Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodinná komedie Jana Jílka vypráví příběh pilota Ondry (V. Preiss), který své ženě Kateřině (J. Preissová) opatřil zahraniční rekreaci a slíbil, že se v té době postará o jejich dceru, pětiletou Katušku. Ta však odmítá chodit do mateřské školky a Ondrovi tím způsobí právě v období leteckých zkoušek velké nesnáze. Nezbývá, než aby si Ondra bral Katušku sebou do práce. Brzy mu přijede na pomoc babička (V. Fabianová), jenže s sebou přiveze i malého bratrance Honzíka. Potíže vrcholí, muž si vyslouží dokonce podezření z nevěry s letuškou (N. Konvalinková). Tenhle zmatek vyřeší snad jen návrat Kateřiny… (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

kingik 

všechny recenze uživatele

Obraz socialistické rodinky, kde tatínek létá v povětří (doslova), maminka létá kdovíkde (obrazně) a jejich holčička nechce chodit do školky (fakticky), má prvky vyprávěcí originality. Nečekejte, že dobrá herecká jména spasí vše, když vtip nevylezl. Na místo činu se sjedou dvě babičky - jedna hořekuje a je stižena hypochondrií, druhá nedá dopustit na své slepice, které neváhá převézt do města a dočasně je ubytovat ve vaně. Malý televizní film nachází oporu v hereckých jménech, komediální lehkosti ani tak ovšem není schopen dosáhnout. Čím to, že to celé působí zmateně, ukřičeně a divně. Charaktery postav jsou značně nevěrohodně posazeny. Úsměvně působí pilotování dopravního letadla, Preiss usiluje o to stát se kapitánem, má před sebou zkoušky, a s dcerou na zabití má až svatou trpělivost. Preiss ale zkušeně uhraje i nástrahy scénáře. Paní Fabiánová je druhý velký kalibr a její kreace nesnesitelné babizny je výrazným přídavkem, ačkoliv její "návaly" už působily trochu trapně. Zbytek herců se nedokázal prosadit, herecky i komicky disponovaná Preissová je v příběhu jen na začátku a na konci, divák byl tedy ve větší míře ochuzen o autenticitu, která pramenila z obsazení herců, kteří i v civilním životě tvoří manželský pár. Zub času je znát citelně, divák je nucen smířit se s černobílým formátem a tristním zobrazením míst jako je letiště a školka, kdy je vše vyřešeno papundeklem. Hudečkova režie nemá sílu věčně zelených evergrýnů, je ale dobré, že i zapomenutý tv film vyplul ze zapomnění a připomenul tvorbu sedmdesátých let, která na duchaplné počiny byla poměrně skoupá. 4/10 ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Holka modrooká a ono je v čiernobielej verzii. Tak to má aký k*rva zmysel, to si mám tie oči dokresliť fixkou? A to človek len kvôli modrookej Preissovej chcel vidieť. 😞 ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Moralizační úsměvný televizní snímek o správné výchově svého potomka. Jednoduše řečeno je dějově vyobrazen dopad rozmazlování malého dítěte, v tomto případě, otcem. Přísnost matky naopak poukazuje na nutnost tohoto výchovného skutku. Příběh je postaven dobře, avšak něco takového natočit jako televizní inscenaci je spíše neúcta k dokonalému námětu. Tohle mělo být zpracováno jako celovečerní úsměvná, ne-li přímo bláznivá, filmová komedie se vším všudy. Jako televizní studiový počin spíše vyznívá coby záznam podivnosti hodna spíše na divadelní prkna. Takřka nic nepobaví, i když snaha je. Herci hrají dané charaktery tak jak mají, čímž vyniká preciznost vzniklých konfliktů a ztřeštěností. Ale to je asi tak vše. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama