Reklama

Reklama

Jak se Harry stal stromem

  • Itálie Come Harry divenne un albero (více)

Obsahy(1)

Píše se rok 1924 a Skillet je malá zapadlá vesnička v západním Irsku. Harry Maloney je bouřlivý jako zdejší počasí a hrubě tesaný jako okolní krajina. Vdovec, který ztratil milovaného syna i ženu a žije v rozpadajícím se domě s mladším synem Gusem, je pronásledován snem. V něm se promění ve strom a ten je použit jako materiál na rakev. Harry je svérázný člověk, přesvědčený o tom, že jeho síla je měřena postavením a silou protivníka. A tak si za svého nepřítele zvolí George, majitele hospody a nejmocnějšího muže široko daleko. Ten se právě stal novopečeným otcem a jako novou pomocnici si přivedl vesnickou dívku Eileen. Gusovi padla do oka už při křtinách a pro dohazovače George je hračkou zařídit svatbu těch dvou i proti Harryho vůli. Harry ovšem jednoho dne zjistí, že George má poměr se synovou ženou a že teď konečně má pádnou záminku i důvod rozpoutat hon na čarodějnice bez ohledu na důsledky pro všechny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Skip 

všechny recenze uživatele

Mám rád Paskaljevičovy filmy, ale měl by zůstávat na Balkáně. Tenhle výlet do Irska se mu až tak moc nepovedl. Největším kladem filmu je Colm Meaney, který zahrál tragikomickou postavu Harryho Maloneye, přesvědčeného o tom, že každý chlap musí mít svého nepřítele, i kdyby si ho měl prostě jen vybrat, velmi dobře. ()

janek85 

všechny recenze uživatele

Dost dokonalé drama a celkem i zvláštní film. Dokonalost tohoto filmu ho poznamenávala na vynikajícím zpracování děje a napínavé, tiché atmosféře. Výkony herců, hlavně teda hlavního hrdiny, byly vynikající. Veškeré scény byly točené v krásné přírodě se spoustou zeleně. Tento film mě hodně moc napjal a trochu i rozesmutněl. + tomuto filmu dává i to, že je s titulkami.90%Přístupnost:přístupný ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Takobvý vesnický drama na kterým je poznat, že má kvalitní příběh a zpracování, ale mě prostě tyhle drama netáhnou. Celej film provází spor mezi dvěma obyvateli malýho městečka nebo co to je a od toho se odvíjí všechny scény, nakonec se teda příběh vystupňuje do docela hustýho dramatu, ale to tu předchozí hodinu nezachrání. Ovšem musí se nechat, že Colm Meaney předvádí v celým filmu naprosto perfektní výkon,zak který by se nemuseli stydět ani herci co obdrželi oscara, tenhle film je jedna velká exhibice Meaneyho, škoda, že se ktomu nepřidal ještě chytlavej děj. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Zvláštní charaktery, které přesně zapadají do doby, kdy se příběh odehrává - aspoň mi to tak připadá. Na jedné straně křesťanství a víra, na druhé straně lidské hříchy. Maniakální posedlost a vidina zla ve všem a ve všech je dominantou hlavního hrdiny, který je stvárněn ve vší své pomatenosti a šílenosti (nabídne dokonce svojí snaše, aby se zasebevraždila kvůli zármutku, že ji svedl jeho úhavní nepřítel a vina tak padla na něj). Paskaljeviče nemusím, obzvlášť proto, že jeho filmy mě nikdy ani trošíčkou nelákaly a tohle byl můj jeho první. Ale byl jsem příjemně překvapen, protože i když jsem u toho měl něco na práci, tak jsem musel dění neustále sledovat. Jenom mě štvalo, že ve verzi uvedené na ČT2 ve filmovém klubu, byl asi trochu opožděný zvuk za obrazem. Nevím, jestli je to tak ve všech verzích, ale teda v téhle bylo. Howgh! ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Nádherný, vskutku přenádherný film. Jakkoli jednoduše a přehlédnutelně se jeví, jedná se o naprosto vyjímečné dílo. Herecká exhibice Colma Meaneyho, který podává nadpozemský výkon, hodný dvou Oscarů. A celková atmosféra filmu, budovaná i díky krásné irské krajině a skvělě padnoucí hudbě, je tedy také výtečná. Dechberoucí alegorický příběh, který člověka zcela vtáhne a pohltí. Brilantní vypointovanost díla je už jen třešničkou na dortu... Co dodat, nemám slov. Tohle se prostě musí vidět, i když vůbec nepochybuji o tom, že to pro leckoho nebude nic zvláštního. Kdo má však rád evropskou filmovou školu a taková ta její kouzelná díla:), nebude tímto filmem jistě zklamán. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama