Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

waxtrax

Velká paráda. Dostal jsem mnohonásobně víc než jsem očekával. Turecká variace na hvezdoválečné téma, plné nádherných klišé. na rozdíl od soudobých mainstreamů má film spád, děj a hlavně žádné tupé a zbytečné dialogy. Doporučuji. ()

hrochopier

Každé iné hodnotenie ako 5 alebo odpad je pokrytecké :D Síce kvoli zvukovej kulise, ktorá sa menila každým záberom a po cca. hodine fakt na mňa posobila zdrvujúco, Plus minimalistické pazvuky príšer pripomínajúce zvuk štartovaného pioniera som chcel dať odpad. Nakoniec mením rozhodnutiem, kvoli mystickým odkazom na islam a kresťanstvo a nielen kvoli tomu :D ()

whitenight

Jak umíchat nejlepší film v dějinách? jednoduše, vemte záběry ze skutečných star wars a místo formátu 16:9 je přehoďte na 9:16 a ořízněte, nevadí, že za kostýmy utratíte 5 somálských šilinků a že hudba bude vykradená ze star wars a indiana jonese, všechno to zachrání pobaltská pornoherečka a dva turečtí stárnoucí seladoni, nevadí, že rekvizity jsou vyrobeny dětmi z mateřské školky a že se vše odehrává v kamenolomu, všechno zachrání ten krásný jazyk (turečtina) a ty úžasné trampolínové skoky. Co mě film naučil? Že kamení vybuchuje a že turci dokáží rozpůlit člověka tak účinně, že mu z toho naroste druhý nos. A jen tak mimochodem, je jedno jestli dáte odpad nebo 5*, vyjde to nastejno. PS film je naprostá sračka a doporučuji ho sledovat jen s přáteli, ještě lépe po intoxikaci. http://www.youtube.com/watch?v=eSv0ysqR9Xc ()

fxfxfx

Geniální. Jeden z vrcholů světové kinematografie! Můj umělecký zážitek byl umocněn tím, že jsem viděl originál verzi v turečtině bez jakýchkoliv titulků... ()

Pentapus

Budu hodnotit neutrálně. Každý by to měl vidět kvůli pomyslnému "vrcholu" toho, čeho lze ve filmu dosáhnout. Buďto film po 1 minutě zavrhnete se znechucením nebo se budete skvěle bavit nejvyšší degeneraci v dějinách lidstva. Tak či onak určitě doporučuju vyzkoušet! ()

PowPow

Můžete si říkat, jak je to špatné. Ale je tenhle film tuctový? Viděli jste snad někdy něco, co by se tomu alespoň trochu blížilo? Dokázal by snad osobitý İnançův styl kdokoli napodobit? Navíc tvůrci nepodcenili žádný aspekt - hudba, herecké výkony, kostýmy, triky, dialogy, všechno drží stejnou, zbytku světové kinematografie se úplně vymykající laťku. Natočit něco tak nevyslovitelně strašného je také umění. ()

olivertris

Zatím největší audiovizuální shitpost, který jsem měl poctu vidět. Pro fanoušky si doporučuju přečíst, jak tento film vlastně vznikl. Je docela legendární, jak tento film přežívá jen díky kradeným záběrům ze StarWars, kradené muzice ze známých děl a zároveň z velice bizarních bojových scén. Ale něco ti řeknu maďare POMPO, Já to naprosto ŽERU ! Jak jsem již řekl, Audiovizuální shitpost, teď je nutné si to slovo rozložit. Audio shitpost, to je jednoduché. Řekněme, že skoro všechny filmy na světě mají normální stereo zvuk, až na Dunyayi Kurtaran Adam ovšem. Zvukové efekty, hudba, dialogy, všechno zní, jak kdyby to bylo na jednom konci prázdné chody, mikrofon byl na druhém a ještě k tomu v Moviemakeru přidaly na šťávě. Vizuální shitpost, to je právě ta zlatá část celého filmu. Je točen jak v nějakém Nostalgia filtru, takže polovina scén je natočená v barvách Grandhotel Budapest. Důležitá část je taky Kamera a Střih. Kdykoliv je nějaká scéna ( teď mi napadá scéna, kdy robot s majáčkem "škrtí?" malého kloučka), tak kamera maniakálně přepíná mezi obličeji postav, tedy se snaží o nějaký druh perspektivy, ale jelikož je to rozlišení 40:30 pixelů, společně s rádoby Nostalgia filtrem, tak jen často vidíte mračící se Turky ve středním věku. A co třeba kostými? Taky dobrý. Náš hlavní charakter má kostým "pilota?", náš Turecký Čaroděj Darth Kebabic vypadá jak Halloween kostým z Bambule, Mumie jsou tvořené z toaletního papíru a Chlupatá monstra vypadaj, jako z Furryconu 1982 Ankara Edition. Tohle vše společně s hystericky random příběhem tvoří Legendární film, který nelze nazvat špatným. pro mne to je -10/10. ()

Steparu

Toto je poklad! Pokud máte rádi špatné absurdní bijáky,...tohle je furt strašně špatný(hlavně je to moc roztáhlý a ve výsledku o ničem), ale ty scény stojí za to. ()