Láááska!

Československo, 1978, 10 min

Jiří Brdečka

Jiří Brdečka

Jiří Kolafa

Vtipné, nápadité, skvěle provedené. Ta narážka na ukřičené ženství, jež zbourá přátelství mezi pavoučkem a spisovatelem, vyznívá stejně smutně jako Karafiátovi BROUČCI. Na druhou stranu je pravda, že v tom konci je cítit i jistý, byť velmi hořký úsměv. I pavouk má jen jeden život. Zvláště pavouk přátelský.(24.4.2011)

Přiznám se, že Miroslava Horníčka jsem z hlasu vypravěče nepoznal. A jako vypravěč, Miroslav Horníček snad promine, na mě nepůsobil nijak významně. Hudba byla slabá a příběh vcelku jednoduchý. Jasně ukázal, že přátelství může skončit kvůli ženě vcelku lehce. Ostatně, vždyť kvůli ženám se vraždí, vedou války, tak co by ne přátelství. Pavouky moc nemusím, mám silnou arachnofobii, nicméně tenhle kamarádský pavouk vypadal sympaticky. No jo, musíme tam všichni.(5.12.2016)

Který Brdečkův film není o lásce? Tento ovšem nikoli na pozadí nějaké dobové kulturní atmosféry, spíše se strefuje do jistého životního stylu (ovšem - odehrává se přece ve své současnosti, což je provedeno velmi důrazně). Bavit mě to sice začalo až při "ahoj Péťo - nazdar Pavlíku", ale na konci čeká diváka nejstručnější finále ever. Horníček jako mluvič opět skvělý.(15.10.2015)

+3* vtipný milý příběh, který nostalgicky potěší a připomene slavnou animátorskou českou tvorbu. Přesto je předvídatelný a nepřinesl mi nic nového, tak nemůžu tomuto kousku dát vyšší známku a ani Horníček tomu nepomůže [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](31.7.2017)

Ubohý, osamělý pavouk. - Ubohý, osamělý spisovatel. Jeden byt. Následovat může jenom přátelství pevné jako skála. Přátelství na smrt. Což na tom, že kvůli jedné hloupé ženské, která na smrt nenávidí pavouky, ale zato prý miluje spisovatele, musí neobvyklý trojúhelník skončit nevyhnutelně tragicky.(7.2.2005)