poster

Moře začíná za vsí

Rodinný

Československo, 1987, 78 min

 • ivishka
  *

  Škoda, že ten potenciál dětského filmu někdo nevyužil lépe. Je tam tolik věcí, které by se daly natočit s mnohem lepším a propracovanějším nápadem. Jevilo se mi to hlavně jako taková naivní zábava dětí bez pointy a vtipu....Do této chvíle jsem měla skutečně ráda rodinné české filmy ale teď o tom vážně pochybuji.(22.9.2012)

 • Pitryx
  **

  Tak taky jsme byli řádné „vybijokna“, ale sirky u stohu… Dále mne dostalo do kolen, jak kluci z vesnice studují v knize, co žere králík. Kdyby to bylo ve městě na sídlišti, tak prosím. On byli vlastně vůbec podivní, nechali si do všeho kecat holkou. Vcelku to nebyl moc zábavný film, nevím, jak jej vzaly děti v té době, dnes je jasné, že by z kina utekly. Snímek je takové podprůměrné nic. Ale zase nebyl moc statický a sem tam úsměvný. Takový, řekl bych, odpočinkový.(16.3.2016)

 • Vesecký
  ***

  Příjemný film o dětech a pro děti. Parta kluků si hraje na námořníky a hodlají vyplout na moře, ale musí překonávat řadu obtíží, hlavně s tím, jak zajistit potravu pro posádku. A tu se setkávají s neporozuměním dospělých, kteří je trestají za krádeže ve spižírnách, na třešních, ve sklepech, až nakonec "dojedou" na to, když sbírají klásky na poli a večer náhle vypukne požár stohu. Děti si totiž hrály na poli také si sirčičkami. A to se nemá. Film s trochou poetiky mohl dětem dost říci, ale myslím, že moc v kinech neběžel. Herecké výkony hodnotit nelze, těch dospěláýků tam hrálo pomálu, děti se snažily hodně a byly režijně zvládnuty vcelku dobře. Jen si tak trochu říkám, kolik trestných činů tam bylo rodiči napácháno z hlediska našich dnešních zákonů - tělesné tresty, pokus o topení kotěte, pokusy vnucovat dětem názory rodičů za správné... Byl to zvláštní svět, ta "totalita"...(18.1.2016)

 • noriaki
  **

  Dvě hvězdičky, a to ještě přidávám. Režie je veskrze mizerná, po nějaké poetické letní atmosféře není ani stopy, a pokud už se něco zajímavého děje, tak dojem pohřbívají špatní herci v dětských rolích. A těžko říct jestli za to vůbec mohli, protože díky prapodivnému scénáři působí jejich dialogy nepřesvědčivě šroubovaně. Buď jen tak poskakují po louce a sborově zpívají, nebo vedou dospělé řeči. Nuda, nuda, šeď, šeď.(2.4.2014)

 • ArthasKarfa
  ****

  Krásná česká vesnička, typické české léto, stohy na poli a dětské hry a vylomeniny plné tajuplnosti, která v dětských myslích tvoří podhoubí pro celo prázdninové dobrodružství, nikomu nechybělo opravdové moře, videohry ani nic podobného, stačilo jim sluníčko, třešně a kamarádství, skvělý element je tu slovenská holčička Katarína, která svojí malebnou slovenštinou přidá celému příběhu milý rozměr, kdo má rád Čechy a léto podívejte se na děti a jeich hry na námořníky.(29.1.2017)

 • - Snímek byl natočen v malé vesničce Božejovice v Jižních Čechách na Táborsku. (mcamino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace