Muž z Kentucky

The Kentuckian

Western / Drama

USA, 1955, 104 min

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.1.2006)

Burt Lancaster si v tomhle snímku hodně jede na jistotu, což si pojistil i skutečností, že si snímek sám zrežíroval. Prostě správňácký chlap, kterému padají do cesty překážky, ale on se vždy zvedne, vždy o něco silnější a vždy bude bránit ta, na kterých mu záleží. Jo, tohle je snímek, na který se dá celkem v klidu koukat.(3.2.2018)

• pumprdlik

Tak tohle je hodne zastarale. Tezko rici, zdali i v dobe vydani ten film mel uspech. Kazdopadne Ceske pohadky ze stejne doby maji vice akce, pribeh, ktery odsipa, dobry scenar a rezii. Tenhle film ne. Ano, Walter Matthau a Burt Lancaster dobry, ten maly kluk byl nesymtaicky (typicke pro detske herce). Myslim si, ze studenti zakladni skoly by natocili lepsi film. Duvod, proc jsem se na to dival byla hudba. Bernard Herrmann patri mezi me oblibene skladatele, urcite stoji za poslech. *** Umeni hodnotim textem, hvezdicky nedavam, ponevadz si myslim, ze na rozdil od textu nic nereknou :-)(24.3.2016)

Mladý vdovec Elias Wakefield (Burt Lancaster) se v roce 1820 stěhuje se svým synem z Kentucky do Texasu. Po cestě se ubytují u Wakefieldova staršího bratra a jeho ženy, kteří jim jejich úmysl chtějí vymluvit. K lítosti malého chlapce se Elias zamiluje do místní učitelky a je připraven zde zůstat natrvalo...Tak tento film mě hodně zajímal. Jakpak se Burt zhostí režie? No, žádná katastrofa to není - spíše naopak, i když si pak Burt Lancaster udělal skoro dvacet let přestávku. Určitě dost zajímavý film - western o vztahu otce a syna a o hledání statečné a upřímné lásky s menší, ale dostatečnou dávkou akce. První pořádná role Waltera Matthau, který si minimálně ten "bičovací" zápas s Burtem užil s chutí.(30.7.2005)

Pomalý, nepříliš zajímavý western v režii Burta Lancastera, který hraje i hlavní roli vdovce zálesáka hledajícího se synem nový domov v nové zemi a nalézajícího osudovou lásku. Ukázka (bičovací scéna): http://www.youtube.com/watch?v=m8anITsv76k(13.2.2012)

• - Walter Matthau v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)