Záhada sfingy (TV film)

Velká Británie / Kanada, 2008, 88 min

George Mendeluk

Brook Durham
  • Acrobat

Ten s tým blbým ksichtom zachránil svet a nikto mu nepoďakoval okrem herečky čo má byť Angelinou Jolie a dcérky s playstation? Tento film dokazuje neobľúbenú frázu do výstupných denníčkov: „nikdy nie je tak zlé, aby nebolo ešte horšie.“ I keď tento počin môže byť axiómou vylúpnutia si vlastných očí....(29.03.2014, JOJ)(29.3.2014)

• Maeve.Orion

Tak to si zo mňa robíte srandu že 13% :D Toto je ešte väčšia hovadina ako Twilight sága dokopy. dokonca aj herecké výkony sú horšie ako výkon Kristen Steward! A to znamená dámy a páni, že toto je jeden katastrofálny film, na ktorom sa nedá nič iné iba smiať alebo rovno plakať....ak nie od smiechu. Efekty, herci, dej, kulisy...jeden veľký guláš. Režisér hádzal do kotla všetko, čo sa mu dostalo pod ruku. Výkon Munrovej dcéry, ktorá vyzerá na 13, celý film má na tvári uplakaný a umrnčaný výraz mačky, ktorú sa gang Kysuckých Cigánov práve rozhodol zapáliť, Akože sexi drsňačka a kosť je maximálne nesympatická rovnako ako aj jej jeden odev za celý film, ktorý dokonale ukazuje jej neatraktívnu postavu a jej vytetované obočie je doslova na zvracanie. LOCHLYN! A ja som si myslela, že Scary Movie je jeden z tých miliona zlých filmov, kde si hral, najhorší, no oproti tomuto by som SM dala Oscara vo všetkých kategoriách, vrátane za hlavnú ženskú rolu ukričanej Anne Faris s mastným három. 0%(25.7.2015)

• Raziel_cz

Televizní scifko s cestováním po celém světě (lese) a vraždící sfingou (kulturistou s protézou). A otevřenou hubou Lochlyna Munroa, což je vždy divácky vděčný zážitek. Zvlášť, pokud jste dermatolog. Prokletí hrobky faraona Tutanchamona je větší prdel, ale každá lowbudgetová vykrádačka Indiany Jonese asi nemůže mít Caspera Van Diena s A3 v kapse. A slovenský dabing.(5.9.2016)

• lennyd

Své dlouholeté pátrání po komnatě vědění nechtěně zakončí postarší profesor vypuštěním netvora, sfingy. Než její rukou zahyne, požádá svoji kolegyni, aby všechny materiály předala jeho synu Robertovi, vysokoškolskému profesoru, který jediný může pátrání po komnatě dokončit, a tím i zastavit sfingu. Robert se svými přáteli musí zjistit, co mají společného prastaré divy světa, aby se mohl vrátit zpět na začátek, a sfingu zastavit. Bude ale čelit nejtěžšímu rozhodnutí svého života.. Ach jo, podobný název filmu mne vždycky naláká, a pak se z toho vyklube takováto hovadina (čest ale výjimkám). George Mendeluk se ale v podobných filmech (alespoň dle filmografie) vyžívá, a ani Záhada sfingy nijak nevybočuje z průměrné kvality jeho filmů. Slátanina Larry Croft, Indiana Jonese a kdovíjakých dalších filmů, bez ladu a skladu, s vizuálními efekty minulého (nebo možná i předminulého) století a s hereckými výkony hodnými mateřské školy (fakt by mně zajímalo, co nabídli Dině Meyer že se do této akce pustila). Ze všeho nejvíc mne ale iritovala přechytralá studentka, která vždycky (za pomoci internetu, samozřejmě) našla nějaké to chytré řešení (třeba z fleku vypočetla tlak vody v uzavřeném akváriu na centimetr čtvereční). Ach jo. A ještě jednou Ach jo...(4.6.2012)

• rakovnik

Televizní rádoby Lara Croft v kombinaci s Mumií a kdo ví, odkud si ještě "vypůjčili" tvůrci tohoto braku inspiraci. Protože tým neměl dost peněz, točilo se ve studiu nebo v jednom lese, kam nosili rekvizity. Sfinga byla příšerná (ale ne, že by vydávala hrůzu) a protože asi i animace byly na tvůrce moc drahé, často nosila podobu člověka. Ani jsem se nesmál při akci, kdy "hrdinům" došly náboje v pistoli a tak na neprůstřelnou sfingu alespoň házeli talíře - ani tím ji nezabili. Čistokrevný odpad...naprosto zbytečně natočený film, naprosto zbytečně strávený čas díváním se na něj.(12.7.2012)