Během operace Svoboda Iráku je vyslána americká jednotka do iráckého městečka, kde mají za úkol nalézt ztracenou skupinu zpravodajů. Naleznou však obyvatele města mrtvé a setkávají se s živoucí zbraní hromadného ničení... Manticorem. Tento netvor je probuzen ze spánku vůdcem teroristů, který chce svou zemi za každou cenu zbavit amerických vojsk. (oficiální text distributora)

Likan7 odpad!

Líbí se mi jak skvělý obaly na dvd dokážou udělat. A protože znám tenhle trik už moc dobře, věděl jsem co za sra*ku mě čeká. A přesně taková se dostavila. Několik vojáků na větším pískovišti a v několika rádoby iráckých domech zdrhá před příšerou jak z počítačové hry z roku 2000. Scénář je hloupej, herci příšerní a ta trocha krve, co je ve filmu vidět, to moc nezachrání. ()

Godhaj

,,Bacha hoši, RPGéčko na dvou hodinách!" Mantikóra je krutě veselý film. Na jednu stranu se hodně nasmějete při zdařilé parodii na Černého jestřába, na druhou stranu vám jedno oko nezůstane suché při návštěvě papundeklového mětečka. K tomu přidejte opravdu nechutnou počítačovou animaci hlavní příšery a pak je vám jasné, že u tohoto filmu je nejlepší vypnout mozek a pořádně si ho užít. Vše v tomto filmu je prostě špatné, kamera, herci, scénář, efekty i střih. Ale zase příběh pěkně odsýpá a je opravdu vtipný, přičemž nejvtipnější je rozhodně americká vojenská jednotka, která vypadá spíše na tábor vystrašených děcek. ()

Pochtli

Mrknu na obal, hmm, asi blbost, ale mrknu na to.. Pak už jsem se jen bavil dialogama, vrčící závorou, kterou jeden voják zvedal ručně, taktikou a bojem vojáků alá airsoft, trikama tak z 80. let a hlavním špekem filmu byla mantikora, co se fakt (ne)povedla.. ()

Hezonja7 odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu si říkám jediné . . co to dělám se svým životem! je až komické jaká sra*ka, podprůměrný béčkový film s nulovým nasazením herců a téměř s nesrozumitelným příběhem, a ani nezmiňuji horlivou animaci tzv. pouštního netvora. Jediného čeho jsem se fakt bál, je fakt že ten film nikdy neskončí. Američtí vojáci vypadají v těch uniformách akorát směšně a už vidím televizní reportéry jak se ženou za reportáží někde v Iráku. Ale nejvíce mě dostala otázka ze štábu : ,,Myslíte, že by to mohlo být divé zvíře, které uteklo ze Zoo?" , to byl fakt nářez! ()

DrsnSpas

Píčovina to jako byla, ale zase tak hrozný mi to nepřišlo. Koukal jsem na to po Vetřelec Vzkříšení a tohle mi přišlo o něco lepší... 🤟 ()