"Snažím se jen co nejlépe dělat svou páci.. ptáci.. paci-paci.. Práci!" Byznysman Christian Clavier je tak nervózní z odpovědnosti za svou mamutí firmu, že se každý jeho veřejný projev sesype v hromádku koktání a freudovských přeřeků. Psychiatr Thierry Lhermitte mu poradí, aby zaměřil pozornost vždy na jeden bezvýznamný objekt a odstřihl se od všeho ostatního. Funguje to. ("Obětoval jsem svůj život, abych byl jedlička.. jeptiška.. Tohle je krabička dvaceti cigaret, viržinský tabák. Kouření způsobuje rakovinu a podle statistik umírá 48% kuřáků předčasně.. Obětoval jsem svůj život, abych byl jednička.") Fajn. Jenže s příchodem Jacquesa Villereta to začne být přitažené za vlasy. Villeret je jedním z mnoha drobných akcionářů Clavierovy společnosti. Protože je účetní a nemá vlastní život, rád chodí na valné hromady uvádět vedení firmy do rozpaků vlastními výpočty. Ukáže se, že za přítomnosti tohoto kverulanta Clavier mluví jako z partesu a proto si Villereta nastěhuje domů a vozí ho všude s sebou... Nepostradatelný pomocník není vůbec špatná komedie a spousta situací mě opravdu rozesmála. Jenže ten základní nápad, z něhož vycházejí, je tak chtěný, tak křečovitě vykonstruovaný a neuspokojivě zdůvodněný, že to filmu příliš často podráží nohy. Jinak rozhodně patří mezi ty lepší francouzské komedie posledních let. 60%(4.7.2010)

• gudaulin

Tak, jak se mi líbí francouzské konverzační komedie, tak tahle nějak postrádala opravdu vtipné dialogy a i ten situační humor byl jako střelná zbraň bez nábojů. Vlastně to celé odpovídalo přístupu hereckých důchodců, z jakých se pomalu stávají dosluhující hvězdy typu Claviera, Villereta nebo Lhermitta. Je to jako kdyby v tahu hráli několik divadelních představení za sebou a potom šli filmovat. Vážně bych dával hvězdičky jenom za zásluhy. Celkový dojem: 45 %.(24.9.2011)

Film je založen na koktání a komolení slov. Ale nějaké přeřeky stály za to - Neresetujte mě = nese*te mě! S Agnés Soral si Clavier zahrál už ve filmu Takhle to děláme v moskvě - Takže role manželky jí sedla. Villeret zde sice není za blbce, ale vypadá tak. Pokud chcete alespoň nějak vyplnit svůj volný čas, podívejte se. Film sice stojí za to vidět. Ale k těm nejlepším nepatří.(26.8.2015)

Je to průměrná francouzská konverzační komedie, od které jsem si díky hereckému obsazení sliboval mnohem víc. Koktání Christiana Claviera je sice legrační záležitost, ale s postupem času tak nějak opakovaný vtip přestává být vtipem. Pak přichází na scénu Jacques Villeret, díky kterému hlavní hrdina zázračně přestává koktat ale zase se mu tak trochu obrací život naruby. Docela mi vadí, že se tvůrci dost silně inspirovali slavným Blbcem k večeři. Ale to je možná právě to, co film zachraňuje, protože tento film nepřináší vůbec nic nového. 60%(23.4.2013)

• dopitak

Clavier (jeho návštěvnické "Koukeeej" určitě nezapomenete), Blbci k večeři Villeret a Lhermitte - tihle tři v jednom filmu, a ono to nefunguje? Neustálé přeříkávání slov může být roztomilé v originále, hlasem Aleše Procházky vás ale začne brzy pořádně otravovat (neustále před sebou vidíte Claviera, slyšíte ale lehce umečeného Hankse z Šifry). Vždycky než se zasmějete, aspoň desetkrát si zaťukáte na čelo, protože Antidote je především lehce trapnou komedií.(26.3.2010)