Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Francouzský vědec Didier Formentier je krátce před dokončením svého destruktivního vynálezu, který bude schopen zničit jakýkoliv přístroj ve vzduchu. Vynálezce se ale cítí ohrožen mezinárodním gangem, který se jeho vynálezu chce zmocnit a prodat nejvyšší nabídce. Povolává proto slavného agenta Nicka Cartera, s jehož otcem se přátelí. Carter musí čelit několika pokusům o atentát, nakonec dochází k překvapivým závěrům, že nejvíce podezřelí se nacházejí ve Formentierově bezprostředním okolí v čele s jeho adoptivním synem Brunem.
Francouzský režisér Henri Decoin patřil od počátku čtyřicátých let 20. století k významným filmovým tvůrcům, v závěru své kariéry natočil několik filmů se špionážní tématikou a zpracoval mimo jiné tento příběh Nick Carter va tout casser (Nick Carter všechno zničí). Vsadil na dobovou popularitu rodilého Američana působícího dlouhodobě ve Francii Eddie Constantina, zatímco vedlejší role obstarali jen méně známí herci. Hlavní ženskou roli vědcovy vnučky Catherine hrála například dnes prakticky neznámá modelka Daphne Dayle. Film měl ve Francii premiéru 17. června 1964 a v kinech jej vidělo přes půldruhého miliónu diváků. (argenson)

(více)

Recenze (2)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Béčkový špionážní dobrodružný krimi film má hlavní postavu Nicka Cartera jr. a plno atributů pulpové zábavy, obsahuje plno zběsilých bitek, zajímavých vynálezů, hezké ženské i lokace, ale bohužel tomu chybí větší švih a tempo. Eddie Constantine není úplně nejsympatičtější a taky nejmladší. ()

Isard 

všechny recenze uživatele

Nádherná kombinace šestákové detektivky a eurospy – přijíždí detektiv v baloňáku s trilby na hlavě, ale s kufrem špionských udělátek v ruce. Detektiv sice nese proslulé jméno Nick Carter, nicméně hned na začátku se dozvíme, že šestákový Nick Carter (který jak všichni víme navštívil rovněž Prahu, aby se utkal s masožravou kytkou) byl jeho otec. Což je důležité, protože když někoho hraje Eddie Constantine, na jméně (např. Lemmy Caution) nezáleží, stejně skončí jako…Eddie. A o to je vše lehčí. Eddie tudíž může pokračovat ve své roli starosvětského frajera a při tom se cítit dobře v době, kdy profesoři s krásnými dcerami (tedy v tomto případě vnučkou) vynalézají ve svém sklepě převratné mcguffiny. Celé se to proto nebere nijak vážně. Detektivní linka vcelku drží pohromadě a je proložena dostatkem rvaček, které mají jediný cíl – pobavit. Eddie všechno navíc suše glosuje, a tak nakonec asi jedinou slabinou filmu je, že komický párek jeho zaměstnanců není využitý více. ()

Reklama

Reklama