poster

Míček Flíček

 • anglický

  Spotted Ball

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1956, 18 min

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • Lima
  ****

  Ve světě pohádek Hermíny Týrlové je možné všechno. I zakutálený gumový míček, kterého staroušek s babičkou chovají v kolíbce jako malé děťátko, i zlý papírový drak se svými mláďaty v obláčkovém hnízdě na vrcholu věže vysokého napětí, i oživlá benzínová pumpa s čepicí. Orchestrální Liškova hudba přidává tomuto známějšímu kousku dramatičtější říz. Drak papírák se svými dvěma zuby a zlověstným výrazem opravdu budí hrůzu :o) Spolu s ´Vláčkem kolejáčkem´ asi nejhranější Týrlové pohádka (myšleno v dávných časech, samozřejmě, kdy česká animovaná škola byla mediálně ještě „v kurzu“).(28.12.2008)

 • Karlos80
  *****

  Ta hudba zde vytvořená Zděnkem Liškou byla skutečně impozantní a velkolepá a ano srovnal bych ji klidně i s hudbou s Hitchcockových filmů. Kdybych to neviděl, tak bych spíše řekl že je to z nějakého celovečerního filmu. Jednalo se o jeho celkově čtvrtý film na kterém se podílel a druhý animovaný po Zemanovském "Pokladu ptačího ostrova". Dramatické a smutné avšak se šťastným koncem. Zvlášť ta scéna kdy stará babička se svým starým dědečkem jdou k postýlce, kde by měl ležet míček flíček, a on nikde ! A pátrací akce za pomoci třech kouzelných rekvizit, které dědečkovi a babičce nakonec i pomůžou je zahájena..Mimochodem te zamračený papírový drak ze kterého muselo mít nejedno dítě tehdy strach, byl vykreslen vykreslen skutečně parádně. Velkolepá animovaná podívaná.(4.4.2007)

 • ripo

  Roztomilá pohádka o míčku Fličkovi byla zařazena do stejnojmenného dětského pásma. Filmový přehled 50/1957(21.11.2007)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Tak na tento film jsme se jako děti v kině vždy těšili, navíc tam byla zajímavá hudba, kterou si dodnes alepoň částečně pamatuji, přičemž filmovou hudbu jsem příliš nikdy nijak zvlášť nevnímal. Takže, zda byla zajímavá, nevím, ale z nějakého důvodu mi utkvěla.(5.2.2005)

 • Marthos
  *****

  Nezvedený míček, záludný papírový drak a fascinující Liškova hudba.(3.3.2016)

 • Ozo
  ***

  První ze čtrnácti krátkých animovaných filmů Hermíny Týrlové, které mám doma připravené ke zhlédnutí. Z dětství si je nepamatuju, takže si je teď můžu náležitě vychutnat.(20.4.2011)

 • MJMilan
  **

  Věřím, že paní Týrlová posunula film kupředu, avšak pohádky tohoto typu byly vždy pro mě, jako pro dítě spíše depresivní. Postaviček uvnitř jsem se bál stejně jako hudby a tyto pocity určitě pohádky evokuovat nemají.(22.1.2012)

 • dr.fish
  ***

  Měl jsem doma i knížku. Ta byla mnohem veselejší než hudba Zdeňka Lišky. 60%(27.1.2016)

 • mandlova
  ****

  Krásná pohádka, ale vidět ji jako malá, tak z ní mám možná noční můry. Drama nejen příběhem, ale hlavně sugestivní Liškovou hudbou. Neuvěřitelně mě osobně baví propracovanost detailů - věrná miniatura Thonet houpacího křesla včetně nezaměnitelného diamantového výpletu, hodiny, kachlová kamna, dělo, sloupy elektrického vedení....(29.11.2015)

 • Braddy
  ****

  Drama jak od Hitchcocka! Má na tom svůj obrovský podíl Liškova hudba. Tuto pohádku si pamatuju ještě jako malé dítě z rozhlasového zpracování, ale tohle je určitě působivější.(30.4.2005)

 • honajz2
  ****

  Klasika.(5.6.2012)

 • Nonna
  ****

  Ač mám ve zvyku nepustit dětem nic, co předem nezkontroluju, u Míčka Flíčka jsem vsadila na jistotu, že jde o dětskou loutkovou pohádku, navíc historickou, takže očekávaně neakční a pustila jsem film dvouletému synovi, který pohádku předem miloval a důvěrně znal z laskavých knižních ilustrací Heleny Zmatlíkové......no, přiznávám, podcenila jsem celý tvůrčí tým. Celkové zpracování včetně hudby a především postava draka Mraka jsou nádherně děsivé, já si to fakt užila, ale chlapeček "smrt" záporného hrdiny ořval a celý týden usínal s hlavou pod peřinou, aby nepřiletěl drak Mrak. Je neuvěřitelné, že i po 60 letech tohle dílko nevyčpělo a strčí do kapsy všechny současné rádoby strašidelné bláboly vytvořené daleko pokročilejší technikou.(16.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace