Pôvodná televízna komédia s pesničkami o popletenom Polepetkovi, ktorého otec pošle do sveta v nádeji, že sa konečne naučí správať, chápať a rozprávať ako ostatní. To sa síce nestane, ale Polepetkovi sa podarí získať pre kráľa od hrozného zbojníka ukradnutú korunu a pre seba srdce kráľovskej dcéry princezny Pletany. Polepetkovi, ktorý nakoniec vyžení princeznú. (oficiální text distributora)

javlapippi

"Koruna sa nestratila, koruna sa ukradla!" Jednoduchý chasník Polepetko Noga (životná rola) z košikárskej rodiny trpí duševnou poruchou ako následkom vyrastania v prostredí, kde sa stále niečo pletie. Zúfalí rodičia Haverl a Grúberová mu nakecajú, že má na to stať sa monarchom a vyšlú ho s nabalenými buchtami do sveta, aby sa ho zbavili. Najprv narazí na hrôzostrašného kovospracujúceho zbojníka Zubadla Čálika, neskôr svojskú princeznú Pletanu Nagyovú so záľubou v manuálnej práci, za čo ju permanentne kritizujú a telesne trestajú kráľ Krajíček tridsiaty tretí, komorník Labuda aj dojka Kuželová. "Princezná nesmie nič robiť! Na robotu tu máme iných!" Rozprávková klasika, skvele zahraná aj zaspievaná, plná humoru, chytľavých pesničiek a s roztomilou princeznou. Ako dieťa som to žral, ako dospelému už mi to neustále slovné pletenie až také vtipné nepríde. Ale nostalgia funguje, takže za štyri pecne železného chleba s hliníkovým džemom. ()

stanjel

krásna slovenská. Haverl, Noga, Krajíček.. texty super návykové.. frčal som na nej ja a frčí už aj moja malá "generácia". vrelo odporúčam. ()