Země krvavého slunce

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

• salahadin

Krom toho, že režisér má fakt vtipný jméno, na tom nevidím ani nepatrný z nejnepatrnějších záchvěvů "něčeho", co by mě upoutalo. Film si na nic nehraje, ale i tak dopadl hrůzostrašně. Jako komedie by obstál více, to když např. Seagal utíká před šikmookými zlotřilci, jednou za sebe ledabyle střelí a sejme hned dva nebo tři žluťáky. Tohle mně prostě rve nervy. Kravina.(18.4.2009)

• BUD-SFIS

Co novy film to novy propadak. Steve by udelal nejlip, kdyby uz zadne filmy netocil a jen si odpocival. Muzeme jen s povzdychem vzpominat na ty doby pred "upadkem". Tento film (jeslti to muzem tak nazyvat) mne nadch jen tim, ze mu zase umreli ze znamich a milych lidi kolem Steveho skoro vsichni, ktere mel rad a miloval. S bojovym pokrikem na rtech: "Tys mi zabil bratra" vyrazi vsechno spatne povrazdit. Pred tim by se dalo rict, ze jen bloumal ulicemi a blbe kecal a stejne vetsina rozhovoru byla od veci a nesmyslna. Bojove sceny nudne a se sefem Jazyku to vypadalo, ze se mlati jak male deti o hracku na piskovisti. Co zase musim pochvalit je atmosfera filmu a prostredi.(8.8.2005)

• 10Domik10

Už zo začiatku obrovská nuda, totálne neprehladné bojové scény, hlavne tá na poschodí nad herňou bola priam utrpenie, pretože namiesto ukázania Seagalovej techniky ho ukážu z čelného pohladu šermujúc rukami. Hrôza, ten záver dáva filmu aký taký zmysel, ale ak porovnáme tieto filmy s Jetom Li alebo Tonym Jaa tak by 80 až 90% Seagalových filmov malo odpad. No keď tak rozmýšlam asi aj majú :)(18.1.2011)

V rámci roku 2005 to jde. Film má celkem zajímavý děj, akčních scén je tu hodně, Steven používá aikido, což je dobře. Parťák Matthew Davis občas zahláškuje, takže sranda také nechybí. Sympatické a originální exteriéry z Japonska také potěší. Hudba se mi také líbila. Myslím, že objektivní kvalita na 50%. Dám 5, ale líbilo se mi to na 4.(19.3.2008)

• petaspur

Když Štefan začínal, tak to byl můj hrdina, od kterého jsem se chtěl naučit bojovat. Čas se však nedá zastavit, můj hrdina opuchl (zřejmě alergie) a v některých chvílích ve mně vyvolal pocit, že dneska už bych ho složil. Na druhou stranu musím uznat, že jsem viděl minimálně deset filmů, ve kterých je ještě daleko trapnější. Tohle se celkem dalo přežít.(19.4.2009)

• - Když Steven Seagal vtrhne do bytu stoupenců Kurodi a povraždí je mečem, v televizi běží ukázky z japonského filmu Gamera daikaijû kuchu kessen (1995), ve kterém si zahrála Seagalova dcera Ayako Fujitani. (Stocki)

• - Některé skladby, které jsou na soundtracku k filmu, složil, nahrál a nazpíval sám Steven Seagal. (Stocki)

• - Počas súboja v Kurodovom dome, kedy na tetovača zaútočí jeden z ochrankárov, má ochrankár na bielej košeli stopy od krvi už pred napadnutím. (johnsnow)