poster

Kong bu ji

 • Hong Kong

  恐怖雞

 • Hong Kong

  Hung bou gai

 • anglický

  Intruder

Horor / Krimi / Thriller

Hong Kong, 1997, 87 min

Scénář:

Kan-Cheung Tsang

Kamera:

Siu-keung Cheng

Producenti:

Johnnie To
(další profese)
 • *CARNIFEX*
  ***

  Yan je veľmi príťažlivá žena, ktorá na svoje okolie pôsobí pomerne nežným dojmom. Zdanie však niekedy môže klamať. V jej tele sa ukrýva tichý, no zato bezcitný vrah, ktorý zo svojimi obeťami nemá zľutovanie. O jej krutosti sa ako prvá presvedčí mladá prostitútka, ktorej identitu chce Yan využiť na legálne presťahovanie do Hong Kongu. Po úspešnom prejdení pasovej kontroly spoznáva mladého, osamelého taxikára, ktorý ju v dobrom úmysle pozve do svojho bytu. Následne udalosti spúšťajú sled okolností, ktoré navždy zmenia jeho život. A nie len jeho ... Nemôžem si pomôcť, no toto je jeden z najslabších HK CAT III snímkov aké som videl. Čítam v komentároch od rôznych užívateľov o toľkých plusoch, až sa musím zamyslieť, či som skutočne pozeral ten istý film. Nechce sa mi tu oponovať ostatným, no mne "Intruder" vzhľadom k zaradeniu do spomínaného subžánru, až na pár gore scén, nijak mimoriadne krvavý či násilnícky neprišiel. Videl som rozhodne väčšie zbesilosti. No a taktiež by som rád vedel o akej krásnej kamere sa to tu hovorí ( .. hm .. ) - 55%(19.6.2015)

 • Perverz
  ***

  Když si o nějakém filmu čtu, a vidím -jen pro otrlé diváky- tak rozhodně nejsem otrlej a hned mačkám play. Tohle není nijak extrémně krvavý exploitation, ale rozhodně to má atmosféru, a působí spíše serioznějším dojmem. A označení HK CAT III je spíš výsměch i když je to Hong Kong... Celkem zajímavá hudba, mi připomínala nějaké kriminálky :D Čekal jsem to ostřejší. Ostřejší to nebylo. Ani ke konci, když jsem si fakt říkal a teď to přijde, a ono nic. Takže pro otrlé diváky tak leda hovno, když si to pustí kdokoli jiný, člověk který těmto žánrům neholduje, tak by to mohl považovat za takový ostřejší thriller.(4.1.2016)

 • muti
  ****

  plny pocet by som tomu sice nedal ale aj tak je to vysoky nadpriemer. home invasion tema je zaujimava a toto spracovanie ma este dokonca aj par zvratov. hlavna hrdinka dobre vie o co jej ide, nejedna sa o obycajne nahodne prepady. skoda ze tu nie su velmi pamatne sceny ani hlasky, dokonca ani lakacky, ktore do riadneho thrilleru patria. potesil killing spree hlavnej hridnky kde pod vahou domacej vybavy padali aj domace zvieratka ci postarsie babicky.(14.10.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Výborný hororový thriller. Řemeslně super, krásná kamera (kameramen Siu-keung Cheng má na svědomí hodně filmů, například i nedávnou výbornou Drogovou válku). Solidní příběh, film celkově atmosférický i násilný a přitom vůbec ne lacinný (jak u exploiťáků bývá skoro pravidlem). Tohle vážně není jen nějaké takové prachem zapadlé a zapomenuté hororové béčko, tohle je kvalitní filmařina. Fanouškům hororů doporučuju bez váhání. Bát se myslím nemusí ani ti, kterým asijské násilnosti příliš nevoní - Hung bou gai se drží s hysterií při zemi, násilí je poměrně realistické a dětinský humor se tu nevyskytuje ani náznakem.(25.11.2013)

 • Flipnic
  *****

  Tento hongkongský horror patřící do tzv. ranku CAT III exploitation horrorů je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, i když postrádá jistou porci té klasické atmosféry, která panovala v cat III exploiterech počátkem 90. let a jejímž hlavním představitelem je asi nejkultovnější a jeden z nejdrsnějších horrorů všech dob The Untold Story (1993). Tento film si bere z kultovní klasiky hned na první pohled trochu inspirace. Hlavní postavou je krásná dívka, která zabije svoji přítelkyni, sfalšuje její doklady, aby vypadaly jako její a nelegálně uprchne z Číny do Hongkongu. Zde pak pod dosti bizardní záminkou (i když logickou) vyhledá jednoho muže, kterému nejdříve přejede nohy, takže je později upoután na vozík, navštíví jeho dům, celého ho oblepí izolepou, mučí ho nejrůznějšími způsoby, šroubovákem před jeho očima ubodá jeho matku, umlátí židlí psa-německého ovčáka barovou židlí a začne si brousit zuby i na jeho 4 letou dcerku, o kterou se starají starší pěstouni ... Film okamžitě od začátku chytne a nepustí do samotného konce. Od většiny filmů patřící do stejného ranku obsahuje "lekačky", stále se ztupňující napětí a absolutní absenci humoru. Těžkotonážní nátlak na diváka s úžasnou atmosférou plnou nočních záběrů, deště, bláta, modré barvy, nepříjemné atmosférické hudby, krve, gore, týrání, mučení a úžasného zpracování ... Jak jsem již napsal, ten posun o pár let dopředu a jiný režisér, mladší film než právě ty klasiky z počátku 90. let, jiní herci, atd., způsobují trochu odlišný dojem, než klasiky tohoto subžánru. Ale i tak se jedná o špičkový a nekompromisní cat III horror-thriller. Opravdová pecka!!! Jen pro otrlé diváky!!(24.11.2009)