Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

wege

Vůbec se mi to nelíbilo, Američani by z toho dokázali vytěžit daleko více. Umí to udělat reálněji, tady to, zejména ty střílečky fakt nepůsobily uvěřitelně. ()

Chuppa

Přišlo mi to jako takovej korejskej John Wick (samozřejmě ne tak cool), kdy chtějí týpka oddělat a on se nasere a jde vyvraždit celej mafiánskej klan. Byeong-heon Lee je správně drsnej i když se střelnýma zbraněma mu to moc nejde ale to moc nevadí, protože bouchačky tam stejně moc nefrčej, občas je i celkem naivní (scéna na kluzišti..), ale jinak dobrej film, za všechno může ženská, jako vždy. ()

RobbieM@N

Po tom co se mi film rozležel v hlavě nezbývá než dát 5, hlavní charakter hraný "Byeong-heon Lee" je sakra cool týpek, přípomínal mi trochu Bournea, neohrožený, všem natřískal, a nesčetněkrát utekl hrobníkovi z lopaty a taky nesmírně sympatický, výborný vizuál, zaujmou hlavně projížďky nočním Soulem. Skvělá kulervoucí pomsta! ()

Pauliee

Páni to bol teda film. Trúfam si povedať, že možno najlepší juhokórejský akčný film (spolu s Rough Cut). Myslím, že nič viac k tomu netreba písať som maximálne spokojný. ()

HEED

Pro mě tedy nic moc. První jsem viděl Ajeossin a zdálo se mi to poctatně lepší než tento film. Ani k tomu nemám co bych psal. Postavy jsou opravdu nezajímavé a hlavní hrdina se po střelení do hlavy normálně zvedne a kosí vše živé vesele dál. Možná to bude tím budhou či co. Dám dvě za to, že jsem byl schopný se na to vůbec dodívat. ()

GoustDog

Napodruhé chutnalo méně. Je to velmi svěže a moderně natočený snímek z mafiánského prostředí, který trochu sráží jistá přímočarost a nereálnost. Přesto je důmyslný a některé scény jsou pastvou pro oko. Místy velice cool. ()

RigorMortis

Solídna kórejská kriminálka, ktorá príjemne prekvapila. Dej plynul prirodzene, 120 minút mi nevadilo a Sungwoo mal charizmu, hoci mi ho bolo miestami ľúto. Nuž, nastal čas sa popri kórejských emócie žmýkajúcich romantických filmoch pohrabať aj v kriminálkach. ()

kirmakX6on

noo...tak docela průměrné. Především je třeba říct, že současný obsah na csfd je zavádějící---žádná morální dilemata se ve filmu neřeší. Zabiják - panic se prostě zakouká do nevěrnice a zdráhá se ji zabít. Pán ho potrestá a odvrhne, především proto, že zabiják si nedokázal přiznat pravý důvod a tím svou chybu - že ho odzbrojila povrchní krása a křehkost sexy dívenky...a místo toho se snažil racionalizovat, že "chtěl najít nejlepší řešení". Odvržený zabiják se ale cítí ukřivděn. A tak si řekne, že všechny pozabíjí. Jak mu docházejí síly, trochu začíná pochybovat o tom, že to bylo moudré rozhodnutí...a začíná se sám sebe tázat, jak se to vlastně všechno stalo. Mimochodem, ani boss nemá náhled a myslí si, že zabijáka odvrhl, protože ho zabiják neposlechl..a tak ho musel potrestat. Úvodní hláška napoví, v čem se oba mýlili -- nehýbou se větve ani jimi nehýbe větr, hýbe se srdce a mysl. Je omyl hledat příčiny ve vnějším světě (ten je neobsahuje...příčina závisí na významu a ten dodává naše mysl), převedeno na tento konkrétní případ - chyba je chápat své chování jako nutnou reakci na druhé. Základní příčina tkví vždy v nás, proto bychom měli své zraky upřít především do sebe. Kdyby to zabiják s bosem věděli, třeba by přišli na "pravé důvody" svého chování, zavčas je dokázali korigovat a měli by se oba lépe. Nj. Tak je to pěkné, že se akčňák snaží být i něčím víc než výplachem...ale víceméně je to tak, že 98% stopáže je výplach a to nepříliš kvalitní (špatné souboje, extrémně předvídatelné, nezajímavé, nenapínavé, nízkorozpočťák, not cool) a ve 2% se rychle snaží ze sebe udělat něco víc. Nope. Výplach je výplach a dvě citace zenu na zmatení diváka ho na vyšší úroveň nepovznesou. Abych ale zase nebyl nespravedlivý...musím uznat že určitá pomalost na mě působila docela ...meditativně až hypnoticky...je to příjemná změna oproti akční klasice, kde se většinou režiséři snaží o co největší rychlost. Takže...není to špatnej akčňák, ale hodnocení zde na csfd je přemrštěné. Celkově: 60% ()

murkl

Skvělá korejská gangsterka. Film je úplně jiný, než by se mohlo zdát podle popisu. Žádná zbytečná romantika a předvídatelné drsňácké dialogy. Byla tu spoustu scén, kde jsem si říkal: "ojee teď to příjde... teď příjde proslov.." a nepřišlo nic. Místo toho jsem dostal existenční drama s parádní přestřelkou na konci. A soundtrack neměl chybu. ()

maldoror16

Velmi uhlazeně, až poeticky podaná, a velmi stylová noirovka po korejsku. Nijak originální, ale solidní příběh s posmutnělou atmosférou a tradičně výbornou a precizní (co se korejské i Ji-un Kimovy tvorby týče) formální a technickou stránkou (tj. výpravou, kamerou, režií, stylizací, barevností, estetikou etc), prostě v tomhle Korejci v posledním desetiletí fakt válí... Stejně tak tradičně velmi zdařilé herecké výkony (zvl. Byeong-heon Lee) a perfektně ladící hudební pozadí. Prostě vymazlená lahůdka a pastva pro oči, byť jí k úplné dokonalosti ještě sem tam leccos schází...90% ()

Sticks

,,Život je hořký, bohudík´´ Pre Leeho určite, najmä v prvej polovici je film adekvátny svojmu názvu. K miernemu vytrateniu dôjde v polovici druhej, kde sa film uberá, bohužiaľ, holywoodskou cestou. Nebyť tohoto smeru, udelil by som plný počet, lebo po filmárskej stránke, od hercov až po použitie aparatúry, je to klenot. Nehovoriac o napätí. Suma sumárum 9/10 ()

davistercz

Zajímavé zpracování, které na začátku bylo opravdu nudné, proto jsem musel dát jen 4****. Jinak ta další část filmu byla úžasná ten konec si užijete snad nejvíc. Jen bych vytkl to, že tam hrála špatná hudba a příliš nudný děj na začátku. Čekal jsem trochu akce, ale nic. I přesto dávám 4****. ()

kiararaftl

Byeong-heon Lee patri za poslednych par mesiacov k mojim najoblubenejsim hercom pre jeho neuveritelnu tvarnost, vonkajsiu krasu a neuveritelnu charizmu, ktoru dokaze premietnut do svojich filmov. V Bittersweet life som sa len cudovala dievcine, ze Sun-woovi nepada k noham zamilovana ako svet haha :). Odporucam aj soundtrak, ktory je prekrasny. A preco jedna hviezda menej? Pretoze to nafukli, urobili z H...a velku vec, ale aspon si to na konci sami pri vzajomnom rozhovore povedali a uvedomili. ()

elanista1

Prototyp klasického kórejského filmu, ktorého hlavnú kostru príbehu sme videli mnohokrát. Ale človeka to stále baví, lebo úplne o tom istom to nie je skoro nikdy. No nič, klasika, skvelé akčné scény, výborný hlavný hrdina a tak ďalej, blá blá. ()

CrazymanM

Velmi pomalý,pitomý začátek(skoro jsem to vypnul),střední část výborná,závěr spíše rozporuplný,proto nemohu hodnotit jinak než 3 hvězdy! ()

old salt

V krátém sledu jsem viděl dva filmy v podstatě o tomtéž. Z komára velblouda. Pomsta. Proč to došlo až sem ? Otázka halvního hrdiny... Kvůli "drobnosti" ... Ten druhý byl "Doneste mi hlavu Alfréda Garcii". Bittersweet je solidní gangsterský příběh o pomstě. Přiznám se, že mám asijské filmy rád, jen bych ubral násilí a brutality. To platí i zde. Forma zpracování samozřejmě výborná. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008