Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Pierret

Při sledování tohoto filmu se má rozkmitaná duše zklidnila a spolu s hlavním hrdinou proplouvala světem minulosti. Nejenže chodíte s Billem Murrayem po domech svých starých milenek, zároveň sledujete tenkou růžovou nit táhnoucí se životem. Příběh starého Dona Juana v moderní době mi učaroval syrovou uzavřeností, kdy musíte domýšlet a bavíte se u svých doměnek, jednoduchou však nápaditou symbolikou a perfektním hudebním doprovodem. Nakonec hodlám oponovat jednomu zde uvedenému názoru. Don žije, akorát trochu jinak, než mi ostatní. ()

Chladek

Kromě B. Murraye sem se neměl na co divat....celý film se mi zdál o ničem, takový bez děje, prostě se tam něco řeší a najednou je konec, super příběh, námět, Bill Murray, ale výsledek mě zklamal. ()

nikkittka

Minimalismus může být ve filmové řeči velmi silným spojencem,pokud s ním umíte zacházet,což jak Jim Jarmusch tak Bill Murray nepochybně umí.Zlomené květiny jsou velmi melancholickým a pozvolným snímkem,který je potřeba procítit,aby zvládl skutečně rezonovat.A že rezonovat umí! ()

calculus

Po shlédnutí jsem měl pocit, jako bych celou dobu sledoval divadelní hru. Velmi osobní příběh, který svým projevem dává prostor k přemýšlení. Závěr opravdu příliš upovídaný nebyl... To mi snad ani tolik nevadilo, spíš mě jen obyčejně mrzelo, že je příběh už na svém konci. ()

garry

Kdo z nás by měl odvahu vydat se za svými bývalými láskami? Nemohlo to jinak dopadnout. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. ()

BigBrother

Bill Murray je skvely, skvely, skvely. Jinak takova klasicka jarmuschovina - porad se nic nedeje, zabery vypadaji jako rozpohybovane art fotky a na konci neni clovek o nic moudrejsi nez na zacatku. Intelektualove a v tomto pripade i melancholici si k hodnoceni pridavaji hvezdicku navic. ()

Goodlooker

První polovina na pět, druhá za tři. Sólokapr Billa Murraye, který předvádí něco tak neskutečně zábavného, že je úsměvný i samotný pohled na jeho věčný výraz. Jarmusch prokázal pořádnou dávkou představivosti vynikajícím námětem, který je sám o sobě krásně trhlý... Ergo kladívko 82% ()

_Irbe_

Tenhle film ve mne vyvolal dost rozporuplne pocity. Billa Murrayho v jeho poze z LiT mam rad,ale prijde mi to opravdu uz dost nudne postavit na tomto stylu hrani jiz tri filmy. Scena u Sharon Stone je vytecna, stejne tak Donuv pritel Winston..ale ostatni byvale milenky uz dost ztraceji dech (zvlast Jessica Lange). No a samozrejme nemuzu opomenout Lolitu..to byl bombonek a ani to nebylo moc vulgarni.Hodnoceni je slozite..zalezi dost na divakovo nalade a rozpolezeni. Ja davam za sebe lepsi 3*. ()

old salt

Pomalý film s několika výtečnými momenty. Možná to už Jarmusch s Murrayem s tím minimalismem přeháněli, ale nebylo to až takové, že by člověk usnul. Nejlepšími chvílemi filmu pro mne osobně byla setkání a dialogy Wrighta a Murraye. ()

joseee

Čo sa stalo Jarmuschovi? Ja toto jeho Hollywoodske obsadenie nejako nemusím. Naviac som ten film asi veľmi nepochopil. Páčila sa mi však hudba. ()

bonovox

Príjemne pomaly plynúci snímok, ktorý nikde neponáhľa. Bill Murray je čím starší tým lepší a skvele mu sekundujú aj všetky dámy. Príjemných 80 % ()

lehkoživka

Velmi nepravděpodobný příběh - už ten dopis, pak to, že ten starý lenoch opravdu vyrazil na cesty... Zdá se, jako by to Jarmusch věděl, ale nedělal si s tím hlavu, což je mi svým způsobem sympatické. Líbí se mi i všechny nalomené a uvadající expřítelkyně. A samozřejmě ta nejsušší a nejopelichanější kytka - Bill Murray. Pobavily mě všechny 3 Lolitky; pak také komunikátorka se zvířaty (tady naopak věřím tomu, že i tímhle se lze v USA úspěšně živit:). ()

Dream Dealer

Ten film nekončí Ne není nekonečný jako filmy Tarkovského, ale nemá konec - já vim že budete řikat jak to je umělecký a kdesi cosi, ale nefunguje to ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes