Země krvavého slunce

Into the Sun

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

V rámci roku 2005 to jde. Film má celkem zajímavý děj, akčních scén je tu hodně, Steven používá aikido, což je dobře. Parťák Matthew Davis občas zahláškuje, takže sranda také nechybí. Sympatické a originální exteriéry z Japonska také potěší. Hudba se mi také líbila. Myslím, že objektivní kvalita na 50%. Dám 5, ale líbilo se mi to na 4.(19.3.2008)

• Xmilden

Překvapivě elegantně kvalitnější Seagal. O tragédii na filmovém plátně se nemá cenu bavit, tímto filmem se nekoná. Steven tentokrát překvapivě účinkuje v soubojích a není to pouze tak že se někde krčí v rohu s pistolí. Prostě pár Japončíků škaredě zmaluje. Z tohoto pohledu jednoznačná spokojenost. Na konec ještě přidává své mistrovství meče a naporcuje záporáky. PS: Trošku se divím že se Stevenem šla Yakuza do křížku, když věděla jaká nesmrtelná pověst mu předchází. Také nerozumím tomu jak se na SS lepí pořád ty rajcovní buchty, tentokráte se jedná o Japonku.(5.1.2010)

• Martin741

Stevo sa predstavuje v roli 160 kg superakcneho herca, ktory ma za ulohu zabranit spojeniu Japonskej a cinskej mafie, aby nedoslo k ovladnutiu ...... coho presne ? Ani neviem poriadne. Jedno vsak viem, scenar k tomuto pisal asi sfetovany simpanz s pokrocilym stupnom demencie a mentalnej retardacie. K tomu akcne sceny stoja za hovno, dialogy su maximalne retardovane a 160kg superakcny Stevo ? ...... LOL. Herecka, reziserska a scenaristicka Zufalost. 5 %(19.1.2013)

• Lacike

Je to jedna z tych pozeratelnych videoSeagaloviek. Paci sa mi na nej Japonske prostredie v ktorom sa odohrava. Pribeh je tiez celkom zaujimavy a ked dôjde na nejaku bitku, tak v nej Seagal este predvedie par pôsobivych bleskovych chvatov. Skoda len ze mu to trochu kazi zbytocne rychly strih. Najlepsia je bitka s Kenom Lo, ktory svojimi bleskovymi nohami dokonca posle Seagalovho dublera k zemi. Malo vidana vec. Tento film najviac trpi tym, ze obsahuje malo akcnych scen. Rozpocet sa na poslednu chvilu dost kratil, takze su tu len bitky. Plagat s tym velkolepym vybuchom sproste klame. No dobre, ale mohlo ich tu byt ovela viac. Seagal vtedy este na to mal kondicku a dokonca sa v tomto filme dost snazil, takze jeho dublera nevidno prilis casto. Dokonca aj po hereckej stranke predvedie viac ako kamennu tvar a jeho mam vsetko v pici vyraz tu uplne absentuje. K tomu nosi skvely kabat, ktory mu perfektne sadne a tak vyzera pôsobivo. Prekvapivo si tu Seagal napisal aj romanticku liniu, co je v jeho filmoch velka rarita, ale ta sa prilis nevydarila. Chemia medzi nim a tou japonkou je nulova a ked ju zabiju tak z toho nejake velke emocie tvorcovia nevydolovali. Vysledkom je tuctovy film so stale charizmatickym pohodovym Seagalom a par slusnymi bitkami. Pre bezneho fanusika akcnych filmov nic extra, pre Seagalovych fandov celkom prijemny zazitok. 4/10.(7.5.2016)

• Kaka

Stevenův comeback se opět nevyvedl. Sice je to možná o fous lepší, než několik pokusů minulých, ale stále to silně zavání "fušeřinou". Akce je neslaná nemastná, střih zbrklý a ta umělá krev je až moc vidět. Tvůrci to chtěli evidentně okořenit krvavými kousky alá Tarantino, ale výsledek je dost rozapčitý.(28.9.2005)

• - Pracovní název filmu: Yakuza. (Stocki)

• - Některé skladby, které jsou na soundtracku k filmu, složil, nahrál a nazpíval sám Steven Seagal. (Stocki)

• - Natáčeno od 15.března do května 2004 v japonském Tokiu a thajském Bangkoku. (Stocki)