Zůstat naživu

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Ann Roth

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,000,000Tržby Celosvetovo $-(26.3.2010)

Walter Matthau a Robin Williams si tu docela dobře sedli a místy je tahle komedie i vtipná, ale stejně jsem se neubránil tomu, že je zde vývoj, který je takový podivný, a celé je to takové jednoduché a vlastně o nic moc nejde, i když se to má tvářit jinak. Ta finální myšlenka mi nakonec nepřipadala nijak zajímavá.(26.5.2015)

Pif paf a nám už je to stejně jedno, pif paf a... .o))) . . . Naprosto bizarní, ryze americká (dá se říct i hollywoodsky satirická) crazy taškařice na ryze americká bizarní témata... :o) . . . A kdo by chtěl eventuelně vědět, jak to teda fakt bylo s Jimym Hoffou, mrkněte se na film "Hoffa". . . Anebo se na to vyserte. Dozvíte se tam némlich to samý kulový... ;o) - - - P.S. Sakryš, až se divím, proč jsem tomuhle filmu nedal těch pět hvězdiček :-o . . . Asi teda proto, že furt jde jen o ty ryze americká témata, o kterých my tu zkrátka bez bouchaček víme kulový... ;-) Nebo že bych si šel koupit nějaký koule a bouchačku? ... P.P.S. Těším se, až si tenhle film vychutnám s malým odstupem ještě jednou. Potom se vrhnu na nějaký smysluplnější komentář na tuhle nádherně nesmyslnou komedii. Anebo možná ne, nemělo by to asi smysl. Možná si raději koupím deset bouchaček. A eventuelně si teda někde dohledám, jakže to bylo doopravdy s tím Hoffou... :o))) - - - - - (poprvé viděno 22.3.2008 na dvd, komentář zde jako třetí (jako ::ne::smysluplný první - 22.3.2008)(22.3.2008)

• Oskar

Nemile mě překvapilo, že je celá tato komedie založená na výstřednostech Robina Williamse, kdežto Walter Matthau je zde v roli toho rozumného, kdo hlavního hrdinu - se střídavými úspěchy - krotí a umravňuje. Většinou plní zhruba stejnou funkci jako Jaroslav Marvan ve filmech Vlasty Buriana. Jenže Robin Williams mi nikdy k srdci nepřirostl. Vůbec nechápu, jak se někdo tak afektovaný může živit filmovým herectvím. Zatímco v některých pozdějších filmech ho snesu (jak kde), v Zůstat naživu to u mě úplně prohrál. 40%(9.8.2007)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $14,000,000(16.12.2006)