Pepek námořník

Ezekiel Norton

Scénografie:

Walter P. Martishius
  • Dragoni

Odporný nekoukatelný paskvil, který je hrozně nadabovaný, s původním zněním je to lepší, ale pc animace byl prostě přešlap vedle a tak ztrácí Pepek námořník hodně ze své kreslené dětské pohádkovosti o Špenátu. A když se to nelíbí ani pětiletým dětem, je asi něco hodně špatně.(11.3.2009)

Hodnotím původní znění. Český dabing na DVD je hrůza a děs - do dneška nedokázal nikdo pořádně napodobit Pepkův hlas ani jeho "gramatyku." Čtyřiceti korun za disk nelituju, i když... Postavy sice vypadají jako v klasických černobílých epizodách z 30. let, ale myslím, že by se víc než 3D animace hodila k Pepkovi počítačová 2D, když už ne klasická. A hlavně mi chybělo, že se s Blutem skoro neperou, jsou z nich téměř nejlepší kámoši. Pepek maximálně zmlátí pár zubatých rybiček. Prostě dneska je už v "rodinné zábavě" násilí zakázáno.(16.1.2008)

• iamek

Ukázkové znásilněný klasiky.(14.1.2008)

Hlavním kritériem je pro i v tomto případě kvalita dodržení standardů, které si kdysi stanovil autor seriálu. V oddechové férii, jejíž ambice se vždy držely při zemi, nově použité současné možnosti znamenají oživení a posun. Chápu ale i ty, kteří tento pohled odmítají sdílet. Právě v tom totiž spornost kvality a přínosnosti těchto oddechovek spočívá.(11.6.2011)

• otík

Jsem ochoten akceptovat, že Pepek přešel z klasického kresleného formátu v příšernou digitální trapnost. Ale to, že postavy často říkají "sakra" a věčně nadávají, to mě fakt vadí. Je to hrozně uřvané, dabing není příliš podařený a vzhledem k hroznému příběhu tady vlastně není o co stát. Bohužel moje malé děti to docela baští, takže to občas musím přežít.(19.6.2016)