Ano, bravurní telenovela, jen finále by mohlo být jiné.(20.12.2018)

• ajfelka

Koukla jsem spíše z nostalgie, že už jsem asi patnáct let neviděla žádnou telenovelu z jihoamerické provenience. Stačil jeden díl - o ničem - pak jsem si vzpomněla asi za měsíc, že bych se mohla mrknout, co je nového v haciendě - nic - a pak už jsem nesledovala. Ale kdyby se potvrdily předpovědi o konci světa (bez obav, příští rok se zase nějaká objeví), tak bych si přála, aby jako první, co by mělo být zničeno, jsou ateliéry na telenovely v Jižní Americe.(23.12.2012)

Na poli telenovel jednoznačný bavorák. Jinými slovy hodně slušně koukatelná blbost, u které se dobře učí španělsky. Koukatelné je to díky postavám, které nejsou tak černobílé, jak tomu ve většině případech bývá; scénáři, který není napsán tak imbecilně, jak je zvykem; a v prvé řadě upřímně zajímavému a chytlavému ději, ve kterém hraje romantika teprve až druhé housle (za dobrých 60 dílů si hlavní protagonisté tak třikrát čtyřikrát dají hubičku), zatímco v popředí sledujeme vývoj existence divnýho řádu, který se zabývá příchodem jakéhosi poutníka, co má spasit svět, nevysvětlených vražd, a podobných rozkošností. Nelogičností je v tom hafo a akční scény jsou přinejlepším úsměvné, ale sere pes. Vypíná se u toho dobře a zcela vážně mě zajímá, co se stane v dalším díle. A unikátní setting venkovského městečka v padesátých letech taky notně přidává na přitažlivosti. Poznámka od boku: Pro španělský humor asi začínám mít slabost.(13.4.2013)