zůstává, nejdůležitější je rozhodnout se a jednat. Čím delší lavírování, tím spíš a víc se dá ublížit. Mimochodem - sestra nebo jiná dobrá duše, která se vám montuje do vztahu, ta stojí vždycky za všechny prachy. Tuhle postavu zahrála N. Lvovsky opravdu velmi přesvědčivě.(21.7.2009)

 • marti
  ***

  filmy o osobnej alebo rodinnej kríze mám rád, takže k tomu čo mi vadí: Auteuil sa príliš jednoducho dal dohromady s Gainsbourg, že by Arditi menil Miou-Miou za nejakú černošku tomu neverím :-). Ďalej nemám rád hysterických mužov a koniec bol nejaký zvláštny: príbeh s černoškou nemal dopovedaný koniec na rozdiel od druhého príbehu, kedy (spoiler!) sa opustená manželka pozerá pokojne na svojho (ex?)-manžela ako sa vo vode bozkáva s frajerkou...(9.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace