Neon Maniacs

Horor / Komedie

USA, 1986, 91 min

Ako som už niekoľko krát spomínal, tak hororové komédie nemám rád. Ale toto mi celkom sadlo. Efekty sú na tú dobu celkom dobré a vytvárajú pravú trashovú atmosféru tohoto snímku. Bohužiaľ vyskytol sa tu ďalší prvok, ktorý v hororoch nemusím a to deti, no prežil som. Výber postáv je celkom zaujímavý, no herecké výkony sú podľa mňa už o niečom inom. Celkový dojem z filmu je celkom dobrý mierne nadpriemerný.(6.3.2010)

První půlka perfektní. Má to nápad, je to svižný a se zábovou není absolutně žádný problém. Zlom nastává až v druhé etapě, kdy vše jakoby ulehlo k zimnímu spánku a kreativita prvních minut jednoduše anihilovala. Neóňákům došel zřejmě dech nebo přišly o koule, protože jinak by to štípaly hlava nehlava. Člověk si říkal, že zřejmě půjde o klid před bouří, ale ani velké finále v nedohlednu. Celý závěr tedy pokračoval v nudné frekvenci minut předešlých a jediné co mě překvapilo, byly závěrečné titulky. Obrovská škoda, protože brutální a krvavá jízda démonů na študentském karnevalu se nabízela jako nadržená nymfomanka po týdenním půstu.(3.3.2010)

• corpsy

S filmu sála tá pravá osemdesiatková atmosféra, atmosféra vtedajších bizarných teeneagerských hororov, je to akási jemnejšia a menej uletenejšia verzia tromovských potrhlých snímkov. Ale keďže Troma bavila svojou kúzelnou trápnosťou a gore, tu máme popri tom gore ( ktoré je mimochodom nie až tak vydarené, resp. ´´husté´´ ) iba kopec nudy.(27.6.2011)

Celkem bizarní pokus o horor alá 80 odlehčený léta. Jediné co prakticky funguje jsou masky, které jsou více než povedené, ale zase jsou málo využité. Neustále vidíme šéfa hajzlů a nějakého chlupatého týpka. Na ostaní se moc prostor nedal. Humor zde nefunguje vůbec, gore či vraždy téměř nijaké. Nejvíce mě ale naštvalo(jak zmínil Kusko.t2) naprosto žádné vysvětlení odkad jsou ty maniaci. Dobře máme tu nějaké úvodní slovo hned na začátku, ale to je všechno? Filmu dávám 3*, a to díky tomu feelingu 80 let, a prostě takové dobré béčkové zábavě. Ale je to opravdu jen jednorázovka, víckrát bych si to rohodně nepustil.(19.11.2010)

• pornogrind

Tak tohle bylo béčko jako kráva. Neon Maniacs si mě nezískali. Bez atmosféry a téměř bez akce a tudíž téměř bez krve. Komedie ? Asi jo, ale hodně špatná. Ten zelenej jednookej mutant byl vyloženě trapnej. Ostatní masky, ale na rok vzniku celkem ušly. To je asi taky jediný pozitivum filmu. Což je zatraceně málo. Kdo chce vidět povedenou práci maskérů a rozhodně lepší příběh doporučuju film " Nightbreed ".(24.1.2018)

• - Andrew Divoff v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)