Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dětský film o přátelství, zradě a o velkém námořním dobrodružství, které začíná hned za humny. Parta vesnických kluků plánuje ve své skrýši za vsí výpravu na moře. Chlapci nejprve složí krví spečetěnou přísahu, potom si rozdělí hodnosti a nakonec začnou s pečlivými přípravami. Shromažďují zásoby jídla a vše, co budou k výpravě potřebovat. Vyrazit by chtěli prvního srpna ráno, ale protože rodiče nemají pro jejich hru pochopení, staví malým námořníkům do cesty neustále nové a nové překážky. K rozkolu však dochází i v samotné partě cestovatelů, do které je přijata i slovenská holčička Katarína... Jak dopadne soupeření mezi kapitánem Jakubem a prvním důstojníkem Bohoušem uvidíme v dětském filmu o všedních starostech a o touze po dobrodružství, který podle námětu Ireny Dobrovolné natočil režisér Zdeněk Flídr. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Příjemný film o dětech a pro děti. Parta kluků si hraje na námořníky a hodlají vyplout na moře, ale musí překonávat řadu obtíží, hlavně s tím, jak zajistit potravu pro posádku. A tu se setkávají s neporozuměním dospělých, kteří je trestají za krádeže ve spižírnách, na třešních, ve sklepech, až nakonec "dojedou" na to, když sbírají klásky na poli a večer náhle vypukne požár stohu. Děti si totiž hrály na poli také si sirčičkami. A to se nemá. Film s trochou poetiky mohl dětem dost říci, ale myslím, že moc v kinech neběžel. Herecké výkony hodnotit nelze, těch dospěláýků tam hrálo pomálu, děti se snažily hodně a byly režijně zvládnuty vcelku dobře. Jen si tak trochu říkám, kolik trestných činů tam bylo rodiči napácháno z hlediska našich dnešních zákonů - tělesné tresty, pokus o topení kotěte, pokusy vnucovat dětem názory rodičů za správné... Byl to zvláštní svět, ta "totalita"... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Je strašná škoda, že dnešní děcka znají akorát tablet a mobil. Vidím to na synovečkovi. Je o mnoho ochuzen. Na co pak budou děti v dospělosti vzpomínat, to fakt nevím. Příběh je opravdu jednoduchý a nic zvláštního nevykresluje. Parta kluků si hraje za vesnicí na námořníky a lumpačí. My jsme zase měli raketu lítající do kosmu, která popírala všechny možné a nemožné fyzikální a přírodní zákony. Krásně jsme se vyřádili. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Dvě hvězdičky, a to ještě přidávám. Režie je veskrze mizerná, po nějaké poetické letní atmosféře není ani stopy, a pokud už se něco zajímavého děje, tak dojem pohřbívají špatní herci v dětských rolích. A těžko říct jestli za to vůbec mohli, protože díky prapodivnému scénáři působí jejich dialogy nepřesvědčivě šroubovaně. Buď jen tak poskakují po louce a sborově zpívají, nebo vedou dospělé řeči. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Škoda, že ten potenciál dětského filmu někdo nevyužil lépe. Je tam tolik věcí, které by se daly natočit s mnohem lepším a propracovanějším nápadem. Jevilo se mi to hlavně jako taková naivní zábava dětí bez pointy a vtipu....Do této chvíle jsem měla skutečně ráda rodinné české filmy ale teď o tom vážně pochybuji. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Krásná česká vesnička, typické české léto, stohy na poli a dětské hry a vylomeniny plné tajuplnosti, která v dětských myslích tvoří podhoubí pro celo prázdninové dobrodružství, nikomu nechybělo opravdové moře, videohry ani nic podobného, stačilo jim sluníčko, třešně a kamarádství, skvělý element je tu slovenská holčička Katarína, která svojí malebnou slovenštinou přidá celému příběhu milý rozměr, kdo má rád Čechy a léto podívejte se na děti a jeich hry na námořníky. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen v malé vesničce Božejovice v Jižních Čechách na Táborsku. (mcamino)

Reklama

Reklama