Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Madadajo

Jestli něco Murray umí nejlépe, pak je to poskytnout divákovi pocit, že děje lze dosáhnout i bez jediného pohybu (nebo že by to bylo tou teplákovkou?:) ) Jinak hercům není co vytýkat, jen od Jarmusche mi lehce chybí nějaký posun v příběhu, ten pocit neuzavřenosti, který by zrovna zde ani nemusel být ()

fefee

Neviem čím to bolo, ale taký skvelý pôžitok z pozerania filmu som už “dlho“ nemal. Od Jarmuscha som ani nič zlého nečakal, ale toto predčilo všetky jeho diela. Tak geniálne natočená Road movie, ktorá plynie pomalým svojským tempom. Úplne jednoduchý a prostý príbeh jedného muža ktorý sa vybral hľadať svojho syna, ktorého možno v skutočnosti ani nemal... Film sa nesnaží uzavrieť koniec Happy endom, ba naopak zostáva otvorený, akoby plynul ďalej aj po skončený filmu. A to mi práve možno učarovalo. Krásne natočený film, až tak geniálne že lepšie už by to snáď ani nešlo... ()

ravalah

Cekal jsem "NECO", dostal jsem mihotave "NIC". Film, ktery pro me v podstate nema smysl, nepobavil, nudil. Nebudu hodnotit pozitivne jen proto, ze hodnoti ostatni. Murraye mam osobne radsi v Krotitelich duchu, kde je videt ze je zivy a vtipny. Tady je tragicky a temer mrtvy. Je to ale nakonec taky role, ze? ()

Master19

Dlouho jsem neměl u závěrečných titulků takovou depku... Nicméně film úžasný! Skvělý Bill Murray a jeho "Segalovská mimika" (bez urážky). Perfektní práce s kamerou - spousta záběru je točená statickou kamerou, přičemž dynamiku dodáva to, co se děje a nutno dodat, že bezvadně. Tyhle filmy jsou to, co mě přesvědčuje, že není vyhozený čas, se po nich pídit. ()

Natabar

Musím říci, že jsem se při sledování Zlomených květin cítil opravdu dobře a Jarmuschův rukopis si vychutnával v každém záběru. - BTW.: Obsazení výborné. ()

dANo

Po dlhšej dobe som si pozrel nejaký film od môjho obľúbenca Jima Jarmuscha a vcelku naplnil moje očakávania. Výber Billa Murray-ho do hlavnej roly bol dobrý ťah, takže film mal zabezpečeného ťahúňa až do príjemného konca. Potešilo samozrejme aj skvelé herecké obsadenie vedľajších postáv (hlavne tých ženských:). ()

liuk

On by to vůbec nebyl špatný film, jen kdyby tam nebyl Bill Murray, asi si budete myslet, že jsem absolutní idiot, jenže mě to jeho hraní stylu "koukám minutu do kamery a nic nedělám, zatímco diváci jsou v extázi" prostě vůbec nesedí. Ostatní postavy jsou fajn, jak Donův kamarád Winston, tak všechny Donovy předchozí přítelkyně a hlavně dcera postavy, kterou hraje Sharon Stone, s přiznačným jménem Lolita. :) Aspoň pro mě typicky průměrný film. ()

jitrnic

Typický umělecký film, tj. nuda s divnými nebo vůbec žádnými dialogy, kde se marně ptám po smyslu filmu, u Billa Murrayho si nejsem jistý, jestli jeho herecký výkon není uměřený trochu moc. ()

mirec88

Taký príjemný film o hľadaní samého seba. Nikto iný ako Bill Murray by sa do tohto nehodil. Akurát tam mohlo byť trochu viac emócií. ()

JekoRek

ani nevím co mě na tom dostalo. Jestli ty půlminutové záběry jak někdo sedí na gauči nebo ta lehkost s jakou to bylo natočeno. 91% ()

Vironey

Bill Murray nasadil opět svůj "smutný" výraz, bohužel jsme se od něj jiného výrazu nedočkali... To, co dokonale fungovalo v Lost In Translation, zde působí dost křečovitě - všeho moc škodí. Film dosti nudný, s několika skvělými a překvapivými momenty (Tilda vypadala naprosto fantasticky!), celek ale působil dost nevyváženě a chvílema jsem se přistihla, že koukám, kolik času ještě zbývá do konce... Bez etiopské hudby by to možná bylo za čtyři hvězdy, uši totiž trpěly. ()

Autogram

Vyslúžilý krotiteľ duchov trošku zostarol, zošedivel, spomalili sa mu reakcie a tak vyzerá aj tento film. Nezaspal by som pri ňom asi len ak by som musel pred telkou stáť v pozore. A aj to nie je isté. Príbeh možno za niečo stojí, ale posúva sa iba raz za pol hodiny a to je príliš. Tesne pred koncom si zaspatý neustále rozmýšľajúci Don dokonca aj pobehne, ale koniec, ten nestojí ani za pozretie. Dokonca musím spojlerovksy poznamenať, že je lepšie koniec nevidieť, niekam si pri tom odbehnúť a zážitok tak nebude úplne pokazený. ()

MI-380

Bill Murray a jeho pověstná pasivita až skoro nehybnost. Energii k pohybu mu tentokrát dodá tajemné růžové psaní a činorodý soused - imigrant z Etiopie. Pomalé, zábavné, lehce erotické, silně názorné - při porovnávání životních stylů: 85% (jsem hodnotící s pořadím 7707, dosavadní průměr je 78%). ()

Philoun1

Milý příběh o muži, který hledá matku svého syna a syn přitom hledá jeho. Příjemné herecké výkony v čele s Billem Murray. Bohužel jsem asi nepronikl do hloubky tohoto filmu. ()

blixadovan

Film stojí a padá s naprosto strhujícím výkonem Billa Murryho, který svým charismatem strhuje pozornost na sebe po celé trvání filmu. Téma filmu není nikterak objevné, přesto je třeba si připustit, že podobné myšlenky, tendence a nutkání má občas každý z nás - mám na mysli takovou rekapitulaci svého citově-milostného života. Objevem tohoto filmu pro mě budiž Chloe Sevigny, ano. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes