poster

Jeden zůstává, druhý odchází

 • Francie

  Un reste, l'autre part, L'

Komedie / Drama

Francie, 2005, 95 min

 • Crocuta
  ****

  Dobře obsazený snímek, který jednoznačně ilustruje fakt, že ať už v situaci v níž se Daniel a Alain ocitli (a která mi pohříchu není neznámá) člověk odchází nebo zůstává, nejdůležitější je rozhodnout se a jednat. Čím delší lavírování, tím spíš a víc se dá ublížit. Mimochodem - sestra nebo jiná dobrá duše, která se vám montuje do vztahu, ta stojí vždycky za všechny prachy. Tuhle postavu zahrála N. Lvovsky opravdu velmi přesvědčivě.(21.7.2009)

 • gudaulin
  ***

  Snad nejosobnější film režiséra Clauda Berriho, kde se vyrovnával s rozpadem své rodiny. Je sice pravda, že mnohý muž kolem čtyřicítky způsob řešení, který Berri zvolil, bude považovat za rozumný a osvobozující, dát přednost lásce a vášni před stereotypem a povinnostmi je určitě lákavé, nicméně já se s ním tak docela neztotožňuji a navíc scénář nepovažuju za příliš propracovaný. Film je jen jedním z mnoha ve filmografii Clauda Berriho, kde se věnuje krizi současné rodiny a mezilidským vztahům. Určitě nedosahuje na vrchol režisérovy tvorby. Nejcennější na snímku byl pro mě výkon mého oblíbeného herce Daniela Auteuila, který si zahrál otce postiženého syna a nevěrného manžela. Celkový dojem: 60 %.(20.7.2009)

 • francis
  ****

  Tenhle film moc trefně ukazuje, jak trapně můžou (musej) vypadat a hlavně se chovat starý chlapíci, který si najdou mladou milenku. Tim to nechci nijak odsuzovat, na to si netroufám. Ostatně, mladý chlapíci na tom asi nejsou o moc líp (maj to lehčí jen o to, že nemaj děti). Jinak je to vkusnej film (ve francouzským originále by asi byl, pravda, ještě o něco vkusnější), ze kterýho je cítit opravdovost a prožitost životních situací, který se v něm odehrávají, a taky důležitej nadhled, bez kterýho by to nemohla bejt komedie (i když trochu nahořklá), a kterej nám ve chvílích, když podobný věci prožíváme ve skutečnosti, bohužel tolik schází.(1.12.2006)

 • marti
  ***

  filmy o osobnej alebo rodinnej kríze mám rád, takže k tomu čo mi vadí: Auteuil sa príliš jednoducho dal dohromady s Gainsbourg, že by Arditi menil Miou-Miou za nejakú černošku tomu neverím :-). Ďalej nemám rád hysterických mužov a koniec bol nejaký zvláštny: príbeh s černoškou nemal dopovedaný koniec na rozdiel od druhého príbehu, kedy (spoiler!) sa opustená manželka pozerá pokojne na svojho (ex?)-manžela ako sa vo vode bozkáva s frajerkou...(9.9.2010)

 • JimJam
  ****

  Je třeba říci, že dějová linie s Danielem Auteuilem byla mnohem lepší než ta s Pierrem Arditim. Auteuil a Charlotte Gainsbourgová filmu kralují a předvádí skvělé a uvěřitelné výkony (jejich příběh hodnotím 5 hvězdičkami), ale ostatní herci, byť zkušení jako Arditi a Bayeová, jejich kvalit zdaleka nedosahují.(6.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace