Chaplin sklepníkem

Caught in a Cabaret

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Že jsou si mnohé Chaplinovy grotesky podobné, je poměrně logické, když se podíváme, kolik jich během jednoho roku natočil. Takže jisté vykrádání sebe samotného se ubránit jistě nešlo. Všechny tyto hodnocením slabší počiny však směřují k těm opravdu vyspělým a vynikajícím (Kid, Circus, Zlaté opojení, Moderní doba, Světla velkoměsta,...), kde není nouze o příběhy, romantiku a využití toho nejlepšího, co si vyzkoušel ve svých počátcích. Caught in a Cabaret potěší zejména svým námětem, který již má nějaký koncept a nejde o pouhé poskládaní gagů za sebe. Kdo chce začít s groteskami a Chaplinem, měl by rozhodně volit některou z uvedených výše. Pokud si jej oblíbí, pak ho možná potěší i ty, jež jsou starší a papírově slabší.(5.7.2015)

Jedna z lepších Chaplinových grotesiek. Je to celkom sranda a na svoju dlhšiu stopáž nenudí.(25.1.2018)

V Chaplinových dlhometrážnejších číslach je badateľná snaha o epickejší rozmer grotesky ( rozumej originálnejšie, či prepracovanejšie gagy a nejaký ten sentiment ). CAUGHT IN A CABARET je jedným z tých svetlých príkladov.(25.12.2015)

• vojtik.sup

Proč se vám ten Chaplin tak moc líbí? To že ho točili na začátku minulého století ještě neznamená že nemohli vymyslet něco lepšího!(19.8.2011)

Každá další groteska s Chaplinem mě jen utvrzuje v tom, že až tak geniálním komikem nebyl. Originalita veškerá žádná, všechny grotesky jsou si hodně podobné. Dokonalé jsou snad jen jeho pády naznak.(25.6.2014)

• - Chaplinův první scénář, který si sám i režíroval. (everlong)