Země krvavého slunce

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

• petaspur

Když Štefan začínal, tak to byl můj hrdina, od kterého jsem se chtěl naučit bojovat. Čas se však nedá zastavit, můj hrdina opuchl (zřejmě alergie) a v některých chvílích ve mně vyvolal pocit, že dneska už bych ho složil. Na druhou stranu musím uznat, že jsem viděl minimálně deset filmů, ve kterých je ještě daleko trapnější. Tohle se celkem dalo přežít.(19.4.2009)

• Malarkey

To je přesně ta doba, kdy Seagal ztloustnul nejvíc a hrál v těch největších sračkách, které kdy světlo světla vůbec mohly spatřit, počínaje Poslední misí, ta se teda mezi všemi neskutečně vyjímá. To oproti tomu Země krvavého slunce ještě docela ujde a pro fanoušky je to ráj na Zemi, ale i tak je to nesnesitelná nuda, která prostě nudí a nudí a nudí. Chvilkami ale i tak dokáže pobavit. Steven Seagal pře svůj kamenej ksicht občas dokáže nevídané kousky a i tady to není výjimkou. V roce 2005 je tohle asi Seagalův nejzářivější a nejzajímavější film. Ostatní jsou už jen pouliční splácaniny s tukovou koulí v hlavní roli. I když si ale prošel peklem, zdá se, že se mu přecijenom začíná zas dařit. Ale i tak rok, kdy vznikl tenhle film je jeden z nejhorších Seagalových, které dle mého kdy mohly být.(14.5.2005)

• JJ.Gibson

Hi, I'm Steven Seagal, můj film není zas tak dobrý jak všichni doufáte, ale není ani tak špatný, jak všichni čekáte. A proč?? Protože mám katanu!!! Myslím, že to je perfektní definice :)(12.5.2014)

• Falko

Opät jeden z dalsich filmov so Seagalom, kde sa viac obkecava, ako nieco deje, ale cakal som daleko nieco horsie podla negativnych hodnoteni, pretoze na jedno pozretie sa to da zvladnut. Taki DIAMANTOVI PSI (2007) s Lundgrenom bol podla mna slabsi a amaterskejsi podobne, ako napriklad aj NUKLEARNI CIL (2005) s Wesley Snipesom. Tento film aj napriek tomu, ze nepriniesol vobec nic nove, ma este celkom bavil. Suboje s mecmi, kde sa s krvou nesetrilo celkom usli, avsak staci na jedno pozretie, alebo ak nemate radi Seagala, tak sa na tento film radsej vykaslite... 30.06.2010 _______ Steven Seagal - (Travis Hunter) +++ Matthew Davis - (Agent FBI Sean Mack) +++ Takao Osawa - (Kuroda) +++ Eddie George - (Jones) +++ William Atherton - (Agent CIA Block) +++ Juliette Marquis - (Jewel) +++ Ken Lo - (Chen) +++ Produkcia: Steven Seagal +++ Hudba: Stanley Clarke +++(30.6.2010)

• salahadin

Krom toho, že režisér má fakt vtipný jméno, na tom nevidím ani nepatrný z nejnepatrnějších záchvěvů "něčeho", co by mě upoutalo. Film si na nic nehraje, ale i tak dopadl hrůzostrašně. Jako komedie by obstál více, to když např. Seagal utíká před šikmookými zlotřilci, jednou za sebe ledabyle střelí a sejme hned dva nebo tři žluťáky. Tohle mně prostě rve nervy. Kravina.(18.4.2009)

• - Některé skladby, které jsou na soundtracku k filmu, složil, nahrál a nazpíval sám Steven Seagal. (Stocki)

• - Když Steven Seagal vtrhne do bytu stoupenců Kurodi a povraždí je mečem, v televizi běží ukázky z japonského filmu Gamera daikaijû kuchu kessen (1995), ve kterém si zahrála Seagalova dcera Ayako Fujitani. (Stocki)

• - Pracovní název filmu: Yakuza. (Stocki)