Polní lilie

• USA Lilies of the Field

Pan Smith se toulá světem a bydlí ve svém autě. Jednoho dne se zastaví na doplnění vody u chaloupky, v níž žije žije pět jeptišek. Jejich představená Marie bere Smitha jako vyslyšení svých modliteb a proti jeho vůli ho zapřahá do práce. Nejprve do opravy domu, poté do stavby nové kaple. Co dokáže víra Marie a poslušnost jednoho muže? (KrestanFilms)

cheyene

Slušný a úsměvný příběh o sympatickém Homeru Smithovi, jenž se dostane do prostředí německých katolických sester, pro které začne nakonec pracovat jako stavitel jejich kaple. Sidney Poitier je výborný herec, takže každá scéna, v níž se objevil, stála opravdu za vidění. Nakonec Oscar, kterého získal, to jen potvrzuje. Ještě teď mi v hlavě zní "éé-jmen...éé-jmen...éé-jmen...See the little baby...éé-jmen...éé-jmen...éé-jmen...". 4* ()

Falko

Mily film so sympatickym Sidneym Poitierom. Pacila sa mi hlavne pevna vola a istota prisnej Matky Marie, ze prave Homer Smith, ktoreho tak radi prezyvali Schmidt je ten spravny clovek na postavenie kostola a pritom on len tadial prechadzal autom. Film, ktory ma celkom pobavil, obcas som sa i zasmial, ale staci mi na jedno pozretie, preto 3 hviezdicky. Pre zaujimavost Matku Máriu dabovala Libuše Švormová, ktora dabovala i ANGELIKU, MARKIZU ANJELOV (1964). V zavarecnych titulkoch ma prekvapil hudobny doprovod skveleho Jerryho Goldsmitha, ktory pocas svojej celej kariery zlozil hudbu az pre 241 filmov a serialov. Napriklad: Votrelec (1979), Poltergeist (1982), Rambo: Prva krv (1982), Zakladny instinkt (1992) alebo aj Mumia (1999)... 20.12.2008 _____ Sidney Poitier - (Homer Smith) +++ Lilia Skala - (Matka Maria) +++ Lisa Mann - (Sestra Gertrude) +++ Isa Crino - (Sestra Agnes) +++ Francesca Jarvis - (Sestra Albertine) +++ Pamela Branch - (Sestra Elizabeth) +++ Stanley Adams - (Juan) +++ Dan Frazer - (Otec Murphy) +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++ ()

genetique

Na sympatické výkony Sidneyho Poitiera a len pár filmov, ktorými mi umožnol pozrieť si jeho herecké nadanie budem vždy rád spomínať a tento nanajvýš príjemný a usmievavý príbeh k nim bude navždy patriť. Oscarové hodnotenia hovoria o všetkom, snáď sa len pristavím o absolútnej a nechápavej ignorácii našich distribútorov. Úsmevná atmosféra filmu mi priniesla aj v zime strašne hrejivý pocit, trošku by som ju prirovnal k 'Driving Miss Daisy'. Krásny príklad z ničoho nakrútiť oscarovú lahôdku. 90%. ()

dobytek

Tady čtu, že to je Drama / Komedie. Moc teda nechápu, co bylo v tomto filmu dramatickýho. Hodnej černoch se z nějakýho nepochopitelnýho důvodu nechá překecat k tomu, že zadarmo postaví kapli uprostřed nějaký pustiny, kde žije 5 jeptišek a někde poblíž se ještě vyskytuje pár mexičanů. A jestli je nejvtipnější věcí na celym filmu to, že černochovi řikaj "Herr Schmidt", tak je to spíš k pláči. Ale ve chvíli, kdy všichni s úsměvem přiložej ruku k dílu a ona jim ta stavba tak pěkně roste, jsem se teda smál taky, protože mi to připomínalo nějaký budovatelský ptákoviny, co se tady točily v 50. letech. Jenom tady se holt stavěly obytný domy, nemocnice, školy nebo obchody a v USA kostel. Když si k tomu ještě přidáte, že celou dobu posloucháte nějaký náboženský písničky, modlení a různý kecy o bohu, tak je dílo dokonáno. Pochvalu si zaslouží snad akorát Sidney Poitier, kterej to zahrál celkem přesvědčivě. Tahle náboženská sračka tak vstoupí do dějin pouze tim, že to byl první film, na kterej jsem se podíval na nový televizi, kterou jsem včera dostal k vánocům. Vidět to na starý televizi, tak to možná ani nedokoukám. ()

• Sidney Poitier se stal historicky prvním černošským držitelem Oscara za hlavní roli. (Karlos80)
  • Natáčanie prebiehalo v Arizone a trvalo iba 14 dní. (Šuplík)