poster

Chaplin sklepníkem

 • anglický

  Caught in a Cabaret

 • anglický

  Charlie the Waiter

 • anglický

  Prime Minister Charlie

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

 • corpsy
  ****

  V Chaplinových dlhometrážnejších číslach je badateľná snaha o epickejší rozmer grotesky ( rozumej originálnejšie, či prepracovanejšie gagy a nejaký ten sentiment ). CAUGHT IN A CABARET je jedným z tých svetlých príkladov.(25.12.2015)

 • cheyene
  ****

  Že jsou si mnohé Chaplinovy grotesky podobné, je poměrně logické, když se podíváme, kolik jich během jednoho roku natočil. Takže jisté vykrádání sebe samotného se ubránit jistě nešlo. Všechny tyto hodnocením slabší počiny však směřují k těm opravdu vyspělým a vynikajícím (Kid, Circus, Zlaté opojení, Moderní doba, Světla velkoměsta,...), kde není nouze o příběhy, romantiku a využití toho nejlepšího, co si vyzkoušel ve svých počátcích. Caught in a Cabaret potěší zejména svým námětem, který již má nějaký koncept a nejde o pouhé poskládaní gagů za sebe. Kdo chce začít s groteskami a Chaplinem, měl by rozhodně volit některou z uvedených výše. Pokud si jej oblíbí, pak ho možná potěší i ty, jež jsou starší a papírově slabší.(5.7.2015)

 • filmmovier
  ****

  Další Charlieho groteska, která je snadno zaměnitelná s jakoukoliv jinou (ta podobnost se prostě nezapře), ale tahle je zároveň i jednou z těch lepších, a to možná i díky tomu, že si Chaplin psal scénář sám. A je to znát, protože je jednou z těch delších a přesto má i smysluplný příběh a na prostoru celé čtvrthodiny nemluví. Ačkoliv to ale žádné veledílo není, tohle hodnocení si zaslouží, protože je fajn a pobaví a rozhodně se řadí k těm kvalitnějším. 70%.(6.8.2018)

 • lubospoti
  ***

  Každá další groteska s Chaplinem mě jen utvrzuje v tom, že až tak geniálním komikem nebyl. Originalita veškerá žádná, všechny grotesky jsou si hodně podobné. Dokonalé jsou snad jen jeho pády naznak.(25.6.2014)

 • Scraffy
  ****

  Jedna z lepších Chaplinových grotesiek. Je to celkom sranda a na svoju dlhšiu stopáž nenudí.(25.1.2018)

 • - Chaplinův první scénář, který si sám i režíroval. (everlong)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace