Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

kajas

Lahůdka pro opravdové fajnšmekry. Turci v jistém období svojí kinematografie totálně ignorovali autorská práva a znesvětili tak nejen Lucasovy SW a Indyho, ale třeba Ramba nebo Čelisti. Nevím, jestli byly horší triky, střih, scénář plný perel typu "Jsem unavený jako mrtvola." nebo úroveň hereckých výkonů. Ve všech ohledech se jednalo o diletanství nejvyššího stupně, ale prvních patnáct minut jsem proplakala smíchy a bavila jsem se vlastně celou dobu. Takže prostě nerozhodných 50%. ()

maverick10

"Tureckej David Hasselhoff, ktery bojuje proti parte zlotrilych teletubbies, za hudby Indiana Jonese" Uz v uvodnich titulcich jde vycitit, ze tady nebude vsechno v poradku a ze jde spise o kemp tureckych milovniku americkeho filmu, kteri prisli rovnou z Masopustniho pruvodu. Star Wars ZERO: Fuck of George Lucas Vlastne ani nevim jestli je spravny neco tak krehkeho a naivniho vubec kritizovat a nebo vychvalovat jako nejgenialnejsi parodii, kterou jsem kdy doposud videl. ()

(mOnkey)

Bohužel jsem čekal, že se budu smát daleko víc. Během soubojů se člověk sice baví neskutečně, zbytek je bohužel až příliš velká nuda. Bojové scény jsou ovšem geniální, sekání rukou, mečů a těl na poloviny, vybuchující balvany a hlavy, na to se jen tak nezapomíná. Druhá hvězdička je za to, že jsem si pocintal tričko omáčkou, když mi během sledování "vytryskla" nosem. ()

honajz2

Turecké hvězdné války jsou špatné hlavně v tom špatném slova smyslu. Ze začátku mě bavily ty mistrovsky natočené a bravurně sestříhané scény bojů s nějakými červenými koberci, lidmi v maskách gumových čertů a opic, nějakými mumiemi v hrozném stavu... Jenže pak už mi to celé začalo lízt na nervy a tak to bylo po zbytek filmu. Některé dialogy ve filmu jsou teda čiré zlato, ale fakt je toho málo, co by mě na tom bavilo. Nakonec je z toho jenom špatný film bez nějaké té "dokonalé špatnosti", jestli mi rozumíte. Ne, já radši zůstanu u Neila Breena, díky, tyhle turecké předělávky by mě asi nudily. Slabé 2* ()

Tsukikage

Fakt divný film, celý je to blbost, jediné, co mě donutilo dát tomu 3* byl ten tréning, to jsem se fakt zasmál, to musím uznat. Nelíbilo se mi hlavně ta zmatečnost, jak ve filmu, tak v hudbě (to bylo to nejhorší, hudba si hrála jak se jí zachtělo). Scény se míchaly bez jakéhokoliv logického uspořádání až mi z toho oči přecházeli. Věta, která tenhle film charakterizuje "atomová válka přišla, protože byli lidé moc vážní" padla v samotném filmu. ()

C0r0ner odpad!

Jo, tady nejde dát nic jiného, než odpad!, nebo pět hvězdiček. Vážně. Takovou sračku totiž uvidíte jednou za život. V podstatě to je stejný brak jako Strážci vesmíru, ke kterým ale mám citový vztah, tak za těch 5 * byli. Tohle byla jenom totální šílenost, při které jsem celou dobu jen kroutil hlavou a nevěřil vlastním očím. Neskutečná záležitost. 0% ()

MarekT odpad!

Naprostá slátanina. Ano, tohle slovo přesně sedí. Má to sice být remake Star Wars, nicméně soundtrack byl přejat z Indiana Jonese a Flashe Gordona. Ta melodie z Jonese se Turkům asi obzvlášť líbila, jelikož ji slyšíme téměř nepřetržitě, někdy i v absolutně nehodících se chvílích. Mimochodem, nejen soundtrack byl přejat. Některé scény mi připomínají spíš toho Indyho a třeba ten meč je jako vystřižený z Flashe. Bojové a milostné scény jsou vyloženě komické, stejně jako dialogy, nad kterými jsem jenom nechápavě zíral. Vrcholem je naroubování náboženství - křesťanství a islámu - do... ehm... děje. Více už za mě řekli ostatní uživatelé, já můžu jen konstatovat - odpad, naprosto zasloužený. Možná si říkáte, že jsem ale suchar. Samozřejmě, že jsem se zasmál, jenomže tak, jak si asi autoři nepředstavovali. Odpad dávám se stejnou vážností, s jakou byl tento film a hlavně jeho dialogy myšleny. ()

EstéCaňa

Stačilo těch pár minut na youtube a už jsem věděl že tento film bude jedinečný. Nakonec jsem ho někde našel ke stažení. Pocelou dobu filmu jsem se svíjel v křečovitých bolestech a záchvatech smíchu. Tak už jsem se dlouho nenasmál. 10/10 :D ()

Mol

Tak se mi zdá, že střihač byl při své práci na LSD, herci na kokainu a zbytek štábu vysoce závislej na heroinu. Navíc baštili asi jenom döner kebab. Jinak to není možný. Vykrádačka hudebních motivů Flash Gordon, Indiana Jones a Star Wars. Spousta záběrů z jiných filmů, ale nejvíc mě pobavily ty z hvězdných válek, protože ty byly v úplně jiným rozlišení. Scény na sebe vůbec nenavazují, veškerá akce ve stylu Eso Rimmera. Asi nejhorší film co kdy vznikl. To je úplně zdar. ()

mr.filo odpad!

No do pytle!!! To se turci vytáhli, jestli s takovou potáhnou do Evropské unie, tak už více nebude evropská. ()

Wallas

Zlí křesťané, kteří objevili tajemství nesmrtelnosti a skryli dva tajemné artefakty v podobě meče a mozku, na skalnatou planetu, na kterou dorazila skupina muslimských poutníků ze Země znetvořené jadernými válkami. Co víc chtít? ()

maxxxim odpad!

Na úvod by som sa chcel ospravedlniť všetkým filmovým fanúšikom a obzvlášť fanúšikom tohto "masterpiece" spomedzi filmov, keďže si dovolím ísť proti účelu "fóra" a okomentovať niečo, čo som nikdy nevidel a dúfam, že ani neuvidím. Myšlienky, názory a postrehy sú založené výlučne na traileri o časovom trvaní 1 minúta a 29 sekúnd, ktorý je k nahliadnutiu (na vlastné nebezpečenstvo a s rizikom zvýšenia nákladov, pre kardiakov odporúčam, sledovanie minimálne v trojici) na tejto stránke. Sprvoti som si myslel, že niekto hackol čsfd a robí si srandu a že nemôže ísť o skutočnosť, ale o opaku a tvrdej realite ma presvedčilo hodnotenie užívateľov, kde percentil vyhradený aj pre toto čudo dosiahol neuveriteľných 45%. Ako recesia to môže byť celkom zábava, a však to len v tom prípade, že pozeráte úplne iný film. Hlavný hrdina s viditeľnými následkami svojho predchádzajúceho zamestnania (a síce požierač hadov v cirkuse, či čo to vlastne robil) predvádza jedno akrobatické číslo za druhým, tu skok, tam kotúľ, prískok či stojka na hlave, či lentak turecký sed. Za akým účelom? Aby zmiatol ničnetušiaceho protivníka o počte dvoch kusov navlečených do zlatých igelitových vriec na triedený odpad. Nelogické konanie a správanie hrdinu je napováženie, raz sa púšťa do spomínaných panákov opretých o stenu, keď sa rozhodne napumpovať im žálúdky, hoci dôvod neexistuje, inokedy sa zase sústredene prežmurkáva do ďalšej klapky, pozerajúc na akýsi megapaaraorech (To som pochopil asi takto, ide o klasický orech "papierňák alias orech vlašský s veľmi jemnou škrupinkou, ktorý okrem iného výborne stimuluje pamäť, čo asi vie aj režisér, ktorý sa rozhodol použiť ako predel medzi jednotlivými filmovými sekciami. Striedajúce sa zábery na orech a na hrdinu a zase na orech a na hrdinu, môžu po chvíli vyvolať epileptický záchvat, alebo prinajmešom pri tých otrlejších divákoch otáznik respektíve dva otázniky. Prečo hlavný (rozumej hlavný hrdina) uprene pozerá a nič nekoná, lebo si opakuje text a nechce sa pomýliť. Prečo je tých záberov na orech až toľko, žeby nám chcel autor príbehu niečo odkázať? Máme v Turecku prebytky, prídte si natrhať? Alebo zásoby sa míňajú, už nebude? Kde je pravda, kto odpovie?) bez toho, aby to malo nejaký zmysel. Na sekundu a pol sa v zábere objaví aj ďalšia postava, ktorú režisér pôvodne ani nechcel pojať do filmu, pretože sa bál stopercentného prekročenia rozpočtu, keďže sa s hlavným hrdinom dohodli, že o filme nikomu nepovedia a že ten ostane medzi štyrmi očami resp. štyrmi očami a dvomi panákmi. Týmto nám dej naberá na obrátkach a dostáva nové kontúry, ale nie veď som v úvode písal, že to je riadna nuda. Stále ostáva pri starom, len pribudla nová rekvizita mohutný, zlatý PVC-meč nesúci so sebou obrovskú energiu a tajomstvo. Po jeho zmocnení sa z obyčajného hlavného hrdinu stáva štrbavý Poseidon, ktorý mácha tou atrapou sem a tam bez uváženia, ale hlavne že mu je do smiechu. Poviete si, možno je to Maybelline a možno sa taký pribitý narodil, ale nie je tomu tak, všetko to má na svedomí onen osemnásťhranný gumený meč. Zámerne som sa nevyjadroval o dialógoch, hoci po turecky nerozumiem ani slovo z filmu mi bolo hneď jasné, že ide o mrmľanie, ktoré kde tu prerušií olympiádu pantomímy, aby upozornilo, že ešte nie je koniec. Podľa mňa ide o jeden z lepších počinov vyhlásenej tureckej filmárskej dielne reprezentovanej aj takou filmovou šlehou ako je turecký Rambo na brigáde, či turecký Rambo ide domov s nepořízenou. () (méně) (více)

trpaslixx

Tohle je bezkonkurenčně nejhorší film všech dob, ovšem když ho sledujete hromadně, stává se z něj rázem nejlepší komedie všech dob. ()