Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

Aquarius

Po Good Bye, Dragon Inn som mal trochu strach, či sa Tsai Ming-Liang nestane rutinérom, ktorý bude len veľmi jemne variovať svoj osobitý štýl. Formálna stránka ostala nezmenená, čo je dobre, pretože tie dlhé, častokrát vtipne vypointované zábery a zvláštne uhly kamery proste milujem. Rovnako zostali zachované staromódne "šlágre" v taiwančine, ktoré sú jedinou hudbou v snímku. Režisér však značne pritvrdil v explicitnom zobrazení násilia, pardon, sexu. Nečakajte však žiadne päťmetrové penisy cez celé plátno, to polsekundové nechcené ukázanie je skôr sklamaním a narušením filmovej ilúzie. Pretože nestojí. Oproti asketickému What Time Is It Over There?, ktorý je spolu s The Hole plný nenaplnenej túžby (a je mimochodom spolu s The Skywalk Is Gone prequelom k Wayward Cloud) a asexuálnemu Dragon Inn, kde musíme hľadať medziľudské vzťahy ďalekohladom, (ale sú tam, pozeral som sa), je Chuť melónov (ale fuj!) pre mňa príjemným prekvapením. ()

nemorino

Už dávno som nevidel tak "retardovaný" film ako je Chuť melónov! Žiadne dialógy, hlasy len z pozadia a muzikálové vložky. Tým hudobným číslam sa ináč nedá nič vytknúť. Zachránili vlastne celý tento soft-porno projekt. ()

Courtemanche

Velmi originální snímek, vysloveně se mi líbí když někdo má aspoň nápad, ale chtěl bych mluvit s astronautem který na tohle nalepil i žánr sci-fi. ()

dzira

Když jsem se na tento film začal dívat, nebyl jsem naprosto připravený na to co mne čeká. Hned úvodní scéna, která je vyobrazena na obálce a plakátu k filmu, dává divákovi seriozní varování - pokud se ti tohle nelíbí, nedívej se. Kdo se dívá dále, činí tak na vlastní nebezpečí, neboť byl varován. A dále se dočkáme mnoha dalších bizrností. Celkově je to natolik nesnesitelné, až je to skvělé. Muzikálové vsuvky zařazené z ničeho nic to na jednu stranu vtipně odlehčují, na druhou stranu to dělají ještě podivnější. Myslel jsem , že to nedokoiukám, ale nakonec jsem rád, že jsem vydržel. Pocítil jsem u konce stejnou úlevu, jako jeden z hlavních hrdinů, když se mu TO konečně podařilo.... :-) ()

Cushing odpad!

Zářný příklad toho, kdy se naprostá neschopnost, lenost, nevzdělanost a pubertální potřeba šokovat může a umí jevit jako umění -- ostatně je to jeden ze znaků současného výtvarného a video-performačního artu.... Že to prošlo "tvůrcům", budiž, ale že na to skočili lidé v porotách filmových festivalů, je pro mě dokladem toho, v jaké melounové srágoře se nachází současný film. Až jsem si chvílemi říkal, jestli to ve skutečnosti nanetočil nějaký mladý a nonkonformní čerstvý absolvent FAMU... ()

VanTom

Je to asi umění (jinými slovy: ART jak prase). Ovšem takový ten typ, kterému neholduji, ani nerozumím: statické, tiché = bezdialogové, pomalé, vyprázdněné, nedějové. Ujeté muzikálové vložky (jediná exprese pocitů, tužeb postav) jej činí ještě divnějším. Pobavil snad jediný vtipný moment ("Ta Japonka ztratila víčko.") při natáčení masturbační scény pornofilmu. ()

Krasus

Zajímavé skloubení muzikálu,komedie a erotického obsahu.Námět brilantní,scénář ještě lepší,jen bylo vidět,že režie nebyla stoprocentní.Nevím jistě jestli je normální u Asijských filmech nemluvit,ale pro mě to bylo utrpení v podobě hluchých míst,zvláště potom ke konci.Dávám 75%,neboť mě oslovila Asijská kontroverze,ujetost a vůbec v poslední době právě Asijský film. ()

Anet21

⚪Taký bizár, že takto dobre som sa už roky nenasmiala.⚪Pokus o art, ktorý ale veľmi nevyšiel, dlhé panoramatické scény akosi zívajú prázdnotou, i snaha o aký-taký presah sa míňa účinku, i keď je viditeľné, o čo sa snažilo (napr. túžba po dieťati, keď si dá hrdinka melón pod tričko a pod.), no všetko je to zarámcované tak hlúpo, že celok je len blbosť, v ktorej sa podivné softpornografické zábery striedajú s muzikálovými vystúpeniami, čo kompozíciu rozbíja na neurčitú reťazovku, kde raz sme ako divák tu, raz tam, snáď by sa to aj mohlo po čase spojiť, no vlastne aj nie. A ešte je to aj z Číny.⚪Ale späť k nechcenej komike - úvodná scéna, v ktorej herečka leží na posteli a medzi nohami má polku melóna, to je až k popukaniu (vážne, bez irónie), nič ale oproti muzikálovej scéne, v ktorej Číňanky tancujú a spievajú s kýblami na hlavách a záchodovými zvonmi v rukách, túto scénu vystrihnúť a je to instantné meme na internete.⚪Inak o nejakej kvalitnej výprave či hereckých výkonoch sa nedá ani baviť, jedna * za to, že jedno z mojich najobľúbenejších ovocí (dobre, viem botanicky zelenina atď.) je melón. Ale teda, po tomto filme sa naňho už asi nikdy nepozriem tak, ako predtým:D⚪ ()

Niella

Pre mna sa film sklada z 2 zakladnych prvkov: Z formy a obsahu. A u mna osobne vacsinou prevysuje obsah nad formou. V tomto filme bol obsah nulovy a pri tom sa dalo z nametu vytrieskat ovela viac. Bohuzial i forma sa mi absolutne nepacila (naozaj ma nebavi pozerat sa 10 minut na chodbu a pocuvat doznievajuce kroky, nech je to uz akokolvek "artove"). * je za skvele muzikalove cisla, ktorych bolo bohuzial primalo. ()

!Borec!

Škoda, že je to tak neosobní a příšerně natahované. Poselství a indicie mi nejsou uplně jasné. Naopak mi nevadí hudební vložky, díky kterým se alespoň můžeme podívat do hlav hlavních postav. Každopádně The Wayward Cloud nám přednáší zajímavý pohled na nenaplněný a přesto plný vztah dvou osob, jejichž hranice nemají konvenční normy. ()

Devadesát Dva

U mě dobrý. Obal mě lákal už v době, kdy jsem film poprvé uviděl ve videopůjčovně, zpátky 2005-2006. Samozřejmě jsem vůbec netušil o co půjde, nakonec je tenhle porno muzikál celkem zajímavá vsuvka mezi konvenčními snímky. Slušná polykací scéna v závěru, ale film se jinak celkově dost vleče, i když má snahu se ukázat, tak vlastně nemá moc obsah... myslím si, že sestříhat ho o půl hodinu by vůbec nebylo na škodu. ()

bila.tecka

Šokovat se dá i jinak. Sympatický mi na tomhle snímku přijde nápad s použitím melounu místo dámské jamky, vše ostatní je zhovadilost. Probleskne tu myšlenka o odcizenosti ve vztazích, takhle to je spíš útrpné než zúčastněné sledování peripetií postav. Muzikálová čísla jsou z jiného světa a spadají někam k Lynchovým králíčkům. ()