Polda

Policajt

Akční / Krimi

USA, 1998, 93 min

• SeBig

No to byla fakt nuda. Sheen zkoksovany vlasy, Dakaskos nic nepředvedl co se týče bojový stránky a je to nic. Nudná krimi naháněčka.(18.12.2016)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle projekt rodiny Sheenů (vlastně Estevezů) není zas až tak špatný, jak jsem očekával. Scénář je sice zcela průměrný a postavy klasické, ale režie nadprůměrná a atmosféra solidní...(26.5.2003)

• Lacike

Zo zaciatku sa to tvari ako seriozny policajny thriler, ale velmi rychlo sa zo zvrhne v klasicke tupe becko s prehravajucimi zaporakmi. Nastastie je tu par slusnych prestreliek a jedna nahanacka, ktore aspon obcas zaženú nudu. Najviac ma ale nasralo, ze je tu trestuhodne nevyuzity Mark Dacascos. Len tu postáva, obcas nieco povie, ale jeho koncatiny maju volno. Skoda. Od tohto rodinneho zrazu Estevezovcov som ocakaval viac. Film na jedno pozretie v TV, ked nic lepsie nevysielaju. 4/10.(3.10.2011)

• monolog

No, musím uznat, že na to co je to za blábol tu jsou docela známí a dobří herci. Ale děj je opravdu hrozivá trapárna o idiotských zločincích, kteří si jeden jak druhej hrajou na tvrďáky, i když na to nemaj (nejvíc Joe Lando aka Sully z doktorky Quinnové), o poldech, kteří dělají základní začátečnický chyby (i když už by třeba jen Martin Sheen měl mít po těch letech rozum), o drogách, kterým se nechce nejdřív z pašeračky a pak k prodejci, o manželce policajta, jež se nedokáže smířit s jeho totálním nasazením v práci. Prostě a jednoduše klišé na klišé. Ale jedna z mála věcí, co mě tu zaujaly je mravnostní policie. Jsem opravdu tak divnej, nebo je to něco jako tahání za fusekli, když se policajtka převleče za štětku a pak loví kunčafty, který v okamžiku otevření peněženky zatkne za porušování mravnosti? Já nevím, ale opravdu mi to přijde jako hodně špatný zákonodárství (i když odhlídneme od toho, že svým způsobem z toho nejsurovějšího pohledu i manželství je typem prostituce, neboli sexu za peníze a je jedno, kdo je komu dává). Každopádně mi tahle praktika americké policie přijde jako hodně divná a spíše totalitární, než demokratická. V první řadě totiž prostituci považuju za obchod mezi určitým počtem účastníků, do kterýho nikomu jinýmu nic není (pokud je to ovšem projev jejich svobodné vůle nikým ani ničím neovlivněné). Ale to jsem odbočil. Film podle mě nestojí ani za podívání, protože jen kombinuje motivy všech ostatních kriminálních amerických snímků a to navíc velice nudnou a nezáživnou formou.(24.2.2006)

Na scénáři tohole snímku pracovalo přibližně 6 lidí - od režiséra, střihače, kameramana až přes hlavního herce Charlieho Sheena...a je to brak...ale velmi dobře natočenej!(30.9.2002)