Výtah do pekla

• Japonsko Gusha no bindume (více)
všechny plakáty

Ve zničeném světě se pod povrchem rozkládají města spojená výtahy. Přísné zákony dohlížejí na pořádek, a tudíž je všude klid. Avšak jedna dívka s telepatickými dovednostmi svou tvrdohlavostí spustí děj několika fatálních situací. Poté při cestě potkává ve výtahu nemilé hosty... (gruvacek)

VanTom

Zpočátku hodně bizarní záležitost, která se zaplétajícím se dějem nabývá na zajímavosti. Film byl očividně velice levný, celý se víceméně odehrává v jedné malé místnosti (respektive větší kabině výtahu), což se snaží vykompenzovat hlavně prací kamery (záběrování, barevné filtry), navozující stísněnou a značně "psycho" atmosféru. ()

headcrab

Parádní japonská šílenost.Za některý postavy mám chuť napálit za pět, např. mikrobiolog nebo vězni, zvlášť ten na plakátu, to je prostě něco neskutečnýho, co oni před tou kamerou předvádějí.Jinak super nápad a hodně zvláštní "hudební" (spíše zvukový) doprovod, jenom to zpracování nebylo tak dechberoucí, jinak by to byla jasná pětka. ()

shabazza

Nápad a námět za poctivých 5 hvězd, ale zpracování pokulhává víc jak Greg House po týdenním detoxu. Že je to ještě mnohem víc úchylnější než bývá u japonců běžné, to bych i přežil. Překousnul bych tu prapodivnou kameru a schizofrenický střih. Ale když ono je to tak podivně splácané dohromady, že jsem z toho měl regulérní surrealistické koma s kubistickým flashbackem :-D ()

lewwin

Velmi podařený sci-fi/psycho/thriller o problémové dívce, dvou parádně pomatených vězňů, profesorovi s kufříkem plným peněz a dalších postavách, které se setkají v jednom takovém výtahu:) Herci předvádějí skvělý výkon a i přes malý rozpočet je to skvostná podívaná...ovšem jen pro silnější povahy. ()

POciSEM

Cekal sem nejakej schizofreni psychedelickej vyplach jako byl tetsuo ale az na toho psychopata co v pulce filmu nastoupi do vytahu to nebylo nic extra ()

asanakis

Nízkorozpočtové postapokalyptično ve výtahu. Místy film působí hodně levně (což taky nepochybně byl), ale vyvažují to některé nápadité momenty a celkový temně apokalyptický nádech. Úchylnost a krvavost filmu mě po zkušenostech s japonskou kinematografií nijak nezneklidňuje (na Japonce je to ještě celkem odvar :) ) a ačkoli místy snímek působí divně, jako celek má rozhodně něco do sebe! ()

TERRORDROME

Psychedelické, halucinačné, surrealistické, žlto nasvietené sci-fi z akéhosi podzemného sveta, odohrávajúce sa prakticky v jedinej miestnosti - vo výťahu, kam nastúpia aj dvaja väzni z ktorých ten väčší hovorí odzadu a ten menší je kanibal/znásilňovač. Ostatní cestujúci sú taktiež rôzni exoti, napr. šialené dievča ( inak hlavná hrdinka ) čo dokáže vidieť ľuďom do hlavy, alebo akýsi profesor s kufríkom plným peňazí. Vôbec sa tu nevysvetľuje, len sa to tak nejak deje, takže nič pre ľudí ktorí si potrpia aby to malo zrozumiteľnú zápletku a rozuzlenie. Vizuálne je to podarené, miestami brutálne a dôjde tu dokonca aj na bullet time. Hlavne je to ale dosť zaujímavé ( nie pre každého samozrejme ) a udržuje si to pekné tempo končiace slušnou záverečnou pointou ktorá kladie viac otázok ako odpovedí a dráždi predstavivosť, čo chválim. ()

Pawlisman

Ne,ne,ne...tomudle já říkám ne. O ničem, ztráta času (přinejlepšim) - nikomu nedoporučuju. Až na jeden světlý okamžik, který mě pobavil a zaujmul - prachsprostá nula. 3,5/10 ()

Jelly odpad!

stejně jako v případě Kostky, i zde jsem spíš viděl parodii než samotný film. v tomto případě jsou aspoň herecké výkony ucházející, ale ani tak to není na hvězdičku. celou dobu jsem se nudil, nesmyslně se chovající postavy mě příšerně iritovaly a scénář byl děravý jak moje kapsy. hromady krve jsou nic. dobrý film potřebuje atmosféru a i když se může zdát, že uzavřený prostor výtahu ji musí navodit v každém případě, tento film je důkazem toho, že to tak není. asi si začnu dávat pozor na pošahanost osob v japonském stylu; u mě vítězí na celé čáře podivíni z filmů Davida Lynche. ()

n3uro

Nevím co je na tomto film tak skvělého, že má tak vysoké hodnocení. Hvězdy dávám za pár dobrých nápadů a za drsnek plakát, jinak zklamání. Potenciál filmů mohl být několikrát využit lépe. ()

gu-staff

A hele, na tenhle film jste mne navedli vy všichni, co jste ho komentovali, a měli jste pravdu. Je fakt dobrej. S minimálním rozpočtem se režisérovi povedlo zahustit atmosféru nevídaně. Obzvlášť menší z obou vězňů to zahrál skvěle, a rozuzlení jsem tak trochu čekal, ale nezklamalo. Zbytečně se to nenatáhlo, a tak dám 80%. ()

Kaylar

Další z plejády bizarních japonských filmů. Děj sci-fi filmu se odehrává v poněkud klaustrofobním prostředí velkého výtahu, v němž se několik postav ocitá na zdánlivě běžné trase, byť se jedná o trasu zahrnující více než sto pater. Příchodem dvou vězňů mezi ostatní cestující je standardní průběh cesty narušen a rozjíždí se psychodrama, důkladně doplněné násilím a krví. Film má sice zajímavý námět, ale by si ho mohli obdivovatelé podobných snímků plně vychutnat, k tomu mu prostě kus chybí. ()