Max Havoc: Dračí kletba

Max Havoc: Dračia kliatba

Akční

USA, 2004, 90 min

• TERRORDROME

Začiatok celkom navnadil, bolo tam niekoľko dynamických bitiek slušnej kvality, čo je zvlášť u hovnometa Pyuna na potlesk. Lenže Pyun sa nezaprie a tak po svižnom úvode zabŕdne do bahna priblblej nudy kde na Hawaji sledujeme dve kravičky v plavkách a šviháckeho fotografa kungfistu čo sa okolo nich ochomieta. On aj divák počas filmu trpia opakovane opakovaným flashbackovým záberom, kde sa z tieňa vynára lebkovitý ksicht Davida Carradina s cigarou. Ten totiž šéfuje čínskej mafii a chce nejakú sošku draka. Keby sa tam furt len márovali, mohla to byť naozaj braková zábava, ale keď sa chce divákovi väčšinu stopáže zdochnúť nudou tak je to zas a znova na prd, drahý Albert! Finálny zápas s chlapom ktorého hlava vyzerá ako šikmooký citrón je potom opäť dosť dobrý, ale samotný záver nemtavý ako je u Pyuna zlým zvykom. Toto malo určite na viac, stačilo sa len nesrať a nechať evidentne schopných borcov proste rúbať sa celý čas.(10.9.2018)

• Lacike

Tento film som si pozrel, lebo na nom spolupracoval aj Isaac Florentine, jeho dvorny strihac a choreograf J.J. Perry. Takze som ocakaval totalnu volovinu s dobrymi bitkami. A to som viacmenej dostal. Vsetky bitky nie su vydarene a aj tie lepsie na sucasny Florentineov standard nemaju, ale nelutujem, ze som ich videl. Hlavne uvodna bitka v bare a finalny suboj patria v ramci USA produkcie k tym lepsim. Su dynamicke, prehladne natocene a choreografia pôsobi celkom kontaktne. Na druhej strane ma sklamala bitka v ktorej sa ucastni Johnny Trí Nguyễn a David Carradine uz tradicne nic nepredvedie. Zvysok filmu neriesim. Vôbec ma nebavil a pustal som si len bitky. Za tie davam jednu hviezdicku.(31.1.2016)

• MickeyStuma

Velmi ponurý akční snímek s bojovým uměním, který září svojí amatérčinou ať se jedná o cokoliv. Snad jen na ty zápasy se dá dívat, ale také to není zrovna zázrak. Stupidní dialogy hned ze začátku a herecké výkony jak z telenovel. Mickey Hardt mě také zrovna moc nenadchnul. A to bylo natočeno po roce 2000. Ono ani to exotické prostředí snímek nijak nenazdvihlo. Proboha, kde jsou ty staré dobré akční snímky s bojovým umění z přelomu 80. a 90. let? Zkrátka hrůza hrůzoucí.(27.2.2014)

• SeBig

Totální blitka.(13.5.2020)

• Wacoslav1

Je z podivem kolik nudy lze nacpat do jednoho filmu. Mohlo to bejt guilty pleasure jako hrom, ale nepovedlo se. Souboje taky neoslnili. No aspoň jsem u toho neusnul. Zato to nakonec dostane 20%(31.3.2014)