poster

Western, Italian Style (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 1968, 38 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • Mariin
    ***

    Pro fanoušky spaghetti westernu zajímavý dokument, v němž promluví např. režiséři Castellari, Solima, Corbucci, herci Trintignant nebo Chuck Connors... Je zde vidět něco ze zákulisí natáčení ve španělské Almérii (doprava historické lokomotivy, depozitář zbraní apod.). Dokumentu, vzniklému v době, kdy italský western dospěl ke svém zenitu (a posléze se začalo projevovat jeho vyčerpání), chybí časový odstup k jeho zhodnocení. Je dosti povrchně a zřejmě narychlo spíchnutý. Dal by se jistě dal udělat lépe a přehledněji, s krátkými ukázkami a rozhovory s těmi nejlepšími, což zde bohužel není. I tak je to cenný základní materiál ke studiu problematiky...(26.11.2011)

  • Kubaso
    ***

    Kdybych věděl o italských westernech jenom to, co je ukázáno v tomto dokumentu, asi bych je považoval za dílka pomatených nadšenců z horní dolní. Problém je totiž v tom, že jde o americký dokument dělaný pro televizi. Například v něm nepadne ani slovo o důležitosti hudby ve spaghetti westernech, natož aby někdo zmínil Morriconeho. Namísto toho zde permanentně vyhrává americká hopsala-hejsa muzika, s níž je sledování scén z "Velkého ticha" nebo z "Corri, uomo, corri" opravdu hodně bizardním zážitkem, o použití "legračních" zvukových efektů ani nemluvě. A jako by to nestačilo, dokonce i do dabingu rozhovorů (!) museli Američani vpašovat svou utkvělou představu, že neameričtí musí mluvit anglicky s charakteristickým přízvukem. A než jsem se stačil dozvědět něco zajímavého, rozhovor skončil. Pokus o přiblížení významu žánru v italské kultuře se zde skládá pouze ze záběrů z nějaké tancovačky a ze svatby. I děcko z prvního stupně základní školy by dokázalo jít víc do hloubky. Nejpřirozenějším a nejsympatičtějším momentem byla pro mě závěrečná řeč Chucka Connorse. Na druhou stranu má ale tenhle dokument jednu OBROVSKOU výhodu - byl u toho, takže za vidění jistě stojí, protože obsahuje dost zajímavý materiál.(20.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace