Reklama

Reklama

Kong bu ji

Obsahy(1)

Yan je veľmi príťažlivá žena, ktorá na svoje okolie pôsobí pomerne nežným dojmom. Zdanie však niekedy môže klamať. V jej tele sa ukrýva tichá, no zato bezcitná vrahyňa, ktorá so svojimi obeťami nemá zľutovanie. O jej krutosti sa ako prvá presvedčí mladá prostitútka, ktorej identitu chce Yan využiť na legálne presťahovanie sa do Hong Kongu. Po úspešnom prejdení pasovej kontroly spoznáva mladého, osamelého taxikára, ktorý ju s dobrými úmyslami pozve do svojho bytu. Následne sa spúšťa sled udalostí, ktoré navždy zmenia jeho život. A nielen jeho... (*CARNIFEX*)

(více)

Recenze (11)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Celý film prší, což je naprosto super. Film se rozjíždí zajímavě nádherně, hlavní hrdinka je krásně odcizená a její představitelka zajímavá a nádherná. Jenže čím více se zápletka začíná rozplétat, tím ten film ztráví na kouzlu, atmosféře a zájmu. Hongkongská "sociální" krvavá dramata na tom u mně budou asi stejně jako thajské horrory. Nebudeme si moct přijít na chuť. 2.5* ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Yan je veľmi príťažlivá žena, ktorá na svoje okolie pôsobí pomerne nežným dojmom. Zdanie však niekedy môže klamať. V jej tele sa ukrýva tichý, no zato bezcitný vrah, ktorý zo svojimi obeťami nemá zľutovanie. O jej krutosti sa ako prvá presvedčí mladá prostitútka, ktorej identitu chce Yan využiť na legálne presťahovanie do Hong Kongu. Po úspešnom prejdení pasovej kontroly spoznáva mladého, osamelého taxikára, ktorý ju v dobrom úmysle pozve do svojho bytu. Následne udalosti spúšťajú sled okolností, ktoré navždy zmenia jeho život. A nie len jeho ... Nemôžem si pomôcť, no toto je jeden z najslabších HK CAT III snímkov aké som videl. Čítam v komentároch od rôznych užívateľov o toľkých plusoch, až sa musím zamyslieť, či som skutočne pozeral ten istý film. Nechce sa mi tu oponovať ostatným, no mne "Intruder" vzhľadom k zaradeniu do spomínaného subžánru, až na pár gore scén, nijak mimoriadne krvavý či násilnícky neprišiel. Videl som rozhodne väčšie zbesilosti. No a taktiež by som rád vedel o akej krásnej kamere sa to tu hovorí ( .. hm .. ) - 55% ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Výborný hororový thriller. Řemeslně super, krásná kamera (kameramen Siu-keung Cheng má na svědomí hodně filmů, například i nedávnou výbornou Drogovou válku). Solidní příběh, film celkově atmosférický i násilný a přitom vůbec ne lacinný (jak u exploiťáků bývá skoro pravidlem). Tohle vážně není jen nějaké takové prachem zapadlé a zapomenuté hororové béčko, tohle je kvalitní filmařina. Fanouškům hororů doporučuju bez váhání. Bát se myslím nemusí ani ti, kterým asijské násilnosti příliš nevoní - Hung bou gai se drží s hysterií při zemi, násilí je poměrně realistické a dětinský humor se tu nevyskytuje ani náznakem. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Očarujúca snímka, lebo hneď od začiatku rozpútava prepracovaný spletenec, aby to na konci zavŕšil dokonalým finále. Musím zdôrazniť, že som čakal svižnejší dej a aj väčší masaker, ale ako film postupoval aj moje nadšenie rástlo, lebo film sa opiera o veľmi zaujímavý a naozaj vynikajúco prepracovaný príbeh. Je znepokojivý, ale aj citlivý, je krutý, ale aj nežný. Film hra na estetiku, pekný vizual, ťahajú ho dobre hrajúci herci, len toho psa mi bolo ľúto. V polovici filmu som premýšľal o 3*, ale to finále ma skolilo i rozobralo a tak dávam veľmi silné 4*. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tento hongkongský horror patřící do tzv. ranku CAT III exploitation horrorů je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, i když postrádá jistou porci té klasické atmosféry, která panovala v cat III exploiterech počátkem 90. let a jejímž hlavním představitelem je asi nejkultovnější a jeden z nejdrsnějších horrorů všech dob The Untold Story (1993). Tento film si bere z kultovní klasiky hned na první pohled trochu inspirace. Hlavní postavou je krásná dívka, která zabije svoji přítelkyni, sfalšuje její doklady, aby vypadaly jako její a nelegálně uprchne z Číny do Hongkongu. Zde pak pod dosti bizardní záminkou (i když logickou) vyhledá jednoho muže, kterému nejdříve přejede nohy, takže je později upoután na vozík, navštíví jeho dům, celého ho oblepí izolepou, mučí ho nejrůznějšími způsoby, šroubovákem před jeho očima ubodá jeho matku, umlátí židlí psa-německého ovčáka barovou židlí a začne si brousit zuby i na jeho 4 letou dcerku, o kterou se starají starší pěstouni ... Film okamžitě od začátku chytne a nepustí do samotného konce. Od většiny filmů patřící do stejného ranku obsahuje "lekačky", stále se ztupňující napětí a absolutní absenci humoru. Těžkotonážní nátlak na diváka s úžasnou atmosférou plnou nočních záběrů, deště, bláta, modré barvy, nepříjemné atmosférické hudby, krve, gore, týrání, mučení a úžasného zpracování ... Jak jsem již napsal, ten posun o pár let dopředu a jiný režisér, mladší film než právě ty klasiky z počátku 90. let, jiní herci, atd., způsobují trochu odlišný dojem, než klasiky tohoto subžánru. Ale i tak se jedná o špičkový a nekompromisní cat III horror-thriller. Opravdová pecka!!! Jen pro otrlé diváky!! ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama