Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

xLOBOx

Musím dát pouze 4*, je tam několik nedokonalostí, které šli i se stejným rozpočtem vyřešit (třeba nedávat do každé rány zvuk jako při výstřelu z děla atd :D ).. Scénář je překvapivě vychytaný, rozhodně spojení se Zemí a námi je tu mnohem více dotažené než u Star Wars a jak šikovně zapojili Korán, to sem nechápal :) Moc jsme se s přítelkyní bavili, takže můžu jedině doporučit. Je to prostě pořádný oldschoolový béčko, který digitální efekty vidělo jenom při kradení záběrů z SW a hudby z Indiany Jonese, ale dokazuje, že i bez toho jde natočit epický hvězdný film :) ()

walmezak odpad!

What the f**ck? Star Wars, alá Turkisch work. Tak tohle je fakt moc! Prosil bych všechny tvůrce toho snímku, aby se věnovali jiné profesi než filmařině. Naprostý odpad veškerého filmu. V životě jsem neviděl horší film. No vlastně ani tento jsem pořádně neviděl, na tohle se totiž nedá soustředěně dívat. Ukradené snímky ze Star Wars, desítky okatých chyb, příběh jak pro děti z mateřské školy a ti herci? To i můj papoušek by zahrál hlavního hrdinu líp. ()

rbrandt183 odpad!

Takže toto nie. Dvaja postarší hrdinovia by už miesto misie, ako zachrániť planétu a kecoch o ženských mali radšej popíjať pivo pred telkou. Hudobné motívy doslova ukradnuté od Holywoodskych klasík. Viem to, pretože ak už nie po pamati, tak som si melodické časti radšej overil aplikáciou Shazaam. Celé je to naivné a prvoplánové. Kamera a strih by boli OK, jedine, ak by si tento film hovoril Experimentálny a mal tak 25 minút. Príbeh hodnotiť nebudem, nejako unikol mojej pozornosti. Proste to celkovo neladí. ()

ModryPlamen

Je to neskutočný bizár, alebo... Mimoriadne podcenené veľdielo vytvorené geniálnym režisérom a vizionárom v jednej osobe Cetinom Inancom, scénarované prvotriednym hercom Cuneytom Arkinom, ktorý si zároveň zahral aj hlavnú úlohu v tomto tureckom veľkofilme, ktorý bezpochyby zahrabe aj také dielo ako Pán Prsteňov hlboko do skál tureckých hôr. Ako prvé diváka zaujmú úchvatné úvodné titulky, ktoré v žiadnom inom filme nenájdete. Síce z nich nie je možné čokoľvek prečítať, ale aj tak. Pri pozeraní filmu si každý z nás spomenie na našu milovanú Novú Nádej. A kto má problémy s pamäťou, nemusí mať obavy, scény z Novej Nádeje boli použité aj pri tvorbe tejto obrovskej nostalgickej “pocty”. Hlavný hrdina nám svojím charakterom a chovaním pripomína naše obľúbené charaktery zo starej triológie, Lukea Skywalkera a Hana Sola. Akoby sa obe postavy zliali do jednej. Autori filmu nezabudli ani na ženskú postavu. Akurát miesto Leii dostaneme nejakú tureckú... no viete čo. Darth Vader sa nemusí obracať v hrobe, pretože dostal skvelého nástupcu v podobe zlého čarodejníka, ktorý potrebuje nejaké mozgy k ovládnutiu celého sveta či tak nejak. A stále sa smeje. Kam sa hrabe nejaký Dooku, toto je pán záporák! Musím na filme pochváliť fantastické efekty, vytvorené kvalitnou ručnou prácou. Ale ten strih! Človek má čo robiť aby sa trochu zorientoval. Hudbu si požičali zo známejších amerických bijákov, dominujú Dobyvatelia stratenej archy. Ako od návodu od majstra Abramsa, nie je potrebné vymýšlať nové skladby, stačí použiť staré overené skladby z Dobyvateľov stratenej archy, Ben-Hura a´dalších klasík. Okrem vyššie uvedeného pána a dámy tu máme aj ďalšieho “ochrancu” Aliho. Podobný Poe z E7, pretože  o ňom nevieme vlastne nič. Veľká škoda, ako dopadol, uronil so slzičku. Potom tu máme tureckého Obi-Wana a plejádu nezabudnuteľných vedľajších postáv. Napríklad mix Vadera a C-3PO v podobe čierneho robota s majáčikom, ružový mix Wookieho, Ewoka a plyšového medvedíka, múmie z toaletného papiera, kostlivcov na koňoch, nemrtvých, hold fantázií sa medze nekladú. Mytológiu radšej rozoberať nebudem. Príbeh jednoduchý, ten zlý čarodejník chce ovládnuť/zničiť zem a tí dvaja tomu maju zabrániť. A aký je výsledok? Je to fraška, ale je to stále lepšie ako to, čo predviedol myšiak Mickey. Aj napriek tomu, že film vykráda scény z Novej nádeje, je tam viac fantázie a režisérskych nápadov, ako v epizóde 7, byť bola šialená. Za to tú jednu hviezdičku. A aspoň je svet vďaka tomuto o niečo veselší. ()

gu-staff odpad!

Ó PrsteJežíši, KlíštěPane, Blahoslazená matko, neodolal jsem, a sehnal tento snímek, a pustil si ho dnes večer. Schválně jsem čekal, jestli se přidám na stranu odpadistů, nebo 5hvězdářů. Sledovat dva SuperTurky a jednu běloruskou lacinou pornoherečku, která celej film čeká, až jí ten starší šáhne na švába, jak pobíhaj po pískovišti a kosej jeden maškarní průvod za druhým v honbě za mozkem a jednim obřim voňavym stromečkem do auta (prej meč), to bylo nad moje síly. Nejnáročnější byly asi masky. Ono sehnat tolik masopustních papírovejch masek, cedníků, rolí hajzlpapíru, chlupatejch přehozů na sedačky z výprodeje, a dostatek polystyrenu na skály a kameny, to asi nebylo levný. A tak už nezbyly prachy na filmovej pás. Použili tudíž jeden starší s natočenejma scénama ze Star Wars, ale nějak jim blbnul nahrávač, a tak někde vylezly původní scény (a k tomu s hudbou z jinejch Hollywoodskejch trháků). Ale za to voni nemůžou, že jo...Musim říct, že jsem se nesmál, a chtěl jsem dát jednu hvězdu alespoň za snahu. Ale to bych pak musel dát jednu i Kameňákum a spol, protože Troška se asi taky snažil co. Takže nic - 0%, prostě nehorázná vagínovina (abych nebyl sprostej)> ()

brasek odpad!

MegaOdpad! Videl som na youtube zopár minút... na tréningu so skalami som sa pobavil, ale potom ako začal odtrhávať hlavy krásnym plyšovým medvedíkom, červeným opičkám a bielym múmiám a oni sa v smrteľnom kŕči agónie triasli... tak som zmeravel. Toto nie je film! To je grc vyprodukovaný tureckými feťákmi! ()

lisma odpad!

Toto není možno pojmou normálními myšlenovými pochody středoevropana a řekl bych, že i v Turecku samotném z toho nejsou dvakrát rozumní. Opravdu bych přál každému zvrácenému filmovému fanouškovi aby se na tyto "Hvězdné války" podívat, protože je to zážitek který má dlouhodobé trvání a pokud smích prodlužuje život, tak si po konci projekce můžete začít šetřit na důchod, protože k životu vám nějaký ty roky přibudou. Hodnotím odpadem ale stejně tak bych mohl dát 5*. Nepopsatelné ()

Mawete odpad!

Absolutně zbytečný film. Nakonec jsem to přežil celé (sám nevím jak) a ikdyž se člověk několikrát zasměje, tak nakonec se téměř unudí. Prostě opakování toho samého pořád dokola je NUDA. Hudba a sestřihy to snad ani nemá cenu komentovat. ()

BlueNeon81

Znova objavený a právom považovaný ako najlepší film režiséra Çetin Inanç, ktorý sa preslávil po celom svete a vďaka YouTube stihol tak skultovieť, že ho už vyhľadávajú aj takí ľudia, ktorí by sa k takýmto filmom dostali len náhodou. Chaoticky spracovaný film, ktorý vo veľkom používa zábery zo Star Wars v nesprávnom pomere strán (odtiaľ aj ten názov Turecké Star Wars), síce so slávnou ságou Georga Lucasa nemá nič spoločné, teda snáď okrem boja dobra proti zlu, ktoré v tomto filme stelesňuje akýsi kúzelník s kovovou (?) helmou na hlave. Cüneyt Arkin a Aytekin Akkaya ako ústredná dvojica, ktorá sa snaží zachrániť ľudstvo na jednom úlomku z planéty sú bomboví už na prvý pohľad. Suché hlášky, diskusia viac-menej o ženských a vrcholom toho všetkého tréning v kameňolome. Síce Cüneyt Arkin ako Murat si chtiac-nechtiac privlastnil pozornosť na seba (je aj autorom scenára), ale to vôbec nevadí. Jeho charisma funguje na 100%, i keď počas natáčania už mal cez 40 a na jeho ovisajúcom bruchu a sklesnutom hrudníku je to poznať. Karnevalové masky a červení plyšoví medvedi, no o nich sa už tu písalo neúrekom, tak ako o nemej "bieloruskej pornoherečke" s jedným úsmevom. Vykradnutá hudba do tejto šialenosti pasuje ako "riť na šerbel", len škoda, že Turci vtedy nedisponovali dokonalou zvukovou technikou, nemuseli by tú hudbu prerušovať nejakým zvukovým efektom. U mňa za 5*, je to proste kult, tak zlý film, až je dobrý. :) ()

pierrek odpad!

Jediné co nevykradli, je byt vlastní matky. Vždycky jsem přemýšlel, jestli to mysleli vážně nebo jen z recese. Bohužel je zřejmě to první pravdou. ()

benqsiemens

Velice originální a neotřelý majstrštyk. Scénárista a režisér nejspíš pocházejí z trochu jiné galaxie než mi ostatní smrtelníci, tudíš se toto veledílo turecké filmové kuchyně může někomu zdát jako škvár a hodně špatná nekomediální parodie na pár známých filmů. Ale nenechme se mýlit. Vše je originál od začátku do konce, všechny ty záběry z hvězdných válek, hudba z Indyho, i ty stále opakované těžko uvěřitelné souboje s přerostlímy mončičáky a týpky, co připomínaj špatně zrekvizitovanej koncert Slipknot apod. Prostě super scifárna u které se člověk jen těžko může nudit. Skutečně, nic takového jsem nikdy nikde neviděl a doufám, že budu mít tak neskutečné štěstí, že už taky nikdy neuvidím. Jinak jako už když jsem se na začátku rozhodoval kolik dám, tak 10/10 pro mě byla jasná volba!!! ()

Skretule

Tohle je natolik zvrhlé až je to dokonalé...tvůrci filmu museli mít nějaké hodně silnej vzorek protože jejich troufalost natočit něco takového je mimo lidské chápání. ()

DonFrolimo

Nemám důvod se zastávat vykradené Lucasovy ságy, ovšem jsou jisté hranice "slušnosti", které neradno překračovat, pokud nemíříte režisérsky přímo na dno senkrovny. Kdyby šlo pouze o hloupoučký plagiát ve vlastní ubohé produkci, mohl bych se smát obskurnímu béčku, jako se zasměju - a rád - mnoha jinačím. Ovšem vystříhat do fejku originální pasáže (pravda vypadá to jako natočené při souloži v letním kině) i hudbu: to prostě smrdí a čuramedáni by se za to měli stydět, nehledě k tomu, že takto vzniklá koláž je opravdu příšerná. Chvílemi se tedy divák baví nezměrným amatérismem a pitoreskními hláškami, ale vydržet to odkoukat celé vyžaduje opravdu kuráž. Hodnotit nebudu, měřítko pro takové filmy ještě nikdo nevymyslel. ()

Fericious

Tento film je absolútne hrozný, ale zároveň neprekonateľne príťažlivý. Je to oslava voľnej ruky vo filmárčine, kde si môžte spraviť čo chcete, aj zmiešať zábery zo Star Wars so zvučkou z Indiana Jonesa. 5 hviezdičiek za rozšírenie myslenia jednotlivca :D :D ()

Merenre

"Všichni, kteří byli schopní myslet, si uvědomili, že válku je třeba vyhrát." "Zkus na ni zapískat, tomu žádná žena neodolá." no prostě životními moudrostmi a doslova neuvěřitelnými triky nabitá podívaná, která prostě nemá na tomto světě absolutně žádné obdoby! Kdo to neviděl na vlastní oči, neuvěří. Pragmatičnost tvůrců navíc nezná mezí (proč bychom točili nové záběry, když už je před námi za velké prachy natočili ti idioti amíci). ()

Jayk19

Film dokonale dělí uživatele CSFD na dva tábory a sice na ty s nadsázkou a na ty racionálně uvažující.A jelikož oba tábory mají pravdu v tom svém tento film by neměl mít hodnocení a měl by být shlédnut před registrací na CSFD.Film je totiž špatný a to tak že opravdu nic horšího být nemůže.Turci bez jakýchkoliv ostychů kradou mimo nápadu hudbu a dokonce i celé scény jak by se nechumelilo.Postavy jsou strašné a nesympatické,příběh nula,kostýmy na facku a krom ukradených scén jsou efekty naprosto odbyté,nelogické a zbytečné.Turci si vystačili se střelným prachem a trampolínou.Ano Turci opravdu film zamýšleli vážně jako Sci-Fi / Dobrodružný / Akční viz popisek pod názvem ale jedná se o komedii.O komedii na cokoliv co lze na filmu hodnotit.Hlásím se ke skupině s nadsázkou a opravdu jsem se u žádného filmu nenasmál tak jako u špatných scén,přepínání mezi hvězdnými válkami,v naprosto blbou chvíli puštěné melodii z Indiana Jonese a hlavně tréninku obou hrdinů,souboji s nepřáteli v kostýmech jak cukrové vaty.Jak zde píše každý druhý vidět a zemřít,protože buď se budete válet v křečích nebo konečně uvidíte "opravdu špatný film".I když to tvůrci nezamýšleli dávám této parodii plných pět ()

JackStrange

Nesmyslný scénář, scény vykradené přímo ze Star Wars (a tím myslím ty stejné scény se stejnými herci), mizerné filmové triky, herecké výkony za které se stydí děti v mateřské školce, rozbíjení balvanů holýma rukama a trhání končetin nepřátel, mám pokračovat? Protože bych mohl. Tak proboha proč pět hvězdiček? Asi ze stejného důvodu z jakého je udělili ostatní uživatelé. Na závěr si ještě dovolím citovat Arnolda Rimmera - "Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje." 100% ()